sun.from.ibiza

Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. A. Paris (pseudonym)

Jo! Psycho Jack je tu. Fakt děsivej chlap.

SPOILERY
Bavilo mě to, Grace byla super. Moje srdce zároveň s jejím bušilo jak zvon, když Jack přijížděl domů a ona ještě nevěděla, jestli prohrál. A nebo ne. Uf.

A snesla bych delší finále, jen abych si to vychutnala. Ale ten okamžik, kdy mluví s Ester mi to vynahradil. Ten její poslední dotaz na barvu pokoje - ten mě fakt zahřál na srdíčku.

19.06.2017

NaslouchačNaslouchačPetra Stehlíková

České fantasy nečtu, ať už si o tom každý myslí co chce (pokud nepočítám Kulhánka, kterého miluju, i když.. je to pořád tak trochu "brak"), ale dostala jsem oba díly k Vánocům, začala číst den po Vánocích a v ten samý den jsem již měla přečteno, oboje.
Já k tomu mohu říct jen Wow! a také, že se nemohu dočkat dalšího dílu.
Nádherný příběh.

02.01.2019

FajaFajaPetra Stehlíková

Dnes jsem dočetla Faju, podruhé. K tomu jsem si střihla ještě úryvek z třetího dílu, který Petra zveřejnila na facebooku jako dárek k Vánocům a achjo! Že já hloupá ještě nepočkala, mám pocit, že se snad nedočkám a jestli takhle netrpělivě budu klepat nohou ještě chvilku, mohla by mi upadnout.
Miluji tuhle sérii a miluji Petru, která je neskutečně milá a skromná (já napsat tohle, tak se vznáším v bublině nadřazenosti minimálně rok, haha).
Kudy chodím, tudy doporučuji.
A pak že čeští autoři neumí psát fantasy knihy, pcha.
*****

22.01.2020

PopravčíPopravčíChris Carter

Opět musím dát plný počet. Nejsem žádný "čajíček", když jde o popisy vražd. Nicméně, když jsem se dostala k vraždě s krbem... poprvé v životě se mi udělalo trochu nevolno. Mám tušení, že na tuhle knihu dlouho nezapomenu. Carter je génius, jsem nadšená, že v jeho knihách není nikdy žádná komedie navíc a mám chuť se pustit do dalšího dílu. Ale protože vím, že budu nešťastná, až tuto sérii dočtu, raději si dám nějaké odpočinkové fantasy.

Ještě bych ráda dodala, že Mollie mě opravdu hodně bavila, vůbec by mi nevadilo, kdyby se ještě v nějaké další knize objevila.

07.06.2018

Nejsem mrtváNejsem mrtváA. Frasier (pseudonym)

Žádná hluchá místa, děj prostě odsýpá a najednou je konec. Závěr nebyl překvapivý, ale kupodivu mi to vůbec nevadilo, možná bych ocenila trochu více napětí.
Druhý díl si rozhodně přečtu také.

12.05.2020

V lese visí andělV lese visí andělS. Bjørk (pseudonym)

Většinou mi chvilku trvá, než se začtu. Ale tohle! Kniha mě bavila už od prvních stránek, postavy mi byli velmi sympatické. A rozuzlení mě opravdu překvapilo. Skvělá kniha. Byla jsem si jistá, že vím, kdo to udělal, ale nakonec jsem byla velmi překvapená - ve tři ráno - nemohla jsem totiž přestat číst :). Doporučuji.

09.03.2017

Poslední paní ParrishováPoslední paní ParrishováLiv Constantine

Já jsem nadšená. Moje oblíbenější část je s Daphne. Od toho velkého zjištění jsem četbu začala trochu natahovat, jen abych si vychutnala, co bude následovat. A bylo to sladké*

02.05.2018

Metro 2033Metro 2033Dmitry Glukhovsky

Pár let jsem se na tuto knihu chystala. Pořád jsem se nemohla rozhoupat kvůli hodnocení dalších dílů. Přišla krize a tak jsem po Metru sáhla. Právě teď jsem dočetla a jsem neuvěřitelně nadšená, konec mě překvapil a rozesmutnil. Postavy v knize umírají jak na běžícím páse, doporučuji si k nim nedělat silné vazby :).
Občas je děj nelogický, nebo je přechod (do děsivých míst) až příliš jednoduchý - to mi ale asi vysvětlil konec, jestli jsem to správně pochopila.
Nemůžu nedoporučit a jdu se vrhnout na další díl.

