stafbul stafbul komentáře u knih

Kniha, která pro mne nemá velké poselství. Chápu, že se zde mluví o odevzdání se Matce, o tom, že vše je tak, jak má být, že když si člověk něco vroucně přeje, Vesmír mu to dá, o bezmezné lásce, jež s sebou nese rizika, ale také štěstí, o reformě církve, o navrácení se k Bohu a podstatě ženství. Nicméně tak, jak to bylo napsáno, je to pro ateisty, či lidi, kteří nemají jasno v tom, jak pojmenovat to, v co věří, trošku nestravitelné. I tak jsem ráda, že jsem knihu přečetla, protože mne přesvědčila o tom, že ve své cestě za osobním rozvojem, kterou jsem se vydala a po které občas letím jako pták a jindy klopýtám jako mezek, neodbočím na cestu tohoto autora. Jelikož je to již druhá kniha, kterou jsem přečetla a zjišťuji, že pomníky, ke kterým bych touto cestou došla, by pro mne byly příliš nečitelné. Nevadí, ta cesta má mnoho odboček a zákoutí a kouzlo návratu.

19.04.2018 2 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Samotná dějová linka příběhu mne nenadchla vůbec....celé to bylo takové plytké. Nicméně sekvence týkající se života vlků byly velmi zajímavé. A ano, i dnes, po několika měsících od přečtení se občas podívám na svého psa a vidím, že v něm ten vlk je.....i když hodně vzdáleně.

17.04.2018 3 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Håkan Nesser

Atmosféra malého města, kde se téměř všichni znají, jedno tajemství, několik mrtvol, detektiv cizinec a místní policie. Tohle mělo grády, víc takových knih!

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Ano, je to první kniha tohoto žánru, kterou jsem četla. Dosud mi knihy, které se odehrávají v dobách nevolníků, hrabat a králů byly dosti cizí. Ale tahle mne dokázala vtáhnout a dokonce donutit, abych fandila malému chlapci, který se z baldachýnu dostal do díry v podzemí a později na pryčnu se senem, a který byl donucený vybojovat si svůj život, své místo na světě i svoje staré postavení!

Žena v černém - Anděl smrti Žena v černém - Anděl smrti Martyn Waites

Temný příběh odehrávající se v období 2. světové války, který se opravdu nedá srovnávat s historickou četbou. Mráz běhá po zádech, atmosféra přitom pálí a člověk si říká "Bože, tohle bych nechtěl prožít!"

Revival Revival Stephen King

Jedna ze slabších knih S. Kinga.....která mne sice provedla dějem, ale kromě pár stránek z doby dětství hlavní postavy ve mne nezanechala žádný hlubší prožitek.

17.04.2018 2 z 5

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Velmi zvláštní příběh se spoustou postav. Příběh, kterým se po celou dobu, od prvních stránek vine dusná atmosféra tajemna a neblahého tušení. Duchové dávných a ještě dávnějších časů se setkávají s těmi doby včerejší a dnešní. A ačkoliv je tento celek temnější než polární noc, nevzbuzuje v člověku ani tak strach a hrůzu, jako spíše zvědavost.

17.04.2018 4 z 5

Pomóc! Ta rodina je šílená aneb Vypráskaná famílie Pomóc! Ta rodina je šílená aneb Vypráskaná famílie Lenka Hornová

Tahle knížka mne velmi pobavila....babička zapřahajíc sáně za sovětské tanky....no to nevymyslíš.

Chci jen dítě Chci jen dítě Susan Elizabeth Phillips

Moc pěkná kniha.... Začátek má pomalejší rozjezd, pak vypadá nastolená situace lehce přitažená za vlasy, ale nakonec je to čtenáři jedno, protože příběh člověka vtáhne.

09.04.2018 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Kniha se mi líbila, ale V lese visí anděl mne popravdě bavil více. Tento titul mi připadal mnohem více přitažený za vlasy, přičemž opakovaný útok na detektivovu rodinu....no nevím....

09.04.2018 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Kniha se mi líbila....severská detektivka jak má být.

