Onlinesusu

MozekMozekRobin Cook

Bylo to výborné, napínavé, přečteno na jeden zátah. Ale konec byl prostě divný, nereálný, změnil celý předchozí děj ve sci-fi.

ReportérReportérSandra Brown

Říkala jsem si, že si dám ke čtení romantiku s puncem červené knihovny, ale místo toho jsem dočetla báječný thriller plný tajemství s překvapením na závěr. Jasných pět hvězd!

Zrcadlový mužZrcadlový mužLars Kepler

Určitě lepší než předchozí Lazar. Neobvyklé téma, pachatel překvapivý a hodně akční závěr. Na popisy brutálních "trestů" jsem si ale nějak nemohla zvyknout.

MiminkaMiminkaStella Baggott

Je to vhodný formát a velikost pro miminka. A mrňouskovi se líbí, často si knížkou "listuje".

12.06.2020

Teorie vraždyTeorie vraždyAndrew Mayne

Kromě posledních kapitol je kniha zdlouhavá, postrádá čtivost a napětí. Téma virů je zajímavé, ale té "teorie vraždy" by mohlo být méně. Ani překvapivý poslední odstavec hodnocení nezachrání, ale určitě si přečtu pokračování :)

23.05.2020

Spalovač mrtvolSpalovač mrtvolLadislav Fuks

Je to báseň v próze psaná krásnou češtinou, s nadoblačnou :) a hororovou atmosférou.

30.01.2020

Pan MercedesPan MercedesStephen King

Uf...pan Mercedes se nám představil celkem brzy a jinak by to ani nešlo, když psychopaty umí King ztvárnit naprosto dokonale. Ostatní osoby jsou popsány také slušně, ale bez vraha, kterému se autor šťourá v mozku plném šílených myšlenek, by to nebylo ono.

23.01.2020

Právo nálezcePrávo nálezceStephen King

Právo nálezce je takovou mírnou parodií na detektivku a odlehčeným intermezzem mezi dvěma hutnějšími díly. Soudím tak ze závěru, kdy se "zlo probouzí" a jsem zvědavá, jak bude příběh pokračovat. Nicméně odlehčený King se mi hodně líbil.

23.01.2020

Edgar DegasEdgar DegasFiorella Minervino

Další kvalitní publikace z edice světového malířství, která vycházela v Odeonu.

11.12.2019

Praha objektivem mistrůPraha objektivem mistrůLudvík Baran

Historické snímky pražské historie.

02.12.2019

Praha v 88 barevných fotografiíchPraha v 88 barevných fotografiíchFrantišek Kožík

Dnes celkem běžné fotografie historické Prahy, některé snímky maji vzhledem k tehdejším reáliím již vlastni historickou hodnotou.

02.12.2019

Katedrála sv. VítaKatedrála sv. VítaJiří Burian

Dávám nejvyšší hodnocení, i když publikace je nepřehledná, podobné knihy se dnes dělají jinak.

26.11.2019

Pražské interiéryPražské interiéryJosef Ehm

Rozhodně zajímavé fotografie známých i neznámých historických interiérů Prahy. Bohužel se jedná o černobílé fotografie, některé z nich v horší kvalitě a v mnoha případech mi tam ty barvy chybí.

25.11.2019

Hrady a zámky v Čechách a na MoravěHrady a zámky v Čechách a na MoravěJiří Burian

Letem světem 30 hradů a zámků - stručný popis stavby, jedna fotografie exteriéru a 2-4 fotografie interiéru. Úvodní text popisující jednotlivé historické a architektonické etapy je poněkud nepřehledný a plný klišé používaných za minulého režimu.

22.11.2019

Josef SudekJosef SudekZdeněk Kirschner

Sudkovy fotografie - to je něco úchvatného, při pohledu na ně jste plni emocí. Sudek měl kromě perfektně zvládnutého řemesla i úžasný cit pro kompozici a detail.

21.11.2019

PrahaPrahaIvan Doležal

Výpravná barevná obrazová publikace s minimem průvodního textu dělená na několik tematických celků. Tato kniha bývala oblíbeným dárkem pro návštěvy ze zahraničí. Trochu k pousmání je z dnešního pohledu poslední část knihy, nazvaná "současná Praha", kde jsou fotky metra, paláce kultury, spartakiády, stavebních dělníků ....

20.11.2019

Temné lesyTemné lesyHarlan Coben

Příběh je čtivý s překvapivým koncem, jak je u Cobena dobrým zvykem. Ale občas mi to připomnělo pejska s kočičkou, jak pekli dort. Děj je překombinovaný, kdyby autor vynechal třeba KGB a obléhání Stalingradu, knize by to jenom prospělo.

