susu susu komentáře u knih

Námluvy pana Pipa Námluvy pana Pipa Stanislav Holý

Laskavá poezie v kresbě. Knihu jsem kdysi dávno vlastnila, ale během let se kamsi zatoulala.

11.07.2021 4 z 5

Mozek Mozek Robin Cook

Bylo to výborné, napínavé, přečteno na jeden zátah. Ale konec byl prostě divný, nereálný, změnil celý předchozí děj ve sci-fi.

14.02.2021 3 z 5

Reportér Reportér Sandra Brown

Říkala jsem si, že si dám ke čtení romantiku s puncem červené knihovny, ale místo toho jsem dočetla báječný thriller plný tajemství s překvapením na závěr. Jasných pět hvězd!

23.01.2021 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Určitě lepší než předchozí Lazar. Neobvyklé téma, pachatel překvapivý a hodně akční závěr. Na popisy brutálních "trestů" jsem si ale nějak nemohla zvyknout.

10.01.2021 5 z 5

Miminka Miminka Stella Baggott

Je to vhodný formát a velikost pro miminka. A mrňouskovi se líbí, často si knížkou "listuje".

12.06.2020 5 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Kromě posledních kapitol je kniha zdlouhavá, postrádá čtivost a napětí. Téma virů je zajímavé, ale té "teorie vraždy" by mohlo být méně. Ani překvapivý poslední odstavec hodnocení nezachrání, ale určitě si přečtu pokračování :)

23.05.2020 2 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Je to báseň v próze psaná krásnou češtinou, s nadoblačnou :) a hororovou atmosférou.

30.01.2020 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Uf...pan Mercedes se nám představil celkem brzy a jinak by to ani nešlo, když psychopaty umí King ztvárnit naprosto dokonale. Ostatní osoby jsou popsány také slušně, ale bez vraha, kterému se autor šťourá v mozku plném šílených myšlenek, by to nebylo ono.

23.01.2020 4 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Právo nálezce je takovou mírnou parodií na detektivku a odlehčeným intermezzem mezi dvěma hutnějšími díly. Soudím tak ze závěru, kdy se "zlo probouzí" a jsem zvědavá, jak bude příběh pokračovat. Nicméně odlehčený King se mi hodně líbil.

23.01.2020 5 z 5

Edgar Degas Edgar Degas Fiorella Minervino

Další kvalitní publikace z edice světového malířství, která vycházela v Odeonu.

11.12.2019 5 z 5

Praha objektivem mistrů Praha objektivem mistrů Ludvík Baran

Historické snímky pražské historie.

02.12.2019 4 z 5

Praha v 88 barevných fotografiích Praha v 88 barevných fotografiích František Kožík

Dnes celkem běžné fotografie historické Prahy, některé snímky maji vzhledem k tehdejším reáliím již vlastni historickou hodnotou.

02.12.2019 4 z 5

Katedrála sv. Víta Katedrála sv. Víta Jiří Burian

Dávám nejvyšší hodnocení, i když publikace je nepřehledná, podobné knihy se dnes dělají jinak.

26.11.2019 5 z 5

Pražské interiéry Pražské interiéry Josef Ehm

Rozhodně zajímavé fotografie známých i neznámých historických interiérů Prahy. Bohužel se jedná o černobílé fotografie, některé z nich v horší kvalitě a v mnoha případech mi tam ty barvy chybí.

25.11.2019 3 z 5

Hrady a zámky v Čechách a na Moravě Hrady a zámky v Čechách a na Moravě Jiří Burian

Letem světem 30 hradů a zámků - stručný popis stavby, jedna fotografie exteriéru a 2-4 fotografie interiéru. Úvodní text popisující jednotlivé historické a architektonické etapy je poněkud nepřehledný a plný klišé používaných za minulého režimu.

22.11.2019 4 z 5

Josef Sudek Josef Sudek Zdeněk Kirschner

Sudkovy fotografie - to je něco úchvatného, při pohledu na ně jste plni emocí. Sudek měl kromě perfektně zvládnutého řemesla i úžasný cit pro kompozici a detail.

21.11.2019 5 z 5

Praha Praha Ivan Doležal

Výpravná barevná obrazová publikace s minimem průvodního textu dělená na několik tematických celků. Tato kniha bývala oblíbeným dárkem pro návštěvy ze zahraničí. Trochu k pousmání je z dnešního pohledu poslední část knihy, nazvaná "současná Praha", kde jsou fotky metra, paláce kultury, spartakiády, stavebních dělníků ....

20.11.2019 4 z 5

Temné lesy Temné lesy Harlan Coben

Příběh je čtivý s překvapivým koncem, jak je u Cobena dobrým zvykem. Ale občas mi to připomnělo pejska s kočičkou, jak pekli dort. Děj je překombinovaný, kdyby autor vynechal třeba KGB a obléhání Stalingradu, knize by to jenom prospělo.

19.11.2019 4 z 5

Jeseníky Jeseníky Josef Solnický

Na knize se podepsal zub času, černobílé fotografie nejsou kvalitní a ty barevné barvu ztratily. Publikace je poplatná době svého vzniku včetně předmluvy Jaromíra Tomečka.

19.11.2019 2 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Poslední dobou jsem četla hlavně detektivky a asi bych měla změnit žánr. Začínají mi vadit neschopní policisté, neuvěřitelně geniální zločinci, vedlejší zbytečné příběhové linky, podivné motivy pachatelů, překombinovaný a zdlouhavý děj, potoky krve. Nechala jsem se zase nalákat na edici bestsellerů, ale očekávanou kvalitu příběh nemá.

04.08.2019 3 z 5