steph.tey steph.tey komentáře u knih

Jazmínové nebo Jazmínové nebo Sita Brahmachari

Nikdy jsem nečetla podobnou knihu. Po předchozím autorčině příběhu jsem se na tento velmi těšila. Indie očima Miry pro mě byla tak skutečná, že jsem při čtení měla chuť se tam sama podívat. Ale tohle je kniha i o něčem jiném, než jen o cestování. Je o rodině, pocitech, objevování, odpuštění, lásce a vzpomínkách...

31.07.2017 5 z 5

Artyčoková srdíčka Artyčoková srdíčka Sita Brahmachari

Tahle knížka je jedna z těch nejvíce nepopsatelně krásných knih... Pojednávala o těžkých chvílích v životě a to tak citlivě, ale ne přehnaně nebo nevhodně. Bylo to opravdové čtení. Příběh, který vás svou osobitou atmosférou vtáhne do děje a donutí vas přemýšlet a hledat.

31.07.2017 5 z 5

Copatá máma Copatá máma Barbora Bečvářová

To byla ta nejupřímnější knížka, kterou jsem kdy četla.

29.05.2017 5 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Kniha i celá série mě moc mile překvapila. Doporučuji i sci-fi nepolíbeným čtenářům, jako jsem byla i já.

25.05.2017 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Ta kniha prostě bere dech...

22.02.2017 5 z 5

Espressologie Espressologie Kristina Springer

Skvělá oddechovka, přečteno za dva dny. Doporučuji spíše mladším, ale dobré počtení! :-)

15.02.2017 5 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Tak jsem tak četla, abych to už dočetla, když Vánoce už bohužel skončily. A když jsem zjistila, že jsem skutečně u konce tohoto skvělého, romantického (a předvídatelného) příběhu, tak mě to trochu mrzelo. :-)

01.01.2017 5 z 5

Křižák v džínách Křižák v džínách Thea Beckman

Na blog recenzentkyraj.blogspot.cz v blízké době napíšu článek typu kniha vs. film, protože film jsem také viděla a i když kniha byla v mnoha ohledech lepší, i filmové zpracování příběhu mělo své kouzlo a myslím, že by se o Křižáku v džínách určitě mělo vědět!

19.09.2016 5 z 5

Křižák v džínách Křižák v džínách Thea Beckman

Ta kniha byla skvělá. Poutavě napsaná, přestože v ní byly chyby v překladu, četla se dobře. Hlavně ta myšlenka a celá podstata té knihy mi ale vyrazila dech. To, jak umí být lidé krutí a zároveň se vždy najde i někdo s dobrým srdcem... A to určitě nejen ve třináctém, nebo dvacátém století. Líbily se mi Rudolfovo názory a to, že v jeho myšlenkách a mysli autorky byla pravda. Jsem ráda, že jsem si tu knihu přečetla a že jsem na ni díky skvělé paní knihovnici vůbec narazila. V té knize je PRAVDA. Dávám zcela určitě 5 hvězdiček!

19.09.2016 5 z 5

Amy a Roger: Na cestě Amy a Roger: Na cestě Morgan Matson

Nádherná kniha!!! Úžasně čtivá, na léto ideální. Vztahy a děj se vyvíjeli postupně, přirozeně a dávalo to smysl. Bylo to vážně hodně dobře promyšlené i ta tragická dějová linka. Klobouk dolů autorce, která si tu cestu skutečně projela a psala zážitky z i vlastní zkušenosti! Pokud si někdy dám re-reading, tak si ale asi vezmu k ruce mapu, abych mohla také cestovat s hlavními hrdiny a hlavně aby se mi ty státy stále nepletly:-). A přestože je kniha paperback, kupodivu mi to nevadilo. Protože to je avšak čtyřsetstránkový ale za to nádherný paperback, který ukrývá opravdové myšlenky a příběh, jenž vám skutečně do života něco dá. A nesmím zapomenout zmínit to překrásné zpracování, jako například playlisty, fotky, účtenky,... Ale pro zvědavce vše viz. kniha!

25.08.2016 5 z 5

Pandemonium Pandemonium Lauren Oliver

Pandemonium se mi líbilo dokonce víc než první díl. I když mě na začátku trochu zaskočily dvě dějové linky, nakonec jsem nevěděla, na jakou se těším více. A ten konec...

19.08.2016 5 z 5

Young Indiana Jones a hrobka hrůzy Young Indiana Jones a hrobka hrůzy Les Martin

Knížka byla super, nápad s malým Indym je fajn. Když jsem na knížku narazila v antikvariátu, jako filmová faninka Indiana Jonese a milovnice knih v jedné osobě jsem ji tam nemohla nechat!

19.08.2016 5 z 5

Elegantní brože pro každou příležitost Elegantní brože pro každou příležitost Radka Fleková

Nápady vypadají zajímavě!

24.07.2016 4 z 5

Korálky - 200 otázek a odpovědí Korálky - 200 otázek a odpovědí Dorothy Wood

Moc užij zajímavá a hezky provedená kniha! Jednou mi určitě pomůže.

24.07.2016 5 z 5

Zvířátka z korálků Zvířátka z korálků Sabine Koch

Korálkování i pro začátečníky!

24.07.2016 3 z 5

Japonská minizvířátka - z rokajlových korálků Japonská minizvířátka - z rokajlových korálků Christiane Brüning

Nádherná knížka s miloučkými nápady! Už jsem vyrobila skoro všechno.

21.07.2016 5 z 5

Kouzelný svět z korálků Kouzelný svět z korálků Torsten Becker

Krásná knížka. Nejen pro ty, co by chtěli darovat něco vlastnoručně vyrobeného.

21.07.2016 5 z 5

FIMO šperky mnoha technikami FIMO šperky mnoha technikami Anke Humpert

Hezká knížka, s pěknými nápady.

Fimo: šperky z polymerové hmoty Fimo: šperky z polymerové hmoty Petra Nemravová

Kniha je krásně provedená a s mnoha nápady, ale spíše doporučuji pro pokročilé.

21.07.2016 4 z 5

Romantické fleurogami - květy z kulatých papírů Romantické fleurogami - květy z kulatých papírů Armin Täubner

Zatím jsem "naostro" nic nezkoušela, ale vypadá to velmi dobře.