Stanas513 Stanas513 komentáře u knih

Modrý labyrint Modrý labyrint Lincoln Child

Sérii Pendergast jsem začala číst hodně dávno a tak si moc nepamatuji souvislosti. Přesto se mi tento příběh líbil. Zajímavá zápletka, která začíná již v dávné minulosti a vyústí do nesmyslného stíhání a msty na Pendergastově rodině.

22.11.2023 5 z 5

Podvrženec Podvrženec Victor LaValle

Chtěla jsem napsat: pohádka pro dospělé, ale snad ani to ne. Děj tak trochu zmatený, jak už píší čtenáři níže, nuda a slátanina. Pořád jsem si říkala, kdy už se tedy konečně něco začne dít, na sté stránce mi to přišlo jako sága rodu Kagwů a pak toho bylo zas tolik najednou a takových nesmyslů, že to opravdu nemělo logiku. Jak se dostal ten podvrženec vůbec k rodině? Vždyť se o to dítě starali celý den... No nic, někomu se ta kniha líbí, já mám raději Kinga nebo Coatesovou.

21.11.2023 1 z 5

Ve zlomku vteřiny Ve zlomku vteřiny James Patterson

Jako každá ze série Alex Cross se mi i tato kniha líbila. Podle komentářů níže souhlasím, že identifikace Vlka byla poněkud zmatená, ale jinak se to čte dobře. Jo, a taky jsem se divila, kdo je zase ta Camilla... :-)

28.10.2023 4 z 5

Sídlo hrůzy Sídlo hrůzy Lee Mountford

Přečteno, dá se říct, jedním dechem. Nechci psát, že mám divné pocity i u nás doma, ale trošku možná ano. Vždycky mě lákala duchařina, ale taky z ní mám trochu nahnáno, takže se raději do ničeho moc nepouštím. Co kdyby...

25.10.2023 5 z 5

Zločin Zločin Jeffery Deaver

Povídky mám ráda, ale tyhle byly trochu zvláštní. Proto mi asi taky tak dlouho trvalo knihu přečíst. Nejlepší byla asi povídka od Simenona, jinak mi žádná moc v hlavě neutkvěla.

23.10.2023 3 z 5

Co tě nezabije, to tě posílí Co tě nezabije, to tě posílí Brené Brown

Co napsat o této knize? Jak vidím, žádný komentář u této knihy ještě není - buď ji nikdo nečetl, nebo byli čtenáři také trochu zmatení. Já se tak alespoň cítím po přečtení rádoby školící literatury. Jsem zvyklá na různá školení, vzdělávání, ale potřebuji k tomu také správné podklady, nějakou osnovu, body, kterými se budu řídit... Tady je to o emocích. Dobře, asi neexistuje osnova, podle které můžu sledovat své emoce. Ale bohužel, i když je budu sledovat a psát si "emoční deníček", tak stejně nebudu vědět, jestli to dělám dobře nebo špatně...Připadá mi, že Brené jednou podporuje touhu se vyřvat a podruhé zase ne. Zranitelní jsme všichni, ale jak využít zranitelnost ve svůj prospěch jsem z této knihy fakt nepochopila.

19.10.2023 1 z 5

Líbánky Líbánky James Patterson

Zápletka je určitě zajímavá, ale nějak mi nesedí, jak si taková žena/vražedkyně může myslet, že jí všechno projde. V normálním životě bych asi nemohla říct manželovi, že odjíždím na měsíc jinam, aniž by mě aspoň trochu nepodezříval...

09.10.2023 4 z 5

Mistr zločinu Mistr zločinu James Patterson

Detektivka s otevřeným koncem. Alex se potýká s novým zaměstnáním v FBI, s láskou na dálku, s matkou svého nejmladšího syna. No, je to spíš o něm, než o chycení největšího zločince. Ale určitě se mi kniha četla velice dobře. Styl pana Pattersona se mi líbí.

09.10.2023 4 z 5

Píseň přežití Píseň přežití Paul Tremblay

Apokalyptický román s jednoduchou zápletkou, rozvinutou spíše do psychologické roviny. Každá ze dvou hlavních postav vnímá vzniklou apokalypsu jinak, protože se každá nachází v rozdílné životní situaci.

07.10.2023 3 z 5

Sedm hrobů a jedna zima Sedm hrobů a jedna zima Christoffer Petersen

Nikdy jsem nebyla příznivcem severského typu literatury, ale po několika naposled čtených knih už začínám trochu více rozumět severskému stylu psaní. Tento román se mi líbil. Sice je jasné, že má pokračování a že bych měla sáhnout po dalším dílu, ale zatím mám jiné tituly, které prostě MUSÍM přečíst. Potom se uvidí.

