stanky stanky komentáře u knih

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Hlavní příběhovou linku nebudu komentovat - silný a emotivní příběh. Zaujalo mě i celkem reálné potrvzení, jak nefunkční je integrace islámských migrantů do západní kultury a jak zvrhlý dovede být současný islám. Překvapuje mě to o to víc u autora, který z této kultury vzešel. Odvaha mu rozhodně nechybí.

13.03.2021 2 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Jestliže chce autor stavět velkou část zápletek na vědeckých či technických popisech, měl by si předem o dané problematice nastudovat alespoň základní fakta (článek z OnaDnes opravdu nestačí). Hlavní hrdina tak vypadá jako neuvěřitelný superman z vesmíru a autor jako žvanil negramot. Jen pro příklad: plyšový medvěd, který má v sobě kameru a Raspberry Pi by musel být napájen nejméně baterií z lokomotivy, aby vydržel tři týdny v provozu. A takových blábolů je tam několik v každé kapitole. Škoda. Dostal jsem se cca do dvou třetin a na víc již neměl sílu.

13.03.2021 odpad!

Zdroj Zdroj Ayn Rand (p)

Trochu rozporuplné, lehce depresivní (spíš frustrující), ale rozhodně k zamyšlení. Některé pasáže mi připomínaly červenou knihovnu, ale asi to tak mělo být.

09.01.2018 4 z 5

Ryba Ryba Erlend Loe

Výborná krátká oddechovka. Taková jednohubka.

09.01.2018 4 z 5

S.K.Ř.E.T. S.K.Ř.E.T. Nick Nielsen

Sem tam vtipné, ale počítám, že za půl roku už si nevzpomenu.

09.01.2018 2 z 5

Partner Partner John Grisham

Čte se skoro samo. Kniha má spád od začátku až do konce a zápletka je vymyšlená a propracovaná do detailů. Jen škoda toho konce, který pozorný čtenář odhalí už dlouho dopředu a příliš nejde dohromady s pragmatičností hlavní postavy.

03.01.2017 3 z 5

Pohádky brášky Králíka Pohádky brášky Králíka Pavel Šrut

Mě (tatínkovi 40) se snad líbilo víc než dětem. Bráška Králík je někdy pěknej hajzlík, žádnej svatoušek, prostě jak to někdy v životě bývá. Přitom je to moc vtipné a pro děti s určitým poučením.

29.07.2016 5 z 5

Naháč Naháč David Sedaris

Zcela se ztotožňuji s Kraken84. Čekal jsem mnohem víc. Celkově mi to přišlo takové nepropojené, časově i dějově.

30.03.2015 2 z 5