stajka Online stajka komentáře u knih

Milénium! Milénium! Johana Fundová

Ačkoli je Milénium psáno v obdobném stylu jako Devadesátky, tak se mi tato kniha líbila méně. Asi je to tím, že v Devadesátkách jsem se víc poznávala a toto jsou knihy hlavně o vzpomínkách.

24.03.2024 3 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Přečetla jsem knihu v rámci výzvy. Bohužel nesdílím nadšení s ostatními, pro mě se děj táhl, až konec byl zajímavější, ale pro změnu moc zhuštěný.

17.03.2024 2 z 5

Virtuální realita Virtuální realita Martina Mátlová

Čtivý románek s neotřelým tématem virtuální reality. Pro hendikepované by to byl asi vítaný únik. I detektivní zápletka nebyla špatná, i když se dala víc rozvinout.

20.01.2024 4 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Celá série byla velmi čtivá. Tento závěrečný díl má hodně silný a emotivní závěr.

07.01.2024 5 z 5

Zpověď farářky Zpověď farářky Martina Viktorie Kopecká

Za mě byla první kniha mnohem lepší, tato je dost nábožensko-filozifická.

16.12.2023 3 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

V tomto díle už mi přišlo, že autor moc neví o čem psát.

30.10.2023 2 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

První dvě třetiny knihy pro mě byly velmi nudné. Milostný děj je předvídatelný od začátku.

23.06.2023 2 z 5

Rebelka: Moje cesta za svobodou Rebelka: Moje cesta za svobodou Rahaf Mohammed

Literárně nic moc, některé pasáže se opakují, ale jinak silný příběh související s náboženským fanatismem.

09.02.2023 3 z 5

Poslední Mona Lisa Poslední Mona Lisa Jonathan Santlofer

Konečně něco, co se aspoň trochu podobá knihám Dana Browna, ale není to okopírované.

21.08.2022 4 z 5

Esterčini otcové Esterčini otcové Hana Radulić

Očekávala jsem více psychologický román. Mezi kapitolami jsou značné skoky v čase a nic není propracováno do hloubky. Dala bych 3-4 hvězdičky.

05.08.2022 3 z 5

Od mamuta k modelce - Třicet kilo radostí a starostí Od mamuta k modelce - Třicet kilo radostí a starostí Barbora Walterová Benešová

Kdyby to šlo, dala bych 3,5 hvězdičky. Kniha mi v hlavě asi dlouhodobě neutkví, ale byla to humorná, optimistická oddychovka.

26.07.2022 3 z 5

Jen vítr to ví Jen vítr to ví Johannes Mario Simmel

Není to ani dobrá krimi, ani dobrá červená knihovna. Šlo by to zkrátit tak na 200 stran.

03.07.2022

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Klasická Třeštíková - spousta postav a spousta problémů. Knížka, která vás nutí číst dál a dál, dokud ji nepřečtete.

12.01.2022 4 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Velice čtivá knížka, která ukazuje, že i farářka je jen člověk. Spousta pasáží je k zamyšlení. Pro mě byly ve většině případů nezáživné citace z Bible, proto strhávám jednu hvězdičku. Ale jinak kniha určitě stojí za přečtení.

21.12.2021 4 z 5

Hezký, ale narovnej se! Hezký, ale narovnej se! Johana Fundová

Devadesátky byly super vzpomínková knížka, ale tohle se moc nepovedlo. Dějově málo propracované a zakomponované vzpomínky to nezachránily.

19.09.2021 2 z 5

Klinická smrt Klinická smrt Markéta Harasimová

Psychologický román o tom, že peníze nejsou vše. Popis klinické smrti mi přišel uvěřitelný, ale předpovědi tragédií už méně, za to odebírám jednu hvězdu.

02.08.2021 4 z 5

Vlastní životopis Vlastní životopis Agatha Christie

Ač mám detektivky A. Christie ráda, jejím životopisem jsem se nemohla prokousat. Jsou to spíše útržky s popisem doby. Dost mě rušily francouzské věty bez překladu.

11.07.2021 1 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Začátek mě přiliš nenadchl. Vypadalo to jako další plytký ženský román, ale pak se rozvinul hezký příběh obrovského přátelství.

06.06.2021 4 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Román vycházející ze skutečných osob a válečných událostí. Romantika smíchaná s bolestí a odvahou, jako celek je to moc krásné.

20.05.2021 5 z 5

A v srdci láska A v srdci láska Favel Parrett

Kniha má velmi zajímavý námět, bohužel je málo propracovaná.

11.05.2021 2 z 5