17.09.2023 4 z 5

Darwinovy ceny - Odpočítávání konce Darwinovy ceny - Odpočítávání konce Wendy Northcutt

Vůbec jsem netušila, že mám něco takového v knihovně. Darwinova cena se uděluje těm, kteří svůj život ukončili neuvěřitelně idiotským způsobem. Docela jsem se pobavila. Je to sice dost drsná zábava, ale člověk se musí jenom divit, jak může dospělého jedince vůbec napadnout taková do nebe volající blbost. Jak může někdo riskovat se svým životem? Někde jsem četla, že IQ lidstva rapidně klesá a asi to bude pravda... :-)

13.09.2023 5 z 5

Drsné místo Drsné místo Robert B. Parker

Poměrně jednoduchá detektivka o korupci, kde se hlavně mluví a dedukuje, ale bohužel, hlavní postava Candy stejně není zachráněna. Spenser jako její ochránce zklame, ale protože o všem ví, případ korupce dovede do konce, i když trochu větší silou...Je to taková jednohubka na léto.

05.09.2023 4 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Pan King nám zřejmě dětinští, ale fakt krásně. Na to, že má kniha přes 700 stran, jsem ji přečetla hodně rychle (samozřejmě s přestávkami). Ale moc se mi líbila. Mě by se asi líbila jakákoliv, třeba i nesmyslná kniha od Kinga, je to prostě můj VIP autor.

02.09.2023 5 z 5

Nevěrné milenky Nevěrné milenky Robert B. Parker

Sunny je prostě ženská, která potřebuje všechno vědět. Nedá si pokoj, dokud se nedopátrá pravdy. Jedno jsem moc nepochopila - proč si ji ta Mary Lou vůbec najala, když věděla, kdo ji sleduje a proč. Ale nějak ten příběh začít musí...

23.08.2023 4 z 5

Sloužíme svým pánům Sloužíme svým pánům Robert B. Parker

Toto je trochu jiný příběh soukromého očka Spensera. Hledání ztracené dívky, ohrožení života, silácké šarvátky. Nakonec vše zameteno pod koberec. Zvláštní konec - není to tak, že dobro zvítězí nad zlem. Nikdo není potrestán a zlo jede dál.

18.08.2023 4 z 5

Jedenáctá rozhodne Jedenáctá rozhodne James Patterson

Opět se prolíná několik dějových linií, což ale vůbec není na závadu. Nejvíc mě potěšil závěr, protože jsem se bála, že Lindsay nedopadne dobře...

15.08.2023 5 z 5

Spiknutí Spiknutí Robert B. Parker

Jesseho Stonea mám ráda jako detektiva, jako osobu a moc se mi líbí ztvárnění této postavy ve filmu Tomem Selleckem, který jsem viděla už několikrát. V knize je trochu jinak popsán důvod, proč obyvatelé Paradise nemají Jesseho v lásce, ale jinak je kniha fakt dobrá. Parker to prostě umí.

04.08.2023 5 z 5

Spirála zločinu Spirála zločinu James Patterson

Pěkně se četlo, děj rychle ubíhal, romány od Pattersona mám moc ráda. Píše poutavě a do konce příběhu stále přemýšlím, kdo může být ten Génius. Překvapivý závěr. Měla jsem pocit, že musím tu knížku přečíst znovu od začátku, abych si pořádně ujasnila, co vlastně ten Génius všechno spískal a kdy na to měl čas, když to byl vlastně...(to by už byl spoiler a to se čtenář dozví až na konci knihy). :-)

29.07.2023 5 z 5

Pastýř Pastýř James Patterson

Několik dějových linií, které spolu vlastně ani moc nesouvisí. Jak už psal někdo níže, znám lepší romány od pana Pattersona. Jako film si to umím představit. Ale četlo se mi to dobře, děj se rychle měnil a mělo to spád. Četla jsem celou sérii kromě poslední knihy "Jasný cíl", takže ji budu muset sehnat, abych dokončila řadu. Třeba se dozvím, jak dopadl vztah Justine a Jacka.

25.07.2023 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Četla jsem jako e-knihu, takže večer před spaním. Přesto ve mě četba zanechala pozitivní dojem. Larse Keplera mi doporučili známí a jelikož jsem ho vůbec neznala, vyhledala jsem si první díl s detektivem Joona Linnem. A asi budu pokračovat v sérii. Román je čtivý, s překvapivým závěrem. Vsuvka s vysvětlením minulosti u hypnotizéra se mi líbila, bylo to nutné k vyšetřování.

20.07.2023 5 z 5