Surikata369 Surikata369 komentáře u knih

Gamblerova žena Gamblerova žena Ružena Scherhauferová

Přečetla jsem prvních pár desítek stránek a rovnou můžu říct, že odkládám a nedočtu, i když to běžně nedělám. Tato kniha si víc mé pozornosti nezaslouží. Napsaná opravdu hrozným stylem. Krkolomné věty, nesmyslné dialogy, použití slov jak kdyby autorka neznala jejich význam, nepochopitelné chování postav. To se opravdu nedá.

09.02.2024

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Jsem nesmírně ráda, že paní autorka si vybrala tohle nelehké téma. O tom by se mělo mluvit pořád a nepřestávat! Nechápu, že zrovna tato část naší historie je často tabuizovaná anebo, ještě hůř, přikrášlovaná.
Pojetí knihy je zdařilé, čtivé a poutavé. Přečíst všichni do jednoho, prosím!
A malý tip - doporučuji knihu Lustr pro papeže, napsanou obětí tohohle odporného režimu.

28.05.2023 5 z 5

Porno Porno Irvine Welsh

Moje první kniha od autora a musím říct, že velmi zajímavý zážitek Hodně surové, postavy svým autentickým vyprávěním měly duši, pořád se tak něco dělo. I přesto, že ve finále mi ani jedna postava nebyla sympatická (až na chudáka Spuda vcelku), neviděla jsem film a ani nečetla předchozí knihu, četlo se to dobře a mělo to spád. Až budu mít chuť na něco drsnějšího, rozhodně zase sáhnu po Welshovi :)

25.03.2023 5 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Rozhodně zajímavý nápad na knihu, avšak pak se to zvrhne v řešení politické situace v nynějším Německu. Začátek mě hodně bavil a pak vlastně míň a míň, až jsem to dočítala s pocitem jen ať se dozvím konec, který vlastně ani pořádně nebyl.

25.03.2023 3 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Tak to bylo teda silné. Myslím, že na tuto knihu asi nezapomenu. Bolí mě u srdce osud Míly. Je obrovsky důležité a dobré, že šel po takových letech se svým osudem na veřejnost. Díky za tuto zpověď.

03.01.2023 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Jiří Jilík

Velmi zajímavá kniha, jsem moc ráda, že se mi dostala do rukou. Byla mi doporučena od rodačky z Rudnice (vesnice vedle Žítkové) a už chápu proč. Objektivní, autentická, obsahuje spoustu faktů, doprovázeno fotografiemi. Zdařilé dílo a jsem ráda že na počest bohyním něco takového vzniklo. Tohle téma mě dost zasáhlo, ženy natolik spojené s přírodou a odpradávna pronásledované. Obdivuji je a moc bych si přála vidět svět, kde by bohyně byly v převaze, to by byl krásný svět...

25.10.2022 4 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Snížené hodnocení dávám, protože mně až přijde vtipné, jak se paní Třeštíková snaží o různé metafory na dost nehodící se místa. Pak taky jak si každý zřejmě máme pořád domýšlet konce, nebo co to má být. A také - proč do každé knihy mermomocí nacpat co nejvíce postav, dějových linií? Když je ani neumím pořádně ukončit. A taky už začíná být lehce úsměvné, kolik tragédií se až dá narvat do jedné knížky. Útěk z domova, anorexie, nevěry, rozvody, nechtěnej gender, nechybí ani vražda :D No nic. Dvě hvězdy za čtivost, čte se to snadno.

16.06.2022 2 z 5

Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Jeremy Dronfield

Rozhodně je tato kniha jedna z těch kvalitnějších o tomto tématu... Oceňuji všechny ty doložené zdroje, ze kterých kniha čerpala.

27.12.2021 5 z 5

Ohnivý sloup Ohnivý sloup Ken Follett

Pan Follett si tímto dalším kouskem už definitivně u mě vysloužil doživotní místo ve čtenářským srdíčku :) Miluji jeho knihy, užívám si doslova každou stranu. Jeho knihy mají velký počet stran, ale já si přeju, aby měly ještě jednou tolik :D
Znovu velmi propracované, důmyslné, rozvětvené, s atmosférou, vše jak má ve správné knize být.

19.11.2021 5 z 5

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Dobrá kniha, četla se pěkně. Trochu mě na začátku zamrzelo, že Connie nebyla více součástí odboje, ale i tak to byl dost silný příběh. Ten ze současnosti už o dost méně, ale tak to bývá. Jen mě tedy dost překvapilo, jak až si je spousta věcí podobná jako v knize předešlé - Tajemství černé orchideje. Ale zároveň mě potěšila postava Venetie, kterou už známe, že tam byl trochu odhalen její válečný příběh. Pokud máte chuť na nějaký ten román, a ne úplně plytký, sáhněte po tomhle :)

27.10.2021 4 z 5

Zase se shledáme Zase se shledáme Madeleine Goldstein

Škoda, že kniha nemá více stran, že není obsáhlejší. Protože je velmi dobře napsána a paní autorka má rozhodně co říci. Jsem opravdu moc ráda, že taková kniha, takové svědectví, vyšla.

