studienka studienka komentáře u knih

Tajemství hedvábného vějíře Tajemství hedvábného vějíře Lisa See

Nadherny pribeh ma vtiahol do deja ako uz davno ziadna kniha. Urcite odporucam precitat

04.11.2020 5 z 5

Tá hudba mi stále znie v hlave Tá hudba mi stále znie v hlave Agnès Martin-Lugand

Trosku sladke na mna, ale v tejto uprsanej dobe pod dekou a dobrym cajikom celkom pohodove citanie

04.11.2020 3 z 5

Pros a dostaneš! Pros a dostaneš! Esther Hicks

Zaujimavo napísane, človek je naozaj tvorcom svojho štastia, tak popracovať na sebe treba priatelia

28.12.2019 5 z 5

Podstata všetkých vecí Podstata všetkých vecí Elizabeth Gilbert

To bol krasny krehky pribeh velmi mudrej zeny, dobre je si to precitat v tejto uponahlanej dobe a zastavit sa chvilku. 79 percent uspesnosti sa mi zda malo. Davam plny pocet hviezdiciek a prosim aby sme to posunuli z modrej do cervenej zony.

20.05.2019 5 z 5

Ako sa nestať pacientom Ako sa nestať pacientom Jan Hnízdil

Celkom slusny nahlad lekara. Stoji za precitanie

20.01.2019 3 z 5

Život je ľahký, nerob si starosti Život je ľahký, nerob si starosti Agnès Martin-Lugand

Tak ako viaceri pisete aj mne sa ovela viac pacila druha cast tejto serie. Bola pisana s ovela vacsou lahkostou. Prijemne citanie na tieto zimne vecery. Uz len dobry cajik ci kavu k tomu uvarit

21.11.2018 4 z 5

Púšť pod oknom Púšť pod oknom Soňa Bulbeck

Cestopis to nie je, take lahke citanicko. Neurazilo a celkom som si aj zemepis oprasila.

26.09.2018 3 z 5

Mníška Mníška Ivana Havranová

Smutny pribeh mladej zeny. Take pohodove dovolenkove citanie

23.09.2018 3 z 5

Nazov knihy je velmi zaujimavy ale bolo vsetko co ma tej knihe zaujalo. Sklamal ma aj preklad.

22.09.2018 odpad!

Odkaz slunečnice Odkaz slunečnice Mikuláš Štefan

Zaujimave citanie, stale na mojom nocnom stoliku a vyhodou je, ze si knihu otvorim kedykolvek a kdekolvek . Casto sa k nej vraciam

17.09.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Cosi prekrasne, pretkane velkou bolestou. Zasluzi si nominaciu za najlepsiu knihu roka. Este mi stale zviera hrdlo

09.03.2018 5 z 5

Mních, ktorý predal svoje Ferrari Mních, ktorý predal svoje Ferrari Robin S. Sharma

Podla recenzii som ocakavala trochu viacej. Aj napriek tomu som si z toho vzala, to ci som potrebovala

07.03.2018 3 z 5

Daleko od hlučícího davu Daleko od hlučícího davu Thomas Hardy

Je to moje druhe citanie, po prvy krat som to vnimala uplne inak. Nezaujala natolko.

16.01.2018 3 z 5

Paříž Paříž Émile Zola

Krasne pocitanicko, rada sa vraciam ku kniham klasikov. Za mna 5 hviezdiciek

16.01.2018 5 z 5

Voľba Voľba Nicholas Sparks

Splnila ocakavanie ako kazda kniha od Sparksa. Krasny pribeh , preciteny, plny nehy a lasky.

17.11.2017 5 z 5

Muž v zástěře Muž v zástěře Achille Gregor

Nezalezi na ktorej strane sa tato kniha otvori, stale prinesie neskutocny pozitok. Citam po niekolky krat a stale sa k nej vraciam

05.08.2016 5 z 5

Najdlhšia cesta Najdlhšia cesta Nicholas Sparks

Nadherny roman, oslava zivota, lasky aj bolesti. Len v niektorych momentoch som mala pocit, ze dva paralelne pribehy prelinajuce sa v romane pislali dve osoby. Pribeh Ira a Ruth sa mi velmi pacil ale Luka a Sophie uz menej. Mozno to bolo prekladom, neviem. V kazdom pripade vrele odporucam v tejto uponahlanej dobe sa zastavit a precitit zivoty postav.

30.01.2016 4 z 5

V každém okamžiku šik V každém okamžiku šik Tish Jett

Mam rada knihy tohto typu. Dobra oddychovka vtiahne vas do sveta mody, vdychne francuzsku vonu a zanecha prijemny zazitok. Odporucam

04.12.2015 4 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Noah Gordon nesklamal, uzasne napisany pribeh, velke rozpravacske umenie, do detailov prepracovany pribeh, miestami cestopis, neda mi nedat plnych pat hviezdiciek.

29.09.2015 5 z 5

Anglické listy Anglické listy Karel Čapek

Tak toto bolo poctenicko, to bola radost citat, tak krasne rozvinute vety, malobnost jazyka, to p. Karel Capek je majster slova. Skoda, ze som k jeho kniham nenadobudla vztah ked som k nim mala pristup ako -nast rocna, ale nevadi. Nikdy nie je pozde. Zijem v Anglii uz 10 rokov a na mnohych miestach, ktore opisuje som bola, nic ine neviem povedat len ze je to uzasne a vtipne napisana kniha. Vrelo odporucam.

29.05.2015 5 z 5