stafbul stafbul komentáře u knih

Jmenuju se Ozzy Jmenuju se Ozzy Ozzy Osbourne

Tak tohle jo. To mělo grády. To mě pohltilo, u toho jsem se zasmála a občas byla znechucená, ale pořád tak nějak divně znechucená, protože ten člověk je prostě jakej je. Je to prostě trošku temnota a trošku komedie.

09.02.2021 5 z 5

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

Tak tahle kniha mě nějak nepohltila. Téma je velmi velmi zajímavé, jako matce mě z něj šel mráz po zádech. Ale...celé to bylo tak nějak předvídatelné a plytké. Bylo to jako obří maják stojící ve tmě na útesu (to téma) a přitom vydává tak slabé světlo.

09.02.2021 2 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Neskutečná nuda. Utrpení. Dočíst ji mě stálo spoustu sil. Pořád jsem četla a pořád se nic nedělo. Já tak sázela při koupi na popis prostředí, ale ten byl plytký až běda. Ach jo.

17.03.2019 2 z 5

Dvanáctá karta Dvanáctá karta Jeffery Deaver

Musím říct, že tohle bylo zklamání, velké zklamání. Poprvé jsem se u knihy tohoto autora nudila. Poprvé jsem ji četla snad měsíc a pořád ji odkládala znechucená nudou. Poprvé jsem si uvědomila monotónnost jeho děl. A to jsem dosud byla nadšena a plánovala si pořídit celou jeho bibliografii. Ne, tahle knížka půjde do světa, pryč z mého bytu, pryč z mé knihovny, pryč z mého života. A další si už od něj nekoupím. Asi jsem se tzv. přeDeavrovala. Všechny knihy na jedno brdo. Jasný rukopis autora, který je ale až tak moc jasný, že po pár titulech začne nudit. Je to tak. Od Kinga jsem přečetla mnohem více knih, než od Deavra, ale nenudí mě. Každá kniha je o něčem jiném, míchá různé žánry apod. Deaver ne, ten jede po kolejích. Musím říct, že mi bylo úplně jedno, jestli tuhle holku sejmou, nebo ne. Celé to rádoby historické drama, jímž chce Deaver zmást čtenáře (a to on se snaží v každém díle až se stane, že si prostě u těch knih začnete říkat...ach jo, už zase, je tak průhledné, že ta podsouvaná podstata příběhu žádnou podstatou nakonec nebude), mě vůbec nezaujalo. Nebylo pro mě zajímavé, nevtáhlo mě. Vrah byl dost nesympatický, ale ne tak, aby ho člověk nenáviděl...prostě jsem si jen řekla, že je to blb. A konec byl dost na vodě. Za mě dvě hvězdy z lítosti a na rozloučenou.

06.03.2019 2 z 5

Dítě v pravý čas Dítě v pravý čas Ian McEwan

Zajímavý počin. Co musím hned na začátek vyzdvihnout je, že se kniha čte sama. Opravdu. Děje hezky ubíhá, kapitoly jsou dlouhé, ale přitom není problém je přečíst jedním dechem. Co se tématu týče, mohlo se lehce stát knižním klišé. Zmizení dítěte. Dovedla jsem si představit asi deset způsobů, jak by to zpracovali známí autoři jako je např. Deaver. Tenhle autor to ale uchopil naprosto jinak. Žádná detektivní práce, psychodrama v takovém tom běžném slova smyslu. Ta kniha je zvláštní, celou dobu se motá kolem tématu zmizení malé holčičky, ale vlastně jakoby o to ani tak nešlo. Všechno to ovlivňuje a přitom to tam není otevřeně řešeno. Mění to životy hlavních postav, ale přitom život běží dál. Do toho se mísí politika týkající se výchovy a výuky dětí. Zvláštní kombinace. Zvláštní kniha. Zvláštní pojetí. A přitom to celkem hezky funguje. Myslím, že až odstupem času dokážu knihu opravdu docenit. Tohle je kniha, kterou když dočtete, řeknete si prostě "Páni...!" Otázkou je, co bude za těmi tečkami. A to nevíte bezprostředně po dočtení, protože "něco na té knize je". Jen přijít na to, co.