06.12.2018

MrázMrázBernard Minier

Cože? Ono už je ráno a musím do práce? Šmarjá, to bylo super počtení! Sice jsem se nevyspala, ale stálo mi to za to. Dlouho jsem nečetla tak super detektivku, fakt, dokonce jsem na chvilku zapomněla na mojí oblíbenou spisovatelku Sharon J. Bolton. Jediné, co je mi líto, že tam toho nebylo víc z prostředí ústavu - uvítala bych nějaké děsivé rozhovory s "klientelou" :)). No nic, měla bych pracovat. Jdu otevřít druhý díl. Rozhodně doporučuji.

24.05.2017

Říše bouříŘíše bouříSarah J. Maas

Na tuto knihu jsem se třásla už dlouho. Bohužel po otevření mě nebavila ... Naštěstí pouze prvních 20 stran a pak jsem se konečně ponořila do mého oblíbeného světa. Ať už se na Aelin snáší kritika ze všech stran, já jí nemůžu nezbožňovat. Je to prostě tvrďačka.
Celkově je příběh moc hezky propracovaný, ale ty konce! Za to bych nejraději ubrala jednu hvězdu (jen ze vzteku samozřejmě).
Těším se na další díl a velkolepé finále!!
Běž Jeřábe, běž! :)

28.11.2017

Němý křikNěmý křikAngela Marsons

Skvělá kniha.

SPOILERY (možná) .. ne kecám, jsou to spoilery.

Myslím, že my všichni zkoušíme hádat, kdo je vrah. Samozřejmě ten, kdo to opravdu udělal mě napadl, ale nakonec jsem sama sebe přesvědčila, že vrahem je William. V hlavě se mi rozjížděli šílené teorie o tom, co asi prováděl své dceři (protože když tam byla ta scéna s plenou, myslela jsem si, že to udělala proto, aby na sebe upozornila). Vlastně by mě to asi potěšilo o trochu více, než jak to nakonec dopadlo.
KONEC SPOILERU

Od prvních stránek jsem se nemohla zastavit, příběh hezky odsýpal, postavy mi byli sympatické, škoda, že se trochu víc nezabrousilo i ke Stace, prostě tam byla nastrčená, aby se to hodilo ději, což je za mě škoda. Kim byla skvělá, zarputilá, místy nechtěně vtipná. Bylo mi líto jejího dětství a byla jsem na ní vyloženě hrdá, že se s tím dokázala takto "poprat".

Původně jsem chtěla dát pět hvězd, ale než jsem stihla napsat recenzi, tak jsem se pustila do Zloby od Chrise Cartera, což byla za mě lepší kniha - tímto doporučuji.

23.05.2018

Království popelaKrálovství popelaSarah J. Maas

SPOILERY
Myslela jsem si, že umře mnohem víc postav, díky tomu, že se tak nestalo, mi vlastně přišel finální boj až moc jednoduchý, tedy až na třináctku, tam mi na okamžik puklo srdce.

Nepochopila jsem smrt Gavriela, přišla mi úplně zbytečná, něco jako “Jsem Gavriel, vílí hrdina, co žije tisíc let, ale teď jdu umřít, i když vlastně úplně nemusím”. No nic.

Chápu, že Aelin musela zámek uzavřít, ale když přišla o moc, bylo to pro mě ohromným zklamáním, které se jen zvětšilo, při souboji Maeve a Erawana s Aelin. Co si budeme povídat, s tím jakou měli moc, by ji rozdrtili myšlenkou.

18.04.2020

Tak to je, tak to budeTak to je, tak to budeSharon J. Bolton

Tak tohle byla jízda, panečku! Včera jsem kolem desáté knihu otevřela - že si přečtu jen jednu kapitolu. Znáte to, přestala jsem číst až v noci a byla někde v polovině. V práci jsem netrpělivě vyhlížela druhou hodinu, protože to odchází moje kolegyně z práce. A teď. Teď jsem dočetla a jsem tak nadšená, až bych nejradši poskakovala! Abych řekla pravdu, tentokrát jsem tipla vraha dobře, ale nijak mi to nevadí, i přesto mi bušilo srdce tak moc, že mi připadalo, že jsem v tom příběhu také. Tuhle spisovatelku si rozhodně budu pamatovat a budu doufat, že u nás vydají i další knihy.

ŠPLOUCH

27.04.2017

ZlobaZlobaChris Carter

Nechce se mi věřit, že je to založené na pravdě. Máte prosím někdo nějaký odkazy? Případně prosím o PM.

