STARKAN STARKAN komentáře u knih

V kleci V kleci Ellison Cooper

(SPOILER) Chvílemi patetické chování postav (Sayer pumpujicí pěstí ve vzduchu, Vik a jeho hlášky ve vážných situacích), příběh ne příliš uvěřitelný, chování vraha na konci a v některých věcech hloupé. Jeden příklad:
SPOILER
Falešná DNA, desetiletí vraždění a práce s falšováním důkazů X vezmu si levandulový čistič z práce.
SPOILER KONEC
Zkusil jsem, ale další díly si nechám ujít. Určitě jsou tu zdařilejší knihy.

10.09.2022 3 z 5

Propast Propast Jozef Karika

(SPOILER) Bohužel, ačkoliv jednou to přijít muselo, je tato kniha od mého oblíbeného autora zklamáním.
Stručné shrnutí proč.
1)Autor opět opakuje vzorec, kdy spojuje psychicky labilního hlavního hrdinu s pověstmi (Trhlina, Smršť) a případnými skutečnými událostmi (Trhlina) a strachem z určitých věcí jako je výška, slepota, propadnutí mimo realitu, nedůvěra v sebe sama, co se týče vnímání reality a událostí jež se staly nebo se právě dějí (Trhlina, Tma, Smršť ).
2)Délka knihy - zhustit do povídky, by mi přišlo mnohem lepší (přistihl jsem se, že už čtu jen proto, abych věděl, jak to skončí).
3) Závěr. Za mě u Tmy perfektní, u Smršti zajímavý, u Trhliny perfektně završující předchozí děj, dávající smysl a částečně ponechaný na čtenáři (minimálně dvě možnosti).
Zde u Propasti mně přišel závěr nepropracovaný, nudný a bez pointy (možná jsem jen nepochopil).
4)Uvítal bych hrdinu/y, ke kterým bych jako čtenář mohl mít nějaký vztah, ať už pozitivní nebo negativní. Tento problém mám u všech 4 knih. Hlavní postavy jsou zde jen kvůli tomu, že zde někdo být musí, ale jejich charaktery jsou velmi jednoduché.

14.01.2022 2 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Nedoposlechnuto: Odpověděl jsem správně 9 otázek ze13, poslechl si statistiku správných odpovědí, pousmál se nad tím, že ani jeden člověk z dotazovaných 12 000 neodpověděl správně na všech 13 otázek a skončil u šimpanzů s banány. Nesympatický, nevtipný, nezajímavý úvod plus protivný hlas Borka Kapitančika mě zcela odradili od dalšího poslechu.

22.07.2021

Smršť Smršť Jozef Karika

(SPOILER) Nemůžu si pomoct, ale u mě má pan Karika zase za 5.
SPOILER
Našroubování černé díry nebo chyby v matrixu, trhliny ve vnímání světa, který jsme schopni vidět jen omezeně a upraveně pomocí našich smyslů a mozku na pověsti o Halném větru a Větrnici, mně přišlo nejdříve kostrbaté, ale později vlastně velmi elegantní a hlavně zábavné. Už začínám být asi lehce schizofrení přeci jenom 3 knížky za sebou Trhlina, Tma, Smršť nemůžou nechat člověka bez následků. Co se zbytku obsahu týče, je to taková slušná jízda, poměrně vyhrocená, sympatie k hlavním hrdinům bych hledal marně, možná jen k Ninušce a to nejspíš jen pro její aktuální stav. Jo bylo mi jí trochu líto. Jsem zvědav jak to nakonec vlastně bude. Snad se okamžik smrti neprotáhne na eony a snad se NĚCO vyklube ven a rozprostře vesmírem, až schránka praskne.

29.03.2021 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Pan Karika opět nezklamal. Pro mě další klenot v mé knihovně. Chvíli jsem uvažoval o 4 hvězdičkách, ale ten konec! Ostnatá zpověď a pravý Boží hod,dokonale napsané. Zase za plný počet.

22.03.2021 5 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Škoda. Do 3/4 velice pěkná kniha. Pan May zřejmě počítá se zfilmováním knihy, protože jinak si nedovedu vysvětlit ten konec, který je jak vystřižený z hloupého akčního filmu, tj. naprosto nereálný a nedávající logiku. Posloucháno jako audiokniha - Daniel Bambas je vynikající!

25.01.2021 3 z 5

Les přízraků Les přízraků Juraj Červenák

Tohle prostě nejde jinak, než za plný počet hvězdiček! Stein výborný,jde za svým, dokud vše nedotáhne do konce. Ne že by mi Barbarič vyloženě chyběl, ale doufám, ze se v dalším díle opět setkají. Jaroš tentokrát nebyl ve své kůži.

01.02.2020 5 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Jednoduše až hloupě napsané, mám pocit, že autor rozumí maximálně alkoholu. Hlavní hrdinka nesympatická, rovněž hloupá,nedokážu si někoho takového představit na pozici detektiva. Nenapínavý román s obsahem maximálně na povídku. Nálepky bestseller beru poslední dobou jako varování a synonymum k jednoduché literatuře.

28.08.2019 2 z 5

Jak se navždy zbavit paniky, úzkosti a strachu Jak se navždy zbavit paniky, úzkosti a strachu Klaus Bernhardt

Konečně rozumně podaná kniha, která odpovídá na to, co se s námi děje, proč a jak se lze oprostit od panik, úzkosti a strachu. Moc Vám děkuji pane Bernhardte, že jste mi dokázal vysvětlit to, co nikdo z odborníků a lékařů za celých 15 let.

08.11.2018 5 z 5

Nekroskop Nekroskop Brian Lumley

Konec mě zklamal.

