steppen-wolf steppen-wolf komentáře u knih

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

A četl jsem to poprvé jako dospělý!! (Jako dítě jsem Foglara neměl rád, protože jsem nesnášel všechny knížky, kde se nejezdilo na koni, objevovali auta, moderní stroje a zavánělo to současností. Z techniky jsem bral jen futurologické kosmické lodě ze SF). A líbilo se mi to! I když je mi přes třicet. A je mi fuk, co si o tom myslíte!! :-P :-))

26.03.2013 4 z 5

Žid Süss Žid Süss Lion Feuchtwanger

Jak mohla být kniha protižidovská, když byla napsána Židem?

25.03.2013

Tichá hrůza Tichá hrůza Tomáš Korbař

Nejvyšší hodnocení hlavně za editorskou a v dnešní době i literárně historickou hodnotu - vždyť se jednalo o první hororovou antalogii vydanou u nás, a to ještě v době, kdy nakladatelská politika tomuto "západnímu buržoaznímu braku" příliš nefandila. Některé povídky již okorávají, což neznamená, že mezi nejsou stále vynikající a nadčasové kousky (Malý vrah, Byl to démon). Pro milovníky literární hrůzy je to povinnost, stejně jako pro zájemce o dějiny žánrové literatury u nás.

Vládci strachu Vládci strachu Jiří Kulhánek

První a nejlepší Kulhánek, a zároveň jediný, jež má nezadatelné právo na existenci. Vše ostatní byla již jen nastavovaná kaše - čtivá a chytře vymyšlená, ale v kontextu kulhánkovského kultu nepochopitelná, Vládci strachu si však svou kultovnost zaslouží.

24.03.2013 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Čím jsem starší, tím víc Holdenovi rozumím :-(
Zajímavý komentář: Weil.

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Více méně stejný názor, jako na první díl, a pokud si přečtu konec,pochybuju, že se změní. Přečtení nelituju, pěkná oddychovka...

Zajímavý komentář: Chogory.

24.03.2013 3 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Nenechte se zmást stupidním holivůůůdským bijákem s kalifornským guvernérem v hlavní roli!! Ta kniha je něco úplně jiného. Dokonalý kříženec divoké akce, thrilleru a skoro orwelovské dystopie.!! Tah na branku, který tato kniha má od první do poslední věty, naprostá beznaděj i autorův hněv proti mocným tohoto světa z knihy přímo čiší. Jeden z nejlepších Kingů!

P.S. Zajímavý a pravdivý komentář: císařovna, xeelee
P.P.S. Ve světě neoliberálů získává kniha hrůzný, i když nechtěný podtón.

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Jeden ze slabších Kingů. Přes veškerý odér špičkového Kingova vypravěčství se jedná v podstatě o triviální upírskou historku. Jenžě to si čtenář uvědomí až delší dobu po přečtení. Protože když je KIng špatný, je pořád úúúžasný:)

24.03.2013 4 z 5

Kultura středověké Evropy Kultura středověké Evropy Jacques Le Goff

Joooo kde jsou ty časy....

Všechno je jinak Všechno je jinak Ondřej Neff

Pro člověka, který bere SF vážně je to TOTÁLNÍ POVINNOST!!! Nejčtivější kniha o historii světové SF, i když dovedená jen do poloviny 80. let.

Vejce naruby Vejce naruby Ondřej Neff

Největší odvaz v dějinách české SF? Místy skoro jo... :) První Neff, a hned jeden z nejlepších.

24.03.2013 5 z 5

Rozkazy z éteru Rozkazy z éteru J. M. Troska (p)

Bože, ty úúúúúžasné Rotreklovy obálky!!!

24.03.2013

Zápas s nebem - Dobrodružství z vesmíru Zápas s nebem - Dobrodružství z vesmíru J. M. Troska (p)

První česká space opera, aspoň myslím. Ve své době naprostá špička. Jako kluk jsem se velmi bál a rozhodně si jí budu chtít přečíst znovu.

Mstitelé Mstitelé Paul d‘Ivoi

Velmi naivní čtení - to nepochybně. Ale co zbyde z Mayovek, když je zbavíme kouzla dětské nostalgie?

24.03.2013

Tři za králem šli Tři za králem šli Magnus Mills

Kniha ve mě nechala pocit zmatku, o kterém dodnes netuším, zda vznikl mojí, či autorovou vinou.

Černý šíp Černý šíp Robert Louis Stevenson

Jedna z mála knih, co jsem četl jako dospělý znovu a měl jsem pocit, že se mi líbí. Jako dítě jsem četl třikrát, srdcová záležitost. :) Díky jsem s nadšením jednu dobu zajímal o Války růži

23.03.2013 4 z 5

Další se "superklasik" co se nedá hodnotit hvězdičkami. Z mého pohledu povinnost pro každého kluka. Vybavuji si nádherný loutkový film.
Subjektivně za **********:-)

Poslední Mohykán Poslední Mohykán James Fenimore Cooper

Četl jsem to jako KODovku s ilustracemi Jaromíra Vraštila. Ta kniha není jen dobrodružná, má hodnotu i jako solidní historický román, což se zas tolik neví,

23.03.2013 4 z 5

Odysea kapitána Blooda Odysea kapitána Blooda Rafael Sabatini

Na tuto knihu se dá napsat jen: :-).
čistě nostalgicky za ***********.

Čarovný svět Henry Kuttnera Čarovný svět Henry Kuttnera Henry Kuttner

Povídky neprávem zapomenutého autora fantastických žánrů, sahající svým mistrovstvím na úroveň samotného Raye Bradburyho. Stačí?
Autor měl bohatou fantazii, vynikající, vpravdě šokující nápady a uměl tvořit překvapivé pointy, což se dnes již nevidí. Nechyběl mu smysl pro humor, ale i umění děsit. Proto taky příběhy oscilují od humoristických, přes klasickou sci-fi po čistý horror, všem ale nechybí originalita a fantazie.

23.03.2013 5 z 5