stepan8730 stepan8730 komentáře u knih

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Jedna z knih, kde jsem nejdřív dostal televizní/filmovou masáž a teprve po ní měl možnost si knihu pročíst. A měl jsem velkou radost, že knížka je v mnoha ohledech o něčem jiném, než o čem byla natočena pokračování filmu. Knížku jsem ocenil jako puberťák a několikrát jsem se k ní znovu vrátil. Taková ... trochu pohádka pro odrostlejší, která ale fanoušky fantasy rozhodně nezklame.

04.11.2017 5 z 5

Před zneuctěním Před zneuctěním Peter David

Je skvělé, že se českého překladu postupně dočkává i série navazující na události po Nemesis, jakkoli je časová prodleva opravdu dlouhá. Jako malého mne ST bavil hlavně kvůli sérii Voyager a Borgové v ní měli (a mají) nezastupitelné místo. Po přečtení románu mám pocity smíšené. Stačily dva večery, takže čtivý rozhodně byl. V ději mi ale docela často chyběl bližší popis a vysvětlení proč a jak se některé události děly. Asimilace/absorbování budiž zářným příkladem, kromě drobného vysvětlení v Bunkru zůstala nevysvětlena. Dějová linka se vzpourou mi připadala trochu zbytečná, vlastně nepřinesla nic podstatného pro rozuzlení. I tak ale román přináší vcelku zajímavé pokračování střetu Federace a Borgů, které postupně nabírá na obrátkách.

04.11.2017 3 z 5