sun.from.ibiza sun.from.ibiza komentáře u knih

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Pár let jsem se na tuto knihu chystala. Pořád jsem se nemohla rozhoupat kvůli hodnocení dalších dílů. Přišla krize a tak jsem po Metru sáhla. Právě teď jsem dočetla a jsem neuvěřitelně nadšená, konec mě překvapil a rozesmutnil. Postavy v knize umírají jak na běžícím páse, doporučuji si k nim nedělat silné vazby :).
Občas je děj nelogický, nebo je přechod (do děsivých míst) až příliš jednoduchý - to mi ale asi vysvětlil konec, jestli jsem to správně pochopila.
Nemůžu nedoporučit a jdu se vrhnout na další díl.

06.12.2018 5 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Já mám tuhle spisovatelku ráda, ač tedy děj bývá dost přehnaný. Stejně tomu bylo i tady, ale přivřu oči (a odeberu jednu hvězdu), protože jsem se nenudila ani okamžik. Popravdě to, kdo je vrah jsem tušila už tak od půlky, ale raději jsem nad tím tolik nepřemýšlela a nakonec jsem opravdu byla překvapená (já vím, je to nesmysl, ale stejně se to tak stalo!) :).

!!!! SPOILER !!!!!
Co mě naopak překvapilo moc byla Liz a to, kdo doopravdy je. Hloupá, hloupá holka, která měla štěstí víc, než rozumu.
Wolf mi byl sympatický celou dobu. Ve finále jsem zapochybovala pouze jednou, jestli opravdu není vrah. No nebylo by super, kdyby se dostal ven s pomocí Daisy, pak by se jí vysmál a utekl s tou šílenou Sirocco?

DOPORUČUJI****

14.11.2018 4 z 5

Povolání: Zaklínačka Povolání: Zaklínačka Olga Gromyko

Volha je hodně svěží, vtipná a celkově se mi moc líbila. Stejně tak i kniha, ale! Příliš krátká, chtělo by to více detailů, víc nás seznámit se světem, například o trolech jsme se toho moc nedozvěděli.

15.10.2018

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Kniha se četla velmi dobře, měla jsem hotovo za jeden den. Bylo to originální, líbilo se mi, že se v příběhu řeší tetování a jak na lidi působí. Mladý policista byl trochu pozadu (spojení si věcí dohromady mu moc nejde), ale to mu neubralo na tom, že byl moc sympatický a celou dobu jsem mu fandila.
Ohledně konce SPOILER :
Achjo, čekala jsem něco víc, už bylo jasný, jak to přesně bude probíhat. Ne že bych byla úplně zklamaná, ale asi jsem podle recenzí čekala víc. A co mě tedy dopálilo, to jsou dopisy, které posílal Paul. Co se v nich psalo? Omlouval se jí? Nebo chce spisovatelka napsat další díl? Uvidíme.
Knihu ale s klidným srdcem doporučuji dál.

09.10.2018

Hodiny z kostí Hodiny z kostí David Mitchell

Na základě doporučení jsem po této knize sáhla a pustila se do čtení, aniž bych věděla do čeho jdu. Jsem nadšená, ale bohužel i zklamaná. Byla bych mnohem raději, kdyby se kniha držela vyprávění ze strany Holly a Huga (mimochodem můj oblíbenec). Příběh je skvělý, je v něm hodně informací, posouvá se časem stále dopředu. A to je přesně to. Když se teď ohlédnu, byla bych mnohem raději, kdyby jsme zůstali u těch výše zmíněných a věnovali se více jejich růstu. Ale je fakt, že to už je můj problém :). Knihu doporučuji.

10.08.2018 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Opět musím dát plný počet. Nejsem žádný "čajíček", když jde o popisy vražd. Nicméně, když jsem se dostala k vraždě s krbem... poprvé v životě se mi udělalo trochu nevolno. Mám tušení, že na tuhle knihu dlouho nezapomenu. Carter je génius, jsem nadšená, že v jeho knihách není nikdy žádná komedie navíc a mám chuť se pustit do dalšího dílu. Ale protože vím, že budu nešťastná, až tuto sérii dočtu, raději si dám nějaké odpočinkové fantasy.

Ještě bych ráda dodala, že Mollie mě opravdu hodně bavila, vůbec by mi nevadilo, kdyby se ještě v nějaké další knize objevila.

07.06.2018 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Já tedy zatrhla přečteno. Ale nedočetla jsem. Absolutně nechápu tu hysterii kolem.

07.06.2018 2 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Nejdřív jsem četla Zlobu. A pak již bylo jasné, že začnu celou sérii od začátku. První díl také skvělý, musím říct, že jsem TO fakt nečekala. A to je přesně věc, kterou hledám, když čtu detektivku :). Hunter s Graciou se krásně doplňují. No nic, ještě bych se rozepsala, ale táhne mě to k dalšímu dílu.

Doporučuji*****

28.05.2018 5 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Hezká pohádka. Ale už zítra nebudu o této knize vědět. Žádné velké emoce to ve mě nevzbudilo.

24.05.2018 3 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Nechce se mi věřit, že je to založené na pravdě. Máte prosím někdo nějaký odkazy? Případně prosím o PM.

Ohledně knihy. To bylo něco! Dlouho jsem necítila tak nepříjemné pocity. Vrah mě fascinoval, je děsivé, že někdo takový se může pohybovat mezi námi. Ještě že už přítele mám (já vím, já vím, nikdy nevíte, co se z něj může vyklubat).
Hunter jako vždy skvělý, pomalu dávkuji sérii s ním a netěším se, až se dostanu na konec. Protože tahle série je jedna z mála, co mě ještě dokáže trochu vyděsit. Zrůdnosti, které v knize občas popisuje jsou až za hranicí toho, co bych dokázala vymyslet. Smekám před autorem a raději nechci vědět, jak vypadá jeho sklep.