19.11.2019

JeseníkyJeseníkyJosef Solnický

Na knize se podepsal zub času, černobílé fotografie nejsou kvalitní a ty barevné barvu ztratily. Publikace je poplatná době svého vzniku včetně předmluvy Jaromíra Tomečka.

19.11.2019

Devátý hrobDevátý hrobStefan Ahnhem

Poslední dobou jsem četla hlavně detektivky a asi bych měla změnit žánr. Začínají mi vadit neschopní policisté, neuvěřitelně geniální zločinci, vedlejší zbytečné příběhové linky, podivné motivy pachatelů, překombinovaný a zdlouhavý děj, potoky krve. Nechala jsem se zase nalákat na edici bestsellerů, ale očekávanou kvalitu příběh nemá.

04.08.2019

Krvavé jahodyKrvavé jahodyJ. S. Kupka (pseudonym)

Po přečtení knihy jsem byla šokována a zhnusena tím, co paní Sosnarová prožila. Jenže podezření, že vyprávění o událostech z gulagu je vymyšlené - zřejmě původně jen za účelem získání finanční náhrady, potvrdil Adam Hradilek studií Neskutečný příběh Věry Sosnarové. Samozřejmě v té době se tam odehrávaly hrozné věci, možná je něco pravdivé nebo přejaté z vyprávění jiných osob, nicméně autenticitu pro mě kniha ztratila. Způsob vypravování a sloh také nejsou bůhvíjaké, proto hodnotím jednou hvězdou.

11.07.2019

Galerie mrtvýchGalerie mrtvýchChris Carter

A helemese, parťák Lucien ze Zloby se vrátí.... Jinak pátrání po vrahovi bylo výborné, ale motiv se mi zdál slabší.

10.07.2019

Pátá oběťPátá oběťJonathan Dylan Barker

No tak...... to se nedělá :( Autor má ale zaručen další příjem.
První díl byl plný zvrácenosti, druhý byl lepší. Pro pochopení děje je ale nutné přečíst napřed Čtvrtou opici. Já jsem si musela v průběhu čtení dokonce zopakovat některé pasáže ze Čtvrté opice, abych byla v obrazu.

08.06.2019

Řekni litujiŘekni litujiMichael Robotham

Líbilo se mi to moc, chtěla jsem dát nejvyšší hodnocení. Jenže od začátku jsem tušila, kdo je pachatelem, což je u detektivního thrilleru špatně. A konec bohužel nepřekvapil. Rozhodně je to ale lepší kniha než prvni tři části série, které u nás zatím vyšly.

20.03.2019

Norské dřevoNorské dřevoHaruki Murakami

Takové normální, i když poněkud melancholické, vyprávění o vztazich a lidech méně či více nenormálních.
Pro nejvyšší hodnocení knihy je asi třeba být ve správném věku a správném duševním rozpoložení.

28.01.2019

Drž seDrž seHarlan Coben

Dvě dějové linie byly výborně rozehrány, napětí v knize jsem si vychutnávala, ale propojeni obou dějů na konci bylo podle mě dost slabé. Konec mě prostě zklamal, doufala jsem, že mistr Coben vymyslí něco lepšího.

03.01.2019

Ostré předmětyOstré předmětyGillian Flynn

Tíživé a beznadějné

30.11.2018

Není únikuNení únikuTaylor Adams

MUSELA jsem ji přečíst na jeden zátah. Za spád a napětí si kniha 4 hvězdy zasluhuje. Je poznat, že autor je scénárista - film se mi při čtení odvíjel přímo před očima...sice béčkový, ale napínavý.
A mimochodem kniha má hezký a tematicky výstižný obal, který mě ke čtení přilákal.

25.11.2018

Honzíkova cestaHonzíkova cestaBohumil Říha

Kniha je poplatná době svého vzniku, ale ilustrace Heleny Zmatlikové ji katapultuji o dvě hvězdy výše.

14.11.2018

Nadobro ztracenýNadobro ztracenýHarlan Coben

Výborně. Překvapení na poslední stránce, chvíli nevěříte vlastním očím....... a to se mi líbí. Coben píše vše podle jedné šablony, jak už tady poznamenali jiní, ale zatím mi to nevadí.

11.11.2018

13 hodin13 hodinDeon Meyer

Zatím jsem přečetla tři Griesselovky a tato je rozhodně nejlepší. A pro nás exotické prostředí je přidanou hodnotou knihy.

07.08.2018