sulcv sulcv komentáře u knih

Pohyblivé obrázky Pohyblivé obrázky Terry Pratchett

Prostě další úžasná Zeměplocha. klikaklikaklika.

10.08.2016 5 z 5

Černí baroni - Černí baroni I. Černí baroni - Černí baroni I. Miloslav Švandrlík

Knížku jsem už četl několikrát a stále mně baví. Je to ukázka , že i o v podstatě smutných věcech se dá psát humorně. Pokaždé si najdu něco nového.

21.05.2016 5 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Nádherná kniha. geniálně napsané. Velice pěkně se čte.

16.05.2016 5 z 5

Lidé z maringotek Lidé z maringotek Eduard Bass (p)

Od Basse jsem čekal mnohem víc. První půlka knížky mě nezaujala. Druhá už se blížila mému očekávání. Celkově dávám tři hvězdičky.

05.05.2016 3 z 5

Josef Wünsch: cestovatel Josef Wünsch: cestovatel Jana Filák Müldnerová

Kniha je určena především lidem, kteří se o cestovatele Josefa Wünsche blíže zajímají. Pro mě byli dopisy celkem nezajímavý a stačil by jeden, dva na ukázku. Spíše bych ocenil více článků z cest, které vydával.

03.04.2016 2 z 5

Slovenská mafie v Praze Slovenská mafie v Praze Gustáv Murín

4ekal jsem od toho víc. Nevím proč de to jmenuje slovenská mafie v Praze, když o Praze se tam skoro nepíše.

29.03.2016 3 z 5

Pražské pověsti Pražské pověsti Václav Cibula

Tuhle knížku jsem měl rád už jako dítě a dodnes si ji rád přečtu.

Byli jednou dva písaři Byli jednou dva písaři Gustave Flaubert

jeden z mála případů, kdy televizní zpracování je lepší než knižní předloha. Knížka mě nijak nenadchla a nezaujala.

19.03.2016 3 z 5

Besídka bývalých žáků zvláštní školy Besídka bývalých žáků zvláštní školy Miloslav Šimek

Perfektní povídky ke kterým se rád vracím.

Když se smějí paragrafy Když se smějí paragrafy Ivo Jahelka

Perfektní knížka, kterou napsal sám život.

30 případů majora Zemana 30 případů majora Zemana Miroslav Graclík

Kniha je myšlena celkem dobře. Je zde popis jak vznikal seriál, stručné životopisy hlavních hrdinů a zajímavosti z natáčení. Bohužel některé pasáže se několikrát opakují slovo od slova, což knížku dělá velmi nudnou.

16.03.2016 3 z 5

Objektiv z USA Objektiv z USA Petra Flanderková

Reportáže z USA, které byli odvysílané v objektivu. Hezky se to čte a je to plné fotografií. Jako bonus je přidáno DVD se všemi reportážemi.

Toulavá kamera 14 Toulavá kamera 14 Iveta Toušlová

Klasická Toulavá kamera. Hezké typy na výlet míst známých i neznámých. Kdo se pravidelně kouká na Toulavou kameru v televizi, moc nového zde nenajde, ale po čase určitě získá na hodnotě.

Očarovaná Havaj Očarovaná Havaj Miloslav Stingl

Knížka psaná jednoduchým stylem, která se čte sama. Autor popisuje Havaj od jejích mytologických počátků až po dnešní uspěchanou dobu. Spousta fotografií krásně doplňuje text.

Smrt v ráji Smrt v ráji Miloslav Stingl

Knížky Miloslava Stingla mám rád. Je to oddechové čtení i když jde, jako v této knížce, o smrt. Vždycky se dozvím spoustu zajímavostí. Kdo má rád cestopisy určitě nebude zklamán.

Jižní Čechy Jižní Čechy Vladimír Soukup

Krásně zpracovaný průvodce. Součástí jsou i slevy na vstupy a služby, kterým ale končí platnost na konci roku 2016. I bez slev průvodce vřele doporučuji. Jsou zde nejen zajímavá místa k návštěvě, ale i možnost parkování v jednotlivých městech, ubytování, půjčovny kol, stravování atd.

Praha - Kronika metropole Praha - Kronika metropole * antologie

Kroniku jsem přečetl od začátku, až do konce. Bohužel, tím že je to kronika, je řazena dle data, takže pokud něco vyhledávám, je to složitější i když pomůže jmenný rejstřík.

1111 památek a zajímavostí Prahy 1111 památek a zajímavostí Prahy Petr David

Já jsem knihu přečetl celou a občas do ní nakouknu, abych si něco zjistil, nebo upřesnil. Pokaždé objevím něco nového.

Ústecký kraj Ústecký kraj Blanka Langerová

Pro toho, kdo potřebuje najít něco o Ústeckém kraji, nebo se sem hodlá vydat, určitě zajímavá knížka.

Naučné stezky Naučné stezky Jiří Šír

Knížka je zpracovaná hezky. Je plná fotografií a zajímavostí. Obávám se však, že se postupem času stává jen hezkou vzpomínkou jak to kdysi vypadalo. Stezky se mění, modernizují, vznikají nové a jiné zcela zaniknou. Jako typ na výlet může leckomu posloužit.