Kdybych mohla, dala bych ještě hvězdu navíc. Opravdu geniální kniha.

23.05.2018 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Skvělá kniha.

SPOILERY (možná) .. ne kecám, jsou to spoilery.

Myslím, že my všichni zkoušíme hádat, kdo je vrah. Samozřejmě ten, kdo to opravdu udělal mě napadl, ale nakonec jsem sama sebe přesvědčila, že vrahem je William. V hlavě se mi rozjížděli šílené teorie o tom, co asi prováděl své dceři (protože když tam byla ta scéna s plenou, myslela jsem si, že to udělala proto, aby na sebe upozornila). Vlastně by mě to asi potěšilo o trochu více, než jak to nakonec dopadlo.
KONEC SPOILERU

Od prvních stránek jsem se nemohla zastavit, příběh hezky odsýpal, postavy mi byli sympatické, škoda, že se trochu víc nezabrousilo i ke Stace, prostě tam byla nastrčená, aby se to hodilo ději, což je za mě škoda. Kim byla skvělá, zarputilá, místy nechtěně vtipná. Bylo mi líto jejího dětství a byla jsem na ní vyloženě hrdá, že se s tím dokázala takto "poprat".

Původně jsem chtěla dát pět hvězd, ale než jsem stihla napsat recenzi, tak jsem se pustila do Zloby od Chrise Cartera, což byla za mě lepší kniha - tímto doporučuji.

23.05.2018 4 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Skvělá trilogie. Ale za mě tedy poslední díl nejhorší (stejně ale musím dát pět hvězdiček), přišlo mi to ... uspěchané. Bitva na konci příliš rychlá SPOILER a část s Komizarem jako by ani nebyla. Těšila jsem se na ten pocit radosti, až mu to Lia dá pěkně "sežrat", bohužel místo napětí najednou letěl dolů ze skály, hm hm a bylo po něm.
Co mě potěšilo, byl voják, kterého v prvním díle usadila v hospodě. Už jsem na něj zapomněla a jeho objevení mi udělalo radost.

Jinak druhý díl za mě bezkonkurenční.

17.05.2018 5 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Už jsem mimo cílovou skupinu, ale stejně jsem moc nadšená. Krásný příběh :).

04.05.2018 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Já jsem nadšená. Moje oblíbenější část je s Daphne. Od toho velkého zjištění jsem četbu začala trochu natahovat, jen abych si vychutnala, co bude následovat. A bylo to sladké*

02.05.2018 5 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Měla jsem pocit, že už jsem knihu četla (což není možné vzhledem roku vydání). Thriller jako takový to za mě nebyl, ale četlo se to dobře. Něco mi tam chybělo, ale nedokážu to přesně uchopit ... za mě tak *** a půl.

27.04.2018 4 z 5

Dva meče Dva meče Karolina Limrová

U prvního dílu jsem si nebyla jistá, jestli vůbec dočtu. Nebýt tolik pozitivních ohlasů, dvojka by mě minula. Ale nakonec jsem jí přeci jen přečetla. A nebyla jsem úplně zklamaná, příběh to byl hezký, ale znovu už bych se ke knize rozhodně nevrátila. Hodnotím na 3 a půl *.

24.04.2018 3 z 5

Chladný plamen Chladný plamen Dean Koontz

Že bych se u knihy bála, to se říct nedá. Příběh to byl nicméně moc příjemný, vůbec jsem se nenudila. Určitě se řadí mezi jeho lepší knihy.

23.04.2018 4 z 5

Dřív než ji najde Dřív než ji najde Michael Kardos

Příběh hezký, ale žádné velké emoce to ve mně nevzbudilo.

SPOILER: Jediné, co mě vlastně potěšilo (i zklamalo), je to, že Ramsey nepřežil, myslím, že v opačném případě bych dala hvězdy dvě.

09.04.2018 3 z 5

Jepice Jepice James Hazel

SPOILERY

Hlavní hrdina mi byl sympatický (i když nechápu, proč musel mít psychickou nemoc - nehledě na to, že v ději vlastně vůbec nic neovlivnila). Co mě potěšilo je fakt, že jsem občas měla hodně nepříjemné pocity z některých částí knihy a to se mi stane málokdy.
Výlety zpátky do minulosti se mi také dost líbily. Přiznám se, že kvůli tomu parfému jsem dost přemýšlela, jestli Jessica přeci jen není potomek Evy - a jestli v tom není nějak zapletená, což se postupně dost vyvracelo. Což je škoda. Protože já jsem fandila kolegyni z práce ... Závěr byl pro mě zklamáním, nevím no, asi jsem čekala víc :). Určitě bych ale s klidným svědomím doporučila dál.
Myslela jsem si, že dám jenom tři hvězdy, ale pak mi to přišlo líto, protože kniha je to vlastně dobrá.

04.04.2018 4 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Na tuto knihu jsem se třásla už dlouho. Bohužel po otevření mě nebavila ... Naštěstí pouze prvních 20 stran a pak jsem se konečně ponořila do mého oblíbeného světa. Ať už se na Aelin snáší kritika ze všech stran, já jí nemůžu nezbožňovat. Je to prostě tvrďačka.
Celkově je příběh moc hezky propracovaný, ale ty konce! Za to bych nejraději ubrala jednu hvězdu (jen ze vzteku samozřejmě).
Těším se na další díl a velkolepé finále!!
Běž Jeřábe, běž! :)

28.11.2017 5 z 5