StriderCZ StriderCZ komentáře u knih

Mezi dvěma ohni Mezi dvěma ohni Lucie Stošková

Pokud bych měl knihu charakterizovat stručně: Děj ala Harry Potter z dospělého prostředí zjevně psaný citlivou ženskou duší. Jistě, dá se polemizovat nad nevyrovnanými pasážemi, o tom, že by redukce počtu stránek přispěla k větší dynamice. Ale za mne maximální spokojenost. Mám výhrady, ale beru to i tak: já sám bych nic tak velkého nikdy nenapsal a knih na téma vyrůstajícího chlapce na statku, kdy v pubertě zjistí, že na něm leží břímě záchrany světa spočívající v nalezením třech dílů tajemného talismanu jsem poněkud přejezen.

08.11.2021 5 z 5

Trestancem na Edenii Trestancem na Edenii Jean-Pierre Garen (p)

Příjemné překvapení, i když závěr trpí nedotaženou zápletkou. Jedná se o velice dobrou knihu ze žánru odpočinkové sci-fi.

16.12.2019

Na nepřítele Na nepřítele Terry Pratchett

Kniha navazující na předchozí dobrodružství (Na cestu). Milý odklon od zaběhnutého univerza Zeměplochy. Laskavý britský humor samozřejmostí.

28.10.2019

Na cestu Na cestu Terry Pratchett

Terry Prachett se odklonil od Zeměplochy a svým laskavým, britským humorem opět oslovuje své čtenáře. Jedná se o milé překvapení, na které navazuje další kniha Na nepřítele. Doporučuji.

28.10.2019

Conan a Páni severu Conan a Páni severu Ivana Kuglerová

Slušný nadprůměr. Stylem připomíná katastrofické filmy, kdy se parta dobrodruhů staví osudu čelem. Pro fandy knih sword and sorcery dobrá volba, ke knize se jistě v budoucnu vrátím.

20.09.2019 3 z 5

Obchodníci s vesmírem Obchodníci s vesmírem Frederik George Pohl Jr.

Tuto knihu jsem získal v rámci Vánočního jarmarku na základní škole v Suchdole nad Odrou, kde laskavá paní učitelka vymyslela pro děti ze šesté třídy knihomat. Investice 10 kč do automatu vůbec nelituji. Skvělá, nadčasová kniha, s klasicky pomalejším začátkem, nabírajícím tempem a strhujícím závěrem.

23.12.2018 4 z 5

Kyberiáda (20 povídek) Kyberiáda (20 povídek) Stanisław Lem

Skvělá kniha od skvělého autora. Stylem připomíná nejlepší povídky, které jsem kdysi čítával k Ikárii, ale spojení humoru a filozofického přesahu je dokonalé.

31.10.2018 4 z 5

Oko Chiméry Oko Chiméry Zdeněk Volný

Vcelku čitelné české sci-fi. Úvod je lehce krkolomný, delší dobu mi trvalo, než jsem se začetl. Konec příběhu je napínavý a má spád.

11.10.2018 4 z 5

Vetřelec: Probuzení Vetřelec: Probuzení Tim Lebbon

Velice milé knižní překvapení. Hra postupně nabírá na tempu a i když je jasné kdo nakonec přežije, tak se rozhodně jedná o povinnost pro každého, kdo miluje tuto sérii.
Za mne: s každým přečteným dílem a zhlédnutým filmem získává Vetřelec na respektu.

27.09.2018 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Podle mého názoru se jedná o nejlepší fantasy ságu po Tolkienovi.
Nádherná výprava, skvělé členění, množství postav.
Co naplat, zde na databázi zřejmě není nikdo, kdo by tuto knihu nečetl.
Co bych chtěl ale zmínit, že celá série nyní nově vychází v nakladatelství ARGO a rád uznávám, že "investice" do této knihy se mi rozhodně vyplatila.

12.09.2018 5 z 5

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Psát komentář k této knize je velice těžké. Známá kniha, jedna z nejlepších Verneovek. Moje oblíbená kniha, po boku Dva roky prázdnin.
K této perle jsem se po letech vrátil, v rámci nové edice Albatrosu- se skvělým překladem O. Neffa a ilustracemi Zdeňka Buriana.
V mých očích kniha znovu získala své kouzlo a příznivá cena je jen příjemným překvapením.

12.09.2018 4 z 5

2001: Vesmírná odysea / Rajské fontány 2001: Vesmírná odysea / Rajské fontány Arthur Charles Clarke

Vesmírná odysea bezesporu patří mezi nejlepší sci-fi všech dob. Rozepisovat podrobnosti je zhola zbytečné, osobně jsem si nejvíce užil závěrečnou pasáž. S velkou úctou se skláním před géniem A.C. Clarkem.

05.08.2016 5 z 5

Anastázie Anastázie Colin Falconer (p)

Velice zajímavá kniha, přesně ve stylu- nemůžu se odtrhnout od čtení i kdyby co kdyby.

28.09.2015 5 z 5

Conan a krvavé slzy Conan a krvavé slzy Břetislav Čenda

Zajímavá kniha, která nesmí chybět u žádného fanouška žánru Sword&Sorcery. Snad jen bych vytkl morbidní popisy praktik temné magie (příslušnou pasáž s oblibou přeskakuji).
Kniha splňuje přesně to, co od ní člověk očekává a není problém se k ní vracet.
Vedlejší postavy působí plasticky a důvěryhodně, včetně Conanových přátel- dobrosrdečného Jumy a akrobata Dakši.

30.06.2015 5 z 5

Conan: Vrah králů Conan: Vrah králů Jaroslav Mostecký

Souhlasím s Shaslickem, knihu jsem dočetl spíše z "povinnosti". Spousta knih o Conanovi psaných českými autory je divných. Bohužel ani tato není vyjímkou.
Je mi velice, velice líto, že autor nenavázal na skvělou knihu Cesta králů.
A třeba to, že Conan bezdůvodně pobije gryfa, včetně mláďat - to by "SKUTEČNÝ BARBAR CONAN NIKDY NEUDĚLAL!!!")
Z celé knihy mne zaujal slibný začátek a pak... až samotný konec knihy.

30.06.2015 3 z 5

Conan: Studna ghúlů Conan: Studna ghúlů Leonard Medek

Knihy psané o Conanovi od českých autorů bývají "divné", a i tato kniha netvoří vyjímku.
Nicméně četla se mi dobře, po dlouhé době jsem si koupil novou knihu a tak vynaložených peněz nelituji.

14.06.2015 4 z 5

Conan. Hodina draka Conan. Hodina draka Robert Ervin Howard

Po letech jsem se k tomuto románu vrátil, a musím uznat, že je stále tak dobrý, jak si jej pamatuji. Strhující atmosféra, poutavý děj, co slovo to perla. Po letech zakládám sbírku všech knih o Conanovi, a tento román je na prvním místě.
Psát o ději asi nemá pro většinu lidí smysl. Prostě, pokud máte chuť vyrazit do světa, nespoutám pravidly zkažené civilizace, s mečem v ruce...tak nemáte lepší příležitost.

06.06.2015