stepanka000 stepanka000 komentáře u knih

Bez ohlávky Bez ohlávky Jiřina Šiklová

Úžasná žena, co víc říct.

05.12.2021 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Myslela jsem, ze tohle téma výzvy nedám a prostě ho vynechám. Knížky o holocaustu a válce nedokážu číst. Ale věděla jsem o této knížce, protože pocházím z Horní Břízy a příběh o pomoci lidem z transportu tady všichni známe. Můžeme být na tehdejší občany pyšní. Knížka je pěkně napsaná, nejvíc na mě zapůsobila postupná změna z idylického předválečného života hrdinek až k něčemu, co je naprosto nepředstavitelné. A já můžu říct, že už NIKDY o takových hrůzách číst nebudu.

06.12.2020 5 z 5

Vůně ďábla Vůně ďábla Mons Kallentoft

Malin mi se svou závislostí vběhla přímo do výzvy :).

01.01.2020 4 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

První jsem četla Houbařku a byl to nářez. Ale Anežka je vyšší liga deprese. Knížku jsem přečetla rychle a je mi z ní smutno, i když jsem vlastně dobrý konec nečekala. City prostě sebelíp nalinkovaný program výchovy nemůže nahradit. A cit byl přesně to, co Julii chybělo. Myslím, že ani vlastnímu dítěti by nebyla oporou, vždyť už pokus otěhotnět vedla jako projekt.

10.11.2019 5 z 5

Soumrak dne Soumrak dne Kazuo Ishiguro

Čtivý román o upjatém anglickém majordomovi, který si téměř dokázal namluvit, že jeho honba za "důstojností" mu naplnila život.

29.10.2019 3 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Richard Sklář

Abych citovala Bo: "Mi se to líbilo."I když je Bo "nesmrtelná" a ty náhody v ději jsou hodně velké oslí můstky (stejně jako v předchozí knize). Ale má to spád, vtip, akci.

03.09.2019 5 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Mě se to líbilo moc. A nemyslím, že by se měla knížka srovnávat s Harry Holem. Vždyť kostru příběhu nevymyslel Nesbø. A kdyby Shakespeare psal tenhle příběh ve 20. století ....... Touha po moci a bezuzdné násilí tu byly vždy. Nesbø přidal drogy. A vyměnil les za Bertu. Za mě: super práce!

19.07.2019 5 z 5

Něco si vymysli Něco si vymysli Chuck Palahniuk

Mám jeho knížky ráda, ale tohle jsem nějak nepobrala. Asi chyba na přijímači :)

07.05.2019 2 z 5

Padesát odstínů kuřete Padesát odstínů kuřete F. L. Fowler

Pročteno za 2 hodiny. Rádoby vtipné promluvy mezi recepty nebudu radši ani komentovat, inspirace je zřejmá z názvu knihy. Podle některých receptů by se uvařit i dalo. Za to dávám o stupeň lepší hodnocení než odpad. PS: původně jsem knihu chtěla do loňské výzvy, ale měla málo komentářů, tak se hodila spíš letos.

03.01.2019 1 z 5

Národní satanista Národní satanista Erlend Erichsen

Úvod do problematiky norského black metalu proložený příběhem nevyrovnaného sobeckého a zbabělého zmetka manipulujícího svým okolím. Nebylo to špatné, ale hlavní hrdina mi pil krev tím, jak podléhal Vinterblodovi .

02.01.2019 3 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Nebudu psát, že je to hrozné. Není. Knížka má celkem spád, pěkné popisy španělských destinací, prostě všechno, co má správná oddychovka mít. Ale je to pořád tak nějak stejné............

29.10.2018 3 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Díky výzvě jsem se vrátila k osvědčené klasice. A bylo to bezva!

23.09.2018 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

I když byl možná děj trošku roztříštěný, knížka se mi líbila. Možná by se dala brát i jako varování před tím, jaká vyrůstá nová generace. S pocitem, že nezáleží na tom něco znát a umět. Hlavně pěkně vypadat a mít dost sledujících na sociálních sítích. Všichni takoví nejsou, samozřejmě. Ale člověka občas překvapí ta míra omezenosti. V textu jako do krajnosti vyhnaný příklad: "S posměchem se setkala, když řekla, že dříve byl svět černobílý. Viděla to přece ve filmu." :))

16.08.2018 5 z 5

Playgirls II Playgirls II Vladimír Páral

Film byl hrozný (pokud se pamatuji) a knížka také. Četla jsem ji do výzvy kvůli nedostatku knih s hrdinou s mým jménem. Starší autorova díla jsou čtivá a zábavná, ta novější zavánějí už jenom posedlostí erotikou nebo spíš sexem.

10.07.2018 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Od úspěchu Stiega Larssona a jeho Dívky je zajímavé sledovat, jak vyrazilo jako houby po dešti plno dalších knih s dívkami, které......
Tahle konkrétní je podle mě dokonalou ukázkou super marketingu. Knížka, která až tak neurazí, ale rozhodně není úžasná. Ale všichni ji dostanou pod stromeček, všichni o ní mluví a proto ji také všichni čtou.
Co se obsahu týče, zápletka byla napínavá, ale hrdinka byla doslova na pěst :)

02.08.2017 2 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Přečetla a dočetla jsem jenom s velkým sebezapřením. A potvrdila jsem si své tušení. Podle mého názoru je to plytká kniha, vezoucí se na módní vlně povrchní ezoteriky. Jak píší čtenáři níže, Coelha buď milujete nebo nesnášíte. Zřejmě jednou provždy patřím do druhé skupiny.

13.06.2017 1 z 5

Evangelium podle Satana Evangelium podle Satana Patrick Graham

Kniha jede na módní vlně církevních konspiračních teorií. Příběh mi připadal překombinovaný, i když mu nelze upřít, že měl celkem spád. V poslední třetině knížky už jsem se ale těšila na konec.

14.05.2017 2 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Napínavé jako vždy. U Keplera jsou záporáci skoro pokaždé super chytří, rychlí, silní...... Pak není divu, že jim všechno vychází: ) Ale mám dojem, že podobnou zápletku jsem už někde četla. A bojové scény bych klidně vynechala.

09.05.2017 3 z 5

Duchové Šumavy Duchové Šumavy Martin Sichinger

Příjemné čtení a zajímavá fakta ze života sklářů na Šumavě. A také ukázka toho, že nic není jen černé nebo bílé, jak se nám občas snaží někdo namluvit.

08.05.2017 5 z 5

Čarodějky z Eastwicku Čarodějky z Eastwicku John Updike

Kdo by si nepřál občas čarovat. Nebo něco strašně nechtěl. A když se přání splní a není to vlastně ono, když zjistíme, že celou dobu chceme něco jiného nebo má náš čin nezamýšlené následky, musíme se s tím vyrovnat. Jako se stárnutím. Jak říká v jedné části knihy Alexandra: vzdycky musí být nějaká oběť. Zvláštní, že to takhle napsal muž. Jinak film byl takový rozjařený, knížka má úplně jinou náladu.

17.04.2017 5 z 5