21.10.2021 5 z 5

Proč je mámě všechno u ***! Proč je mámě všechno u ***! Gill Sims

Super oddychovka, jako e-kniha na krátký počtení ideální. Ze všech dílů mě tahle bavila asi o maliličko méně (protože je tam taky víc důležitých, ne vždy pozitivních témat - jako například rozvod, stěhování...), ale mám prostě ráda ten humor autorky :) Nic hlubokomyslnýho, ale po nějaké náročnější knize akorátní :)

21.10.2021 4 z 5

Myslela jsem, že tě znám Myslela jsem, že tě znám Penny Hancock

Bohužel mě tahle kniha vcelku zklamala. Myslela jsem, že bude trochu temnější, možná domyšlenější. Vlastně se tam zas tak moc neudálo. Myslím, že by mohla mít o spoustu stran míň a nic by se nestalo. Takový průměr- za mě.

18.10.2021 3 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

K této, již páté, knize v sérii opět nemůžu a nechci nic moc vytknout. Čte se to opravdu dobře, autorův styl psaní mi moc sedí. Přijde mi tak nějak příjemný, že vraha známe opět skoro od začátku knihy, aspoň mi odpadá to věčný celoknížkový hádání :D Mrzí mě, že už mě čeká jen poslední díl.

12.10.2021 5 z 5

Šachy se smrtí Šachy se smrtí John Donoghue

Na tohle hrůzné téma jsem četla spousty knih a tuhle řadím mezi ty průměrné. Nebylo to zbytečně přeromantizované (jak to u těch nově vydaných v poslední době bývá), a ač sama šachům nerozumím, tak v knize toho nebylo tolik, aby mě to začalo otravovat. Líbilo se mi vysvětlení v knize nakonec, reálnost postav, apod. Jinak je to fiktivní příběh a to se někdy odráží be vyprávění.

04.10.2021 3 z 5

Proč máma nadává Proč máma nadává Gill Sims

Na takovýto počtení na chvilku, mám ji jako eknihu v mobilu, třeba v buse a tak, naprosto ideální :) Krátký, vtipný, prdlý kapitoly tak ze života :)

27.09.2021 3 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Moje druhá přečtená kniha od pana Backmana a rozhodně nebude poslední. Tahle kniha byla jedním slovem laskavá, nevím jak jinak to napsat aby to neznělo moc kýčovitě. Pan autor má skvělou fantazii a taky zná věci mýho mládí, což mě baví (v téhle ten Harry Potter, minule pokémoni...). Naopak věřím, že kdo tyto věci nezná, může se lehce ztrácet. Hrozně se mi líbí to hraní si se slovy a větami, celkově myšlenkami. Pak ještě musím zmínit skvělou práci paní překladatelky.

24.09.2021 4 z 5

Tajemství černé orchideje Tajemství černé orchideje Lucinda Riley

Bohužel moje hodnocení téhle knížky je
max 30%. Zezačátku čtení jsem si říkala, že jsem natrefila na dost dobrou knihu, ale to jsem bohužel tak před půlkou knihy trochu přehodnotila. Myslím, že autorka by si měla zjistit určitá fakta, o kterých píše. Pak také přeromantizovaná postava Kita mě dost rozčilovala. Ta jeho přímá řeč, no to byla totální červená knihovna. A úplně přesně jsem nepochopila, co to mělo být s tou nemocí Julie - tak ona má chřipku a zároveň kóma? A kde se u ní vzal najednou Kit, to si otevřel a vešel a jentak se tam o ní tiše staral? Další divnost mi přišlo to překombinovaní, jak Xavier ,,vstal z mrtvých", proboha... Zbytečná zápletka a to ani nemluvím o tom, že se jako vysekal v autě, ale zůstaly mu naštěstí v kapse peníze, za které se mohl ukrývat? Ten konec s co největší dávkou romantiky v Bangkoku a nečekaný přílet Kita, tak to ani nekomentuju. Škoda, kniha vypadala slibněji, než ve skutečnosti byla. Další škoda, že jentak neodkládám nedočtené knihy, tahle si tolik mého času nezasloužila.

18.09.2021 2 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Vcelku zajímavá a originální kniha. Zezačátku se to možná trochu vleklo, ale pak se příběh rozjíždí a mě se to líbilo a dobře četlo. Jediný co bych mohla vytknout, tak ta forma jakože zápisků z deníku - vždyť takhle si přeci nikdo zápisky v deníku nevede :D Ale to je jen taková drobnost.

11.09.2021 4 z 5

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

Kniha se mi vcelku líbila, takové oddechové čtení pro ženy. Mám ráda prostředí New Yorku a i Paříže (za války tuplem), zajímá mě móda haute couture a také válečná doba, takže to vše jsem si na knize dost užila. Pro mě pouze jediné - myslela jsem, že v knížce bude i víc válečných faktů, apod. což bohužel nebylo, spíš jen ta láska, ale i tak pohodový čtení, román. Je také pravda, že kdyby měla míň stran, asi by se nic nestalo, maličko rozvleklejší. Není to kniha, ke které bych se potřebovala někdy vracet, ale až zase budu potřebovat čtecí lehčí oddych, zkusím další knihu od autorky.

07.09.2021 3 z 5