06.03.2019 4 z 5

Měl to být hezký život Měl to být hezký život Andrea Coddington

Pěkná kniha. Příběh vlastně nehodnotím, jelikož ho napsal sám život a kdo by chtěl životu vykládat, jak by měl vypadat....to už je konec konců v názvu knihy. Co se týče stylu psaní, je kniha napsána velmi svěže, krásně se čte, začtete se a ani nevíte jak, najednou koukáte, že máte přečtených padesát, sto stran. 3/4 knihy je úžasně veselé, romantické, takový splněný sen. A ten konec, rozbrečel, takže jsem si říkala: Bože děkuji ti za všechny, které mám!

14.11.2018 4 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Strašně jsem trpěla. První půlku knihy jsem myslela, že to nepřežiji ve zdraví. Brit mne tak štvala, tak mne štvalo její "eh" a opakující se věty. Grrrrr. A pak se přestěhovala do domu Tutovky a z šíleného všepohlcujícího orkánu, který ničí vše, k čemu se přiblíží se najednou objevilo slunce....všechno ozářilo, mraky se rozestoupily, vzduch se provoněl a mé srdce zachvátil klid a radost.... Kdo knihu neodloží během první půlky, ten nakonec zjistí, že mu tahle kniha dost možná změní pohled na svět a život. K lepšímu....

10.11.2018 4 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Tohle bylo hodně slabé dílo.....vhodné tak pro puberťáky. Rádoby inteligentní génius, kterého ostatní donutili myslet si, že je něco víc než ostatní zjišťuje, že je to vlastně jen obyčejnej zmatenej pubertální kluk.

08.11.2018 2 z 5

Pěkná atmosféra, která zaujme všechny knihomoly...konec konců sen každého takového je pracovat obklopen knihami a nemít nad sebou vedoucího ;) Příběh trošku banální, což z knihy udělalo takovou tu klasickou oddechovku a shodilo to jednu hvězdičku dolů. Jinak by šla kniha vystihnout také filmovým citátem "Chlape, Vy tam máte postav jak na Orloji." :-D

27.10.2018 3 z 5

Mafie matek Mafie matek Kerstin Gier

Skvělá kniha. Vážně mne moc pobavila, navíc shrnuje přesně to, čím se ženy často prohřešují. Škodolibost, závist a pasivní agrese schovaná za přátelství. Touha po tom, mít něco víc než ostatní. A snobství. Zároveň kniha obsahuje opravdu krásný styl humoru a já se několikrát v průběhu četby vážně rozesmála. Za mne velký palec nahoru, protože když oddechová četba, tak takováto!

17.10.2018 5 z 5

Růžový hotel Růžový hotel Anna Stothard

Takový obyčejný, velmi oddechový kousek, který se velmi lehce čte. Takže raz dva tři a máte dočteno, nic nedá, nic nevezme, prostě jen pěkné teplé léto a troška nudy u opalování, kterou chcete nějak zabít ... na tohle je ta kniha dobrá.

23.09.2018 2 z 5

Případ Pegasus Případ Pegasus Gregg Loomis

Kniha se dobře četla....jinak téma zpracované klasicky americky...

02.09.2018 3 z 5

Tymiánové dopisy Tymiánové dopisy Eve Makis

Zajímavé téma, seznámení se specifickou kulturou a dokonce jsem se v jednom místě rozplakala...takže ano, tahle kniha se mi poměrně líbila...

12.08.2018 4 z 5

Šifra mistra bestselleru Šifra mistra bestselleru Jodie Archer

Ano, ano, ano. Pro nás, co píšeme je to fajn. Protože vidíme, jaké lehké nuance dokáží celkem překvapivě předurčit knihu k úspěchu či neúspěchu. A navíc se člověk díky této knize dostane k názvům mnoha knih, které nečetl, a které si jistě rád přečte. Seznam knih, co si chci přečíst se tak rozrostl o hodně titulů.