O jedné holce O jedné holce Lindsey Kelk

Tak já jdu asi proti proudu....což je u mne vážně "nezvyklé" :-D :-D :-D Kniha se mi líbila. Jako oddychovka, u které se člověk odreaguje, zasní a na chvíli se vrátí do dob, kdy by klidně mohl být onou hlavní hrdinkou (alespoň věkem), je moc fajn. Zvláště, když člověk běžně čte knihy s těžšími tématy. Takže já si knihu nechávám....ačkoliv mezi ostatními stálicemi bude vypadat jako třináctiletá puberťačka mezi seniory, kteří prožili nelehký život.

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Za mne rozhodně jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla. Velmi pěkně se četla, jednoduchý způsob psaní, udržení....snad ani ne napětí, ale zájmu o to, co se v knize děje, o všechny postavy. A několikrát během četly překvapivé pronesení věty: "Ta autorka musí být psychouš!" :-D Ale v dobrém. Fakt se mi moc líbila a rozhodně koupím a zůstane v knihovně.

26.02.2018 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Průměr, průměr a průměr. Jediné zajímavé na tom bylo zasazení děje do minimalistického domu... Ale jinak pointa na konci příběhu více než průměrná...ne-li podprůměrná. Prokreslení Jane velmi slabé oproti prokreslení ostatních charakterů. Prostě za mne kniha, ke které bych se nevracela.

10.01.2018 3 z 5

Kašmírový šál Kašmírový šál Rosie Thomas (p)

Docela pěkně vystavěný příběh, který dokázal vtáhnout do děje. Velmi pěkně vykreslené prostředí exotické země i útrapy doby. Snad až na velmi zrychlené tempo vyprávění, oproti předchozím kapitolám, ke konci knihy a ne zcela dobře vystavěný konec, to byla velmi pěkná kniha. Za přečtení určitě stojí.

13.12.2017 4 z 5

Dům v ulici Naděje Dům v ulici Naděje Menna van Praag

Knihu jsem dočetla se sebezapřením. Nijak mne nenadchla. X žánrů smíchaných dohromady, zápletka "taková nijaká". Tahle kniha mi nesedla.

23.10.2017 1 z 5

Soud padlých andělů Soud padlých andělů James Kimmel jr.

Zajímavé téma, které mohlo být snad trošku lépe zpracováno. Nicméně podnětů k zamyšlení se nad životem je tam dost.

04.10.2017 3 z 5

Jít za hlasem svého srdce Jít za hlasem svého srdce Jan-Philipp Sendker

Příjemná kniha, která lehce odhaluje prostředí jedné menší asijské země, její kulturu a smýšlení. Zároveň ale silný příběh o lidech s handicapem, kteří našli své místo na zemi a svou lásku Oddechovka na dlouhý večer.

04.10.2017 3 z 5

Zbožňuju Londýn Zbožňuju Londýn Lindsey Kelk

Oddechovka na styl Sex ve městě. Když chcete jen tak vypnout, je to fajn. V podstatě jsem nefandila žádné postavě, nijak jsem se do příběhu osobně neangažovala, jen jsem splývala s proudem a vypla. Odpočala jsem si a kniha u mne zůstává, právě pro případy, kdy budu chtít číst něco, co nemá těžké téma a nad čím se nemusí přemýšlet.

25.06.2017 3 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Z naprostého nadšení nad Deaverovým dílem, jsem se propadla do mírné znuděnosti. Není to tím, že by snad knihu od knihy klesala jejich kvalita, je to spíš jen tím, že je v každé jeho knize natolik cítit jeho autentický podpis a jeho osobitý styl, že už nedokáže člověka překvapit. Zkrátka se přeDeaverujete. Je to jako s alkoholem, dostanete se přes úžasně uvolněnou a povznesenou náladu až do stavu šílené opice. A nejhorší na tom je, že Vám pořád není ještě natolik blbě, abyste se znova nenapili. Takže mám v knihovně další dvě knížky tohoto autora (pomalu už je ze mne nechtěný sběratel), které určitě dříve a nebo později přečtu.

16.06.2017 4 z 5