Sudin Sudin komentáře u knih

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Ze začátku jsem měl problém se vyznat ve změti švédských jmen a místních názvů, konec byl ale parádní psycho. Nelze než přejít hned na druhý díl.

25.12.2023 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Jednoduché čtení, četlo se dobře, závěr zajímavý a překvapivý, ale do 5* tomu něco chybělo.

29.11.2023 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Asi zatím nejlepší kniha od Cartera. Brutální, mrazivá, nic pro slabší povahy. Jsem zvědav jestli si Carter tahle vysoký standard udrží i v dalších knihách.

19.11.2023 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

U Keplerů je to vždycky sázka na jistotu, nicméně tento díl řadím k těm slabším v sérii. Možná, že je pro mě téma Jurka již dostatečně vyždímáno a už bych uvítal kdyby už k němu nevedly žádné cestičky.

16.03.2023 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Typický Carter, drsný, surový se strhujícím závěrem.

05.11.2022 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Příběh byl trošku přitaženy za vlasy, ale jako oddychové čtení na dovolenou ideální volba.

22.08.2022 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Zatím druhá kniha od autorky po Haně a opět to byl moc hezky propracovaný příběh, který člověka upoutá, že nejde knihu odložit. Hana se mi líbila o chlup víc, ale i tak 5*.

22.08.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

To byla pecka. Jedna z nejlepších knih, zabývající touto tématikou co jsem četl.

07.08.2022 5 z 5

Jiný typ knihy, než jsme u autorky zvyklí, ale stojí za to přečíst.

07.08.2022 4 z 5

Utajovaný projev Utajovaný projev Tom Rob Smith

Oproti první knize Dítě číslo 44 to bylo lehké zklamání.

07.08.2022 3 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Tak tohle bavilo. Příběh se zajímavě rozjíždí a už se těším na pokračování, jelikož na další vývoj Evie jsem fakt zvědavý.

04.01.2022 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Dostal jsem přesně co jsem očekával. Dva poměrně komplikované příběhy a poměrně věrně vykreslenou pomíjivost pocitu štěstí, kde si každý může najít svou životní paralelu...

04.01.2022 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Pohodová vtipná oddychovka bez hlubšího významu. Na léto k vodě ideální.

04.01.2022 4 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Knihu jsem četl zhruba před rokem, ale nějak si nemůžu moc vybavit o čem byla. Proto jí považuji za jednu ze slabších. Sněhuláka nebo Levharta si pamatuji dodnes...

04.01.2022 4 z 5

Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP Lenka Vacvalová

Lenku sleduji již delší dobu a klobouk dolů před jejími sportovními výkony. Je pro mne inspirací a když se mi zrovna nechce vyběhnout, tak si na ní vzpomenu a jdu.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Docela fajn oddychovka. Rychle to uteklo až je škoda, že kniha nebyla delší.

11.05.2021 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Jiné čtení než obvykle čtu, ale až na dvě hluchá místa mne kniha chytla a nepustila. Zajímavé až depresivní čtení v době corony, že by se něco takového mohlo i stát...

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

No nic tak co dodat po přečtení ... už aby byl třetí díl. Jsem rád, že knihy mají takový úspěch a odkrývá se významná část historie našeho rázovitého kusu republiky.

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Před touto knihou jsem si přečetl obě předchozí ještě jednou a dobře jsem udělal. Super napínavá a promyšlená trilogie. Za Miléniem se zařadila na druhé místo v mém žebříčku. Těším se na další knihy autora.

28.02.2021 5 z 5

Dítě Dítě Fiona Barton

Z počátku se mi hůř orientovalo v postavách kdo je kdo, ale jinak opět fajn zajímavá kniha, jen ke konci mi už bylo jasné kam příběh směřuje, proto hvězda dolů.

16.02.2021 4 z 5