28.07.2018 5 z 5

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

Tohle byla zábavná kniha. Pohodová oddechovka, co si na nic nehraje. Žádné zlaté hvězdičky bestseller, co mnohdy člověka navnadí, aby ho kniha posléze zklamala. Tohle byla prvoplánovitá oddechovka a účel splnila velmi dobře. Takže za mne čtyři hvězdičky a úplně v klidu kniha, co doporučím kamarádkám, když se budou ptát, co číst jen tak pro odreagování od běžného života.

28.07.2018 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Zajímavé téma, průměrné zpracování, nicméně jako kniha pro zábavu dobrá.... Jestli si za rok vzpomenu o čem byla? Pochybuji.

28.07.2018 4 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Zvláštní kniha, napínavá, do 3/4 jsem pociťovala nadšení, že tuhle knihu čtu. Vážně jsem se nemohla odtrhnout. Přece jen velmi zvláštní prostředí, postava s dvěma velkými vnitřními spory a tajemno, napětí. Ale ten konec to celé jaksi zabil. Nerozumím autorům, kteří vystaví dobrý příběh a potom ho zničí koncem....proto jen ty tři hvězdy....zkrátka zklamání z konce je příliš velké, než aby mi dovolilo hodnotit lépe.

25.06.2018 3 z 5

Deník šílené novinářky Deník šílené novinářky Dagmar Dandová

Knížka samá gramatická chyba, příběh mne ze začátku bavil, na pár prvních stránkách jsem se i zasmála ale pak už to bylo stále to stejné dokolečka, četla jsem už jen ze setrvačnosti, protože nerada nedočítám knihy a nakonec to ve mne nezanechalo nic. Takže za mne, nic moc.

27.05.2018 2 z 5

Virginiin monolog: proč je stárnutí skvělé Virginiin monolog: proč je stárnutí skvělé Virginia Ironside

Kniha má být humoristická. Nepochopila jsem proč. Dle mne je to kniha o tom, jak "si ve stáří můžu dělat co chci, protože stejně brzo umřu". :(

09.05.2018 1 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Zvláštní pocity po dočtení knihy, které mne přepadly, vedou k volbě tří hvězdiček, které jí uděluji. Na jednu stranu jsem v průběhu knihy čím dál více pociťovala sympatie k Bootovi a jeho milé J. Moc jsem jim přála lásku a vřelou budoucnost. To velmi kvituji, protože se v poslední době často setkávám s tím, že autoři knih u mne nedokáží vyvolat jakýkoliv zájem o hlavní postavy jejich příběhů. Na stranu druhou je příběh celkem průměrný a dle mne jej narušují zbytečné ukázky "posledních dopisů" od lidí z různého období, jimiž je příběh prokládán. Chápu, co bylo záměrem, nicméně to, čeho chtěla autorka dosáhnout, tedy aby čtenář měl na zřeteli neustále myšlenku toho, že se jedná o jakýsi rozbor toho, jak se lidské cesty rozcházejí v průběhu let a jak to vlastně vypadalo dříve a jak dnes, u mne vůbec nezafungovalo. Pro mne to byl příběh o lásce a ne o dopisech a loučení. A konec byl všelijaký....včetně dle mne velmi mizivé šance, že by v Londýně žijící lidé dokázali prožít 40 let bez toho, aniž by se potkali, nebo o sobě věděli, že není jeden z nich mrtev. Proto ty tři hvězdičky. PS: Zlatá nálepka na přebalu knihy, kvůli které jsem knížku koupila, dle mne odpovídá její kvalitě. Ano, je to pěkná kniha, avšak v mé knihovně nezůstane, pro mne tedy jakoby zlatou nálepku neměla.... PS2: Začínám přemýšlet, že si ty zlaté nálepky budu na knížky domalovávat...páč tam kde by měly být nejsou a tam kde jsou by být neměly :-D :-D :-D

03.05.2018 3 z 5