stryc_Pepin stryc_Pepin komentáře u knih

Křížová palba Křížová palba Štěpán Kopřiva

Perfektní !
Již po přečtení prvního počinku z této série, "Rychlopalba", jsem byl nadšen, jak hladce se autor dokázal z doposud akčního sci-fi přesunout do segmentu žánru zvaného "neo-noir".
To né že bych byl v tomto ohledu nějak znalý, ale po přečtení Rychlopalby je v dovětku od pana Pavlovského nádherný rozbor pro takové jitrnice jako jsem já, neboli konzumní čtenáře. To sedlo jak prdel na hrnec.
Tímto bych chtěl i jemu poděkovat o rozšíření obzoru a kdybych chtěl komentovat Křížovou palbu, tak bych defakto mohl v podstatě jenom citovat onu výše zmíněnou analýtu. Jo, je to jízda jak se patří plná osobitého autorova humoru. Wow ... už se těším na další knihu pana Kopřivy, bo jsem si jist, že to bude stát za to.
Obě knihy ode mně za plnej počet :-)

12.07.2021 5 z 5

Milenci Milenci John Connolly

Inu asi se budu muset smířit s tím zvláštně nakombinovaným žánrem "biblicko-fantasy thrillerem", neboť byť mě neustálé vyvolávání duchů, hlasů ze záhrobí a spousty vidin trochu vadí, tak dynamický děj a drajv jsou ty motory, které mně nutí opět sáhnout po dalších dílech této zdařilé série.
Nyní, když si Charlie Parker konečně v této knize vyjasnil o co jde a jak se věci mají, tak jen doufám, že v dalších dílech už by to Connolly nemusel s tím výkladem zapovězené biblické literatury tak přehánět.
Je to tedy jen moje subjektivní myšlení a nikomu neberu, když na tom ujíždí ale mnohem raději mám Connollyho kousky bez draků a jiných potvor. A on thryller rozhodně napsat umí.

29.06.2020 4 z 5

Neodpočívej v pokoji Neodpočívej v pokoji John Connolly

Konečně se zápletka a děj vymanily z biblických výjevů, představ, vizí a dalších duchovních úkazů, neb to mi opravdu ke krimi thrilleru rozhodně nesedí.
Proto jsem také hodnotil do plných. Za mně velká spokojenost za mrazivé téma, dobrou zápletku a velmi poutavý příběh.

27.06.2020 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Za mě plný počet :-) ... jistěže jsou věci v knize, které bych si představoval jinak, ale to koneckonců spousty čtenářů, jak jsem si přečetl komentáře níže, to jsou však jako vždy subjektivní pocity a zde bych si dovolil použít jednu z oblíbených Cimrmanovských ... "Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat." :-)
Můj bezvýznamný subjektivní názor ... VYNIKAJÍCÍ JAKO VŽDY ... WOW a jediné co nyní řeším, do čeho se pustím teď, neb po mistru Carterovi se těžko hledat ekvivalent a do čtení lowestory se rozhodně nechystám.

11.12.2019 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Přestože se ztotožňuji s vícero názory resp. výtkami v komentářích od ostatních "spolučtenářů(ek)" a naopak s některými nemohu souhlasit, tak hodnotím do plých, neboť pořád vynikající děj a spád, tak alespoň pro mně v žádném případě nuda, jak například píše petra1394.
Nikdy se pochopitelně nelze zavděčit všem a i hodnocení proto vždy bude subjektivní, takže moje rozhodnutí dát za 5 vyplynulo právě za ono zpestření děje o paralelní dějové linky, aneb když autor trochu polevil oproti předchozím knihám na brutalitě násilných činů, tak jsem právě kvitoval s povděkem ono níže jmenované protkávání děje např. s aktivitami pana J., nebo náhledy do Hunterova života mimo kvapně pelášící vyšetřování.
Téže se mi líbí rozborka neřádových pohnutek, aneb málem ho politovat a vše završeno pseudohapyendem, kdy prevít s prevítem zůčtuje :-) .... no za mě super.
Chybělo už jen závěrečné posezení v baru s profesorkou s příslibem dalších sympatií do dalších dílů a bylo by to tam všechno :-)

20.11.2019 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Vynikající jako vždy ... wow pane Cartere ... je to přesně ta kategorie knih, kde se nelze odpoutat od děje a někdy si říkám, že Chris nemůže být taky docela normální :-) ... ve vší úctě pochopitelně :-) , ale vždy když si myslím, že už nemůže vytáhnout z klobouku zvrácenější kousek než doposud, tak on to udělá.
Vždy když odkládám Carterovu rozečtenou knihu, tak si říkám, že by bylo škoda kdyby mě v noci trefil šlak, bo bych nevěděl, jak to dopadlo :-)
Díky pane Cartere a jen tak dále :-)

30.10.2019 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Svižný děj, dobrá zápletka, za mě super čtení ... hned valím na další díl série.