Ohledně knihy. To bylo něco! Dlouho jsem necítila tak nepříjemné pocity. Vrah mě fascinoval, je děsivé, že někdo takový se může pohybovat mezi námi. Ještě že už přítele mám (já vím, já vím, nikdy nevíte, co se z něj může vyklubat).
Hunter jako vždy skvělý, pomalu dávkuji sérii s ním a netěším se, až se dostanu na konec. Protože tahle série je jedna z mála, co mě ještě dokáže trochu vyděsit. Zrůdnosti, které v knize občas popisuje jsou až za hranicí toho, co bych dokázala vymyslet. Smekám před autorem a raději nechci vědět, jak vypadá jeho sklep.

Kdybych mohla, dala bych ještě hvězdu navíc. Opravdu geniální kniha.

23.05.2018

Černé lžiČerné lžiAlessandra Torre

Kdo by to byl řekl, že konec dokáže tak moc změnit pohled na celý děj :). Rozhodně stojí za přečtení.

04.03.2016

Už mě vidíš?Už mě vidíš?Sharon J. Bolton

Moje detektivní duše zaplesala, závěr mě dostal, to jsem opravdu nečekala a to jsem měla tipů! Doporučuji rozhodně i další díly!

30.11.2016

SvědectvíSvědectvíStephen King

Tato kniha je v mých TOP 5, rozhodně a definitivně. Děsím se teď každého, kdo kolem mě kýchne. Je mi totiž jasné, že i kdybych přežila, nebude to nadlouho :). Doporučuji. Většinou má King takové pomalé rozjezdy, ale tady je to hezky soustavné a pořád vás to drží v pozoru.

31.03.2017

Dvojitý křížDvojitý křížChris Carter

Nejdřív jsem četla Zlobu. A pak již bylo jasné, že začnu celou sérii od začátku. První díl také skvělý, musím říct, že jsem TO fakt nečekala. A to je přesně věc, kterou hledám, když čtu detektivku :). Hunter s Graciou se krásně doplňují. No nic, ještě bych se rozepsala, ale táhne mě to k dalšímu dílu.

Doporučuji*****

28.05.2018

Měsíční píseňMěsíční píseňPatricia Briggs

Srdcovka. Zadna ufnukana hrdinka, spousta super akce, postavy jsou sympaticke, pribeh jede jak po masle. Byt vice takovych knih, asi prestanu chodit do prace :)).

20.07.2016

StmíváníStmíváníStephenie Meyer

Často všude slýchám, jak je ta kniha Stmívání hrozná, příšerná, nudná, nezajímavá, příliš romantická ... Pro mě je to jedna z knih, kterou jsem přečetla víckrát, než jednou. Četla jsem jí prvně, když jsem byla ještě hodně v pubertě, to mě opravdu uchvátila a byl to den, kdy jsem začala milovat fantasy (dobře, dobře, jako první to byl Harry Potter) a odstartovala roky čtení. Po druhé jsem jí četla když mi bylo 20 a světe div se, pořád to byla super věc, nejspíš by se mi líbila i teď, možná, až jednou pojedu někam na dovolenou, zkrátím čas a zkusím v ní najít něco nového :) ... Za mě je to skvělé počtení, kniha je originální, ani chvilku jsem se u ní nenudila. U filmu chybí to "vnitřní dění", ale i tak jsem zkoukla a nebyla zklamaná :).

30.11.2016

Málokdy se mi stane, že něco nedočtu. Tato kniha je ale přesně ten případ. Asi to nebyl můj šálek kávy. Škoda. Po tom ohlasu jsem asi čekala něco jiného. Možná té knize jednou přijdu na chuť... no, vlastně spíš ne :).

04.01.2017

TrhlinaTrhlinaJozef Karika

Já tedy zatrhla přečteno. Ale nedočetla jsem. Absolutně nechápu tu hysterii kolem.

07.06.2018

NenávistNenávistChris Carter

Lucien byl můj nejoblíbenější vrah ze všech knih od Cartera. Po zjištění, že o něm bude další díl, jsem byla vyloženě u vytržení a hned knihu musela mít.
Nejsem zklamaná, jako vždy byl Lucien dokonalý, i když jsem možná čekala, že bude o něco víc brutální. Asi jsem už otupělá, haha.
Knihu jsem nedokázala odložit ani když jsem zjistila, že je už třetí ranní, ale není se co divit, tak to mám s knihami od Chrise pokaždé.
S P O I L E R
Čekala jsem o něco lepší závěr, trochu víc adrenalinu a co je hlavní, nějaké lepší ukončení mezi Hunterem a Lucienem, přijdu si trochu ochuzená. :)
K O N E C

Protože si nedokážu pomoct, jdu se pustit do dalšího dílu. Vím, že všechno jednou musí skončit, ale je mi smutno, když si představím, že jednou skončí i tato série.
10/10