12.10.2018 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Jozef Karika je vynikající fabulátor, což dílem Trhlina jasně dokazuje. Pro mě byla kniha strhující, přečetl jsem ji během víkendu a zanechala ve mě spoustu silných dojmů.
POZOR SPOILER!!!
Karika zde dokázal spojit mýty, legendy, domněnky, historická fakta, články a příspěvky, jež lze nalézt na internetu, fantazii, pokřivení lidské mysli a ještě do toho přimotat trochu vědeckých teorií o multiversu. Navíc se nám, čtenářům, snaží drnkat na strunu strachu hned od začátku tím, že se příběh mohl stát, protože mu ho údajně vypráví jistý Igor, čtenář jeho předchozí knihy Strach (za mě rovněž vynikající dílo) a jak autor několikrát zmíní, nejděsivější věci jsou ty nejobyčejnější.
KONEC SPOILERU!!!
Za mě parádní jízda, emoční šleha a výborný čtenářský zážitek. Plným právem zasloužené ocenění kniha roku 2016 od Slovenských čtenářů. Pro mě jedna z nejlepších knih vůbec a velká poklona autorovi. Pane Kariko, těším se že příští rok, až zase začne zima, budu opět moci držet v rukou nějaké Vaše nové dílko, které bude jako vždy o dost mrazivější, než jakékoliv počasí venku.

04.12.2017 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Čteno až po šesti následujících dílech a veliké zklamání. Vrah byl velmi těžko uvěřitelný a děj nudný. Vcelku je to špatně napsaná knížka.

17.09.2017 3 z 5

Poslední hra Poslední hra Federico Axat

Ze začátku to vypadalo jako šílenství a už jsem se bál, že o tom bude celá kniha. Naštěstí to pak začalo dávat smysl a tak nějak do sebe i zapadlo, I když ne všechno bylo vysvětleno. Nicméně kniha se mi neskutečně líbila a musel jsem ji dočíst, i přesto že už bylo pozdě v noci. Přečteno za 2 dny. Doporučuju a těším se na další knížky tohoto, pro mě neznámého, autora.

06.12.2016 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Čekal jsem něco na zakousnutí a dostal jsem předkrm,hlavní chod a dezert k tomu. Tahle knížka není mysteriózní thriller, jak uvádí obálka, ale čistokrevný horror.
Ani jsem si neuvědomil jaký mám hlad. Zhltnul jsem ji za dva dny.
Je 2. prosince a venku je jasno, v noci bude pěknej samec. Asi to nebude dnes, ale jednou to určitě přijde.
NEČTĚTE TO!! Vy ještě máte naději. Já vím, že si pro mě přijdou, už je to ve mně. Neuteču, neschovám se. Jednou se zamčené dveře otevřou a škvírou spatřím papírové děti.
Ten den přijde a já vím, že ony tam budou. Jedno za pootevřenými dveřmi a jedno přímo za mnou...

02.12.2016 5 z 5

Páté srdce Páté srdce Dan Simmons

Z knihy je vidět, že si autor dal s knihou obrovskou práci, aby dokázal popsat toto historické období Ameriky s jejími historickými osobnostmi, popisem prostředí a duchem doby. Bohužel mě Páté srdce vůbec neoslovilo. Shrnuto podtrženo 40% obsahu je o , promiňte, "tlachání" známých osobností Ameriky, 40% je popis reálií a 20 % příběh. Čekal jsem napětí, tajemno, postupné odkrývání stop a překvapivý nečekaný závěr, ale nic z toho jsem nedostal. U Dana Simmonse rozlišuji období "před Droodem" a "po Droodovi". To první se mi zamlouvalo mnohem víc. Další knihu autora nebudu očekávat s tak velkým nadšením.
Obálka knihy je naprosto úžasná.

30.11.2016 2 z 5

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

Taková jednohubka s čertovským tempem a dějem stvořeným pro scénář lehce "B"éčkového thrilleru. Přečteno téměř na jeden zátah.

22.11.2016 5 z 5

Drood Drood Dan Simmons

Napadá mě pouze asociace "Podzim života". Bohužel, tajemný Drood je tak tajemný, že v knize skoro není a já si asi knihu zase přečtu, až si budu chtít nazout papuče, sednout do ušáku a zabafat z dýmky, pak ji možná pochopím.

21.10.2016 3 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Po Terroru Dana Simmonse, druhá kouzelná kniha, kdy začnu číst první stránky a najednou koukám, že jsem na konci. Pro mne jedna z nejlepších knih.

21.10.2016 5 z 5

Predátor - Vpád Predátor - Vpád Tim Lebbon

Pro mne je tato kniha zklamáním. Kapitoly knihy se odehrávají na různých místech, s různými hlavními hrdiny a hrdinkami, dokonce je zde i jiná časová linka a to pro mne asi nejzajímavější hlavní postavy - androidky. Díky tomu se kniha přečte celkem dobře a rychle. Celkový dojem z ní je ale takový, že je to nemastné neslané. V knize mi chybí strach z neznámého, trochu toho tajemství na pozadí, protože vše je vysvětleno v kapitole s Rozlícenými. Rovněž jako kniha ze série, která na sebe navazuje, je to málo epické, postavy nemají extra hloubku a vše je tak i nějak zakončeno. Dám šanci ještě druhému dílu. Zatím daleko za knihou Vetřelci versus Predátor Kořist.

21.10.2016 3 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Audiokniha v podání Jiřího Dvořáka je naprosto úžasná a poslech během procházek se psem místními lesy, v sychravém podzimním počasí, ji ještě přidává na atmosféře. Doporučuji.
Peter May je spisovatel s velkým P. Scéna v historické lince na hřbitově je napsaná tak bravurně, že jsem měl husí kůži a dokážu si tohoto autora představit i v žánru hororu.

18.10.2016 5 z 5