08.09.2019 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Opět výborná kniha se strhujícím dějem, nicméně trochu mi vadí, ale to platí všeobecně na většinu autorů dnešního akčního krimi, že zlosyn je vždy mnohanásobně lépe vybaven, vycvičen a informován než sebelepší policejní příslušník a disponuje prakticky všemi dovednostmi specialistů ve všech oborech.
Velmi často je také vybaven jasnozřivostí a předvídavostí takových rozměrů, že by mu to mohl i Nostradamus závidět.
Do toho je nutné ještě i zakomponovat, že oplývá i neomezenými finančními prostředky a opatřit si dílce třeba na stavbu raketoplánu, který bude jistě potřebovat pro spáchání dalšího rafinovaného zložinu, jistě nebude na eBayi nebo Aliexpressu vůbec žádný problém.
Zkrátka je to v podstatě ultimátně vycvičený génius, vedle nějž je třeba takový James Bond ubohý skautík.
Ve finále taky k jeho dopadení dojde většinou jen náhodou, a to když třeba někdo škrtne v nejméně vhodný okamžik třeba sirkou, nebo zapraská v topení a pachatel je náhle vyveden z koncentrace, a toho využije sic nadprůměrný, leč padouchovi sotva po pás dosahující detektiv, nebo jiný specialsta a zneškodní ho, nebo zastaví bombu milisekundu před explozí.
Inu to jen tak mimochodem, a v podstatě to nikterak neovlivňuje moje hodnocení, neb to byla pěkná jízda a tak to mám rád :-)

07.09.2019 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Vynikající ! Tomu nelze absolutně nic vytknout.
Je to první kousek od tohoto autora co jsem přečetl a musím uznat, že to je pro milovníky akčních krimi přesně to pravé :-) ... už se těším na další ;-)

24.08.2019 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Netřeba se nějak zásadně rozepisovat, neb vše bylo řečeno v komentářích níže, nicméně za mě plný počet, protože to je přesně to, co od autora jako je Nesbo očekávám.
Nebudu se nijak babrat v detailech které mi trochu nesedí, nebo v chování toho, či onoho aktéra, ale posuzuji knihu jako celek v dané sérii a zde dle mého naprosto splnila očekávání.
Kniha plná napětí, akce a mistrného navádění k fabulacím, prostě mistrovská krimi kterou jsem opět polknul jedním dechem ... wow !
Co více dodat? .... Už se těším na další díl série :-)

24.09.2018 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Dle mého vkusu výborné, dynamické, velmi čtivé, zábavné a napínavé.
Jediné co mi všeobecně na postavě Harryho Holea, a to napříč zatím celou sérií vadí, je autorovo ztotožnění bryskního úsudku elitního detektiva s psychicky nevyrovnaným alkoholikem nedomýšlícím všechny důsledky svého konání a jednání.
Jasné je, že nikdo není dokonalý a nějaké to pochybení příběh i okoření a dodá mu napětí, ale zázraky se dějí jen v pohádkách nebo sci-fi.

28.05.2018 4 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Moje třetí kniha od Nesbø a konečně kniha s výborným příběhem, napětím a drajvem. Chválím a s radostí jsem se zahryznul do dalšího dílu ze série.
Zatím to taky nevypadá zle.

01.05.2018 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Slušná detektivka s již o něco lepší dynamikou než u Netopýra (vím, na toto se názory různí dle komentářů niže, ale s tímto souhlasím s bivanou009) a jsem jenom zvědav, zda se to dle indicií a recenzí rozhýbe a bude to kniha od knihy lepší a lepší, neboť doposud se po dvou přečtených knihách nepotvrdily předpovědi jiných, že Nesbø je lepší než manželé píšící pod pseudonymem "Lars Kepler"
Za mě tedy zatím rozhodně ne.
Po přečtení dvou knih od Nesbø jsem musel pro urychlení krevního oběhu zhltnout dvě poslední knihy od Franty Kotlety, ale to je z jiného soudku a některým by to mohlo přinést poruchy spánku, či tak něco ☺☺☺ ...

16.04.2018 3 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Dlouho jsem kousky tohoto autora odkládal na dobu neurčitou.
Nyní jsem se do toho dal pochopitelně jsem to vzal od podlahy, tedy pěkně postupně, abych zachytil, jak se autor vyvíjí a zraje. Nyní se tedy nacházím v první třetině této knihy a nutno dodat, že s tím níže popisovaným rozvláčným stylem mám trochu problém, neb mám raději dynamický literární styl, tzv. bez omáček přímo na komoru.
Naposledy dočtená série knih (... rád si vyberu autra dle gusta a poté chronologicky po sobě jdoucí díla v řadě za sebou přelouskám :-) ) byla sadička od manželů Ahndorilových, neboli "Larse Keplera" a ta se mi líbila velice ! ... mohu jen vřele doporučit :-)
Při doporučení Nesba, mi bylo řečeno, že tento je snad ještě lepší, ale alespoň zatím (u této rozečtené prvotiny) se mi to tak nejeví, ale uvidíme, jak se to vyvrbí dál :-)
Rozhodně poté udělím hodnocení. :-)
... Inu po přečtení nezbývá konstatovat to samé jako u většiny komentářů níže, neboli kvůli rozvláčnějšímu stylu hodnotím téže průměrně a jsem zvědav na další Nesbovi kousky, které by již měly být v ději dynamičtější a kreativnější (nebo alespoň mi to tvrdili ti, co již mají přečteno :-) )

01.09.2017 3 z 5