06.12.2020

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiSirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiRansom Riggs

Všichni mi pořád říkali, přečti si to, přečti si to. Bohužel když na mě někdo tlačí, většinou se do toho jen tak nepustím. A najednou jsem neměla co číst a tato kniha po ruce. Nevěděla jsem do čeho jdu a byla jsem tak krásně překvapená. Musela jsem si hned koupit další dva díly a místo, aby kvalita klesala, naopak jsem byla čím dál tím víc nadšená. Třetí díl pro mě byl lahůdka. Strašně se těším na film, akorát mě značně rozladila změna postav :/

27.09.2016

Lovec králíkůLovec králíkůLars Kepler

Ten konec. Achjo, to abych zase byla pořádně napjatá do dalšího dílu, hezky se mnou cvičí :). Každopádně celá série je opravdu skvělá - hlavně tedy svědkyně ohně, to mi bylo počteníčko!

SPOILER: Trochu mě mrzí, že zemřel. Byla jsem tak moc zvědavá, co řekne na to, že Rex se toho vůbec neúčastnil a najednou bylo po všem ... Eeh. Za mě škoda.

01.03.2017

Královna stínůKrálovna stínůSarah J. Maas

Jestli to takhle bude pokračovat - že každý další díl bude ještě mnohem lepší, než poslední, tak se asi zblázním radostí a zamáčknu slzu štěstí. Už se vidím, jak běžím do knihkupectví celá natěšená a než dojedu domů, budu už mít čtvrtinu za sebou, pak si dám vanu a budu v půlce a pak už jen v posteli přelouskám ten zbytek - štěstím naplněná a zároveň tak nešťastná, že budu muset zase čekat. Občas lituji, že si nepočkám, až budou všechny díly vydané :).
SPOILER: Když příběh poprvé zavítal k Manon, nebyla jsem moc nadšená - vždyť přijdu o spoustu příběhů s Aelin! Po pár stránkách jsem ale zjistila, že mě její příběh baví skoro stejně tak. Úplně živě si jí představuji s těmi vyceněnými zuby. Děsně se těším na další setkání s její babičkou a doufám, že jí pěkně nakope zadek.
A teď k Jeřábovi - v předchozích dílech jsem si neuměla představit, že by se objevil někdo nový a hlavně někdo, komu bych fandila víc, než těm dvěma předchozím. Omyl. Já ho totiž asi miluju (ale příteli to raději říkat nebudu). I tak mě ale mrzí, že tam nebylo více prostoru pro Doriana a Chaola.
A Aelin je jedna z nejlepším knižních postav v tomto žánru. Občas mě pěkně vytáčí. Ale i přesto - kdo by nechtěl být jako ona? :)

05.01.2017

Zrádné srdceZrádné srdceMary E. Pearson

Už jsem mimo cílovou skupinu, ale stejně jsem moc nadšená. Krásný příběh :).

04.05.2018

Temná krásaTemná krásaMary E. Pearson

Skvělá trilogie. Ale za mě tedy poslední díl nejhorší (stejně ale musím dát pět hvězdiček), přišlo mi to ... uspěchané. Bitva na konci příliš rychlá SPOILER a část s Komizarem jako by ani nebyla. Těšila jsem se na ten pocit radosti, až mu to Lia dá pěkně "sežrat", bohužel místo napětí najednou letěl dolů ze skály, hm hm a bylo po něm.
Co mě potěšilo, byl voják, kterého v prvním díle usadila v hospodě. Už jsem na něj zapomněla a jeho objevení mi udělalo radost.

Jinak druhý díl za mě bezkonkurenční.

17.05.2018

SirénaSirénaKiera Cass

Hezká pohádka. Ale už zítra nebudu o této knize vědět. Žádné velké emoce to ve mě nevzbudilo.

24.05.2018

TetovanýTetovanýPeter V. Brett

Absolutně nechápu, jak mi tato série mohla uniknout. Už jsem začala byt zoufalá v hledání nových fantasy knih, které mě překvapí. A tohle je rozhodně jedna z nich. Jsem momentálně na dovolené a místo toho, abych poznávala město, začínám číst další díl (přítel je nadšený, haha).
Jsem pohlcená světem, který je v knize vykreslený a už teď je mi líto, že budu pravděpodobně za týden na konci. Doufám, že další díly mě nezklamou a nebudu muset přehodnotit, co jsem nyní napsala :).
Jestli ještě váháte, zda se pustit do čtení, věřte mi, že je to obrovská chyba.
*****

01.03.2020