Sůvazknihovny Sůvazknihovny komentáře u knih

Zdislava a ztracená relikvie Zdislava a ztracená relikvie Vlastimil Vondruška

Odpočinkové čtení, které nechcete odložit. Další detektivní případ sympatického Oldřicha z Chlumu a jeho pomocníka Oty.

Příběhy naděje Příběhy naděje Heather Morris

Autorčiny knihy mám ráda, ale k této musíte přistupovat jako k návodu, jak sbírat příběhy lidí, jak je zaznamenávat, jak a kdy se na co ptát. Občas tam bylo něco zajímavého, co se do románů nevešlo, ale to bylo asi tak vše. Nicméně pro psavce, kteří se chtějí příběhy jiných inspirovat ke psaní, je to možná dobrý návod, ve kterém se bohužel opakují velice často stejné myšlenky.

11.05.2022 2 z 5

Příběh vážky Příběh vážky Monique Gray Smith

Pěkný příběh o náročné cestě životem vedoucí k nalezení pevné půdy pod nohama.

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Drsný román z drsného prostředí, kde né každý měl to štěstí přežít. Hezky zpracované, nezachází do brutálních popisků, ačkoliv jsou mnohdy zřejmé. Člověk si při těchto románech uvědomí své neskutečné štěstí...

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Zajímalo mě, co se dělo s Cilkou, když jsem si přečetla Tatéra z Osvětimi. To, že byla "odměněna" za Osvětim gulagem, proč to tak bylo a jak se v gulagu "žilo" , tak to byl opět silný příběh. Líbí se mi způsob, jak paní Morris zpracovává svá témata

Hrob kolibříka Hrob kolibříka Jennifer Skutelsky

Absolutně nevím, co ke knize napsat... Prostě nebyla jsem cílovka.

11.05.2022 2 z 5

Jmenuji se Maryte Jmenuji se Maryte Alvydas Šlepikas

Román zpracovává život v čase a místě, které zase tak často zpracované do knižní podoby nebyly. I když už člověk přečetl hodně o holocaustu, tady je šokován znovu něčím jiným, ale stejně brutálním. Skvěle napsaný román.

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Knihu jsem si přečetla raději dřív, než jsem se koukla na film a jak to už tak většinou bývá - kniha byla pro mne lepší. Jen ten závěr mi přišel narychlo zpracovaný. Ale děkuji za příběh Mikoláška, o kterém jsem věděla jen to, že byl a léčil.

11.05.2022 4 z 5

Osvětimský orchestr Osvětimský orchestr Fania Fénelon (p)

Román nejen z Osvětimi, nejen o hudbě. Další z řady knih o holocaustu, četlo se dobře.

Sto roků Lenni a Margot Sto roků Lenni a Margot Marianne Cronin

Tolik protipólů v této knize, tolik moudrosti. Hluboký příběh, smutný a veselý. Moc pěkný román.

Postel u okna Postel u okna M. Scott Peck

Skvělý psychologický román.

11.05.2022 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Originální styl psaní, který se nebude líbit každému, skvělý příběh.

11.05.2022 5 z 5

Mistr: Druhá část životního příběhu Johanna Georga Fausta Mistr: Druhá část životního příběhu Johanna Georga Fausta Oliver Pötzsch

Ještě lepší než první díl. Nedalo se odejít od určitých pasáží, takže člověk byl v práci unavený :-). I když je děj občas fantasy a nelze to brát jako čistě historický román, je to skvěle napsané, děj má spád a už jsem dlouho nečetla něco tak napínavého.

26.01.2022 5 z 5

Kejklíř: Životní příběh Johanna Georga Fausta Kejklíř: Životní příběh Johanna Georga Fausta Oliver Pötzsch

Zpočátku jsem se musela smířit s nějakými informacemi, se kterými jsem moc nesouznila, pak se všechno ostatní rozjelo a četlo se jedním dechem. Je to mistrně napsané, děj má spád, žádné nudné pasáže. Vzápětí jsem přečetla i druhý díl (Mistr) a ten byl ještě lepší.

26.01.2022 5 z 5

Sokrates Sokrates Dan Millman

Silná kniha, místy hodně tvrdá, ale přesto krásná. Asi není pro každého. Po dočtení knihy jsem nemohla pár dnů číst další knihu, děj se mi vracel. Vždycky jsem ráda, když se mi to stane, kniha stála za to. Ráda se k ní časem vrátím.

20.05.2020 5 z 5

Slunce zapadá na východě Slunce zapadá na východě Věra Nosálová

Každý máme svoji knihu, já mám tuto. Nevím, kolikrát už jsem ji četla a kolikrát ji ještě přečtu. Když mi je "tak nějak", potřebuji svou Nosálovou :-). Slza ukápne pokaždé, jako by to bylo prvně přečtené. Je to pro mě pohlazení na duši a mámina náruč, kterou nemám. Je to rychlý lék na období z šedi do úsměvu.

20.05.2020 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Zajímavé téma, zajímavě psané, žádná idyla, originální. Tato kniha se nedá odložit.

04.01.2019 5 z 5

Tango Masaj Tango Masaj Maxence Fermine

Těšila jsem se na "černou knihu" od Fermineho, takovou jasnou pravdu, rychlé čtení do autobusu, ale tento příběh je jiný. Nijak zvlášť dobře se mi to nečetlo a není to kniha, ke které bych se někdy vrátila.

04.01.2019 2 z 5

Santini: Peklem duše k světlu světa Santini: Peklem duše k světlu světa Jaroslava Černá

Kniha se mi líbila. Neposuzuji do jaké míry je historicky přesná nebo nepřesná, četla jsem ji jako příběh o Santinim. A ten se mi líbil.

04.01.2019 5 z 5

Opravář osudů Opravář osudů Robert Fulghum

Od Fulguma jsem čekala víc. Je to příběh psaný pro nás, Čechy, protože nás má autor rád a rád se sem vrací. Je to ale velice jednoduché. Kniha neurazí, neodradí, ale také nijak zvlášť nenadchne.

04.01.2019 3 z 5