st18321 st18321 komentáře u knih

Syn lidstva Syn lidstva Adrian J. Walker

Zvláštní to kniha. Musím ale říci, že se mi kniha velmi líbila. Líbil se mi příběh i hlavní postavy v podobě Imy a Reeda. Bylo zajímavé sledovat vývoj Imy. Z chladného "stroje" až po milující matku. Zajímavé také bylo odkrývat střípky minulosti, které popisovali konec lidí na planetě. Velmi zajímavý byl i závěr knihy, který mě překvapil. Takže za mě pět hvězd.

30.12.2023 5 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Opět Darcy nezklamala. Kniha mě bavila od první strany do poslední. Darcy opět napsala velmi zajímavé postavy, kterým prostě musíte držet palce. Sice jsem se moc nebál ale za to královsky bavil.

06.12.2023 5 z 5

Zářivá noc hvězd a ledu Zářivá noc hvězd a ledu Rebecca Connolly

Zajímavý pohled na katastrofu Titanicu z pohledu Carpathie. Kniha se dělí na kapitoly z Titanicu a na kapitoly z Carpathie. Pro mě osobně byli události na Carpathii daleko zajímavější a dozvěděl jsem se nové informace. Kapitoly o Titanicu nenabízejí v podstatě nic co by nebylo omíláno stále dokola.

01.12.2023 4 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

(SPOILER) Kniha mě po většinou hodně bavila a těžko se odkládala z ruky. Darcy umí na konci kapitolky vždy tak zaujmout, že prostě musíte přečíst další kapitulu.
Postavy knihy jsou sympatické a na jejich osudu mi záleželo. Nejraději jsem měl asi Cove. Jediné co se mi nelíbilo bylo určité omílání dokola při posledním ponoru a také určitá hloupost postav. Hrdinové jen tak tak vyváznou z vraku a stejně tam zase další den lezou :-). Rozhodně autorka mohla objasnit proč byla loď prokletá.

12.11.2023 4 z 5

Ohně z ráje Ohně z ráje Dan Simmons

Další vynikající kniha od Simmonse. Kniha mě bavila od začátku do konce. Sympatičtí hrdinové, zajímavý příběh a tajemno v tropickém ráji. Sice jsem se moc nebál ale občas jsem se i hodně zasmál.

31.10.2023 5 z 5

Flotila zatracených Flotila zatracených J.S. Dewes

Kniha přímo navazuje na události prvního dílu takže je dobré knihu číst bezprostředně po prvním dílu. Začátek knihy mě velmi bavil. Sledování osudů známých sympatických hrdinů člověku nedá spát. Prostřední část knihy trochu pokulhávala občas jsem se musel do čtení nutit. Závěrečná třetina byla ale vynikající. Takové rozuzlení jsem absolutně nečel. A právě díky závěru dávám 4 hvězdičky a budu se těšit na třetí díl, který se určitě přečtu.

06.10.2023 4 z 5

Hlídka na konci vesmíru Hlídka na konci vesmíru J.S. Dewes

Velmi zajímavé sci-fi. Začátek trochu pomalejší a neškodilo by lépe vysvětlit svět ve kterém se hrdinové pohybují. Ale jakmile jsem se v prostředí zorientoval, tak jsem se královsky bavil. Ideální kniha na prázdninové počteníčko. Do prázdna! Jdu na druhý díl.

16.08.2023 4 z 5

Děti noci Děti noci Dan Simmons

K této knize jsem přistupoval trochu skepticky. Nicméně mě velmi příjemně překvapila a bavila. Líbilo se mi vědecké vysvětlení legendy o upírech, které by mohlo být pravdivé. Autor používá celkem velké množství lékařských termínů, které by mohli někomu vadit. Mě to ale nevadilo vůbec. Rád se dozvím něco nového.
Jen malé varování. Kniha není pro každého.

20.07.2023 5 z 5

Osudové nebe Osudové nebe Mary Robinette Kowal

Skvělé sci-fi. O mnoho lepší než první díl. Oproti prvnímu dílu zde nejsou žádná hluchá místa. Určitě si přečtu i třetí díl až v srpnu vyjde. Všem vřele doporučuji.

15.06.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Hodně silný a smutný příběh, který ve mě zanechal silné pocity. Knihu jsem přečetl doslova jedním dechem. Škoda že příběh nebyl o něco delší.

29.05.2023 5 z 5

Zaslíbená země Zaslíbená země Erich Maria Remarque (p)

Tohle mě opravdu nebavilo. Bohužel. Remarque mám hodně rád ale tohle se mu nepovedlo. V podstatě to nemá žádný dějový vývoj. Pouze kniha rozvádí filozofické myšlenky Ludvíka Sommera. Ale abych nebyl jenom negativní, tak některé myšlenky byli opravdu zajímavé a stáli za zamyšlení.

26.05.2023 2 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Druhý díl mě naprosto pohltil. Ani na okamžik jsem se nenudil. S knihy přímo sálá tíživá atmosféra doby. Nestává se mi často abych i po dočtení knihy na postavy myslel. Už se nemůžu dočkat závěrečného dílu a doufám, že vyjde ještě letos. Protože jinak to nevydržím. Pro mě zatím nejlepší kniha jakou jsem letos četl.

10.04.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Tohle se opravdu povedlo. Naprosto vynikající kniha. Ani na okamžik jsem se nenudil. Mám radost, že vedle paní Mornštajnové máme další skvělou autorku. Paní Lednická píše prostě úžasně. Hned jdu na druhý díl. Skvělé počteníčko.

19.03.2023 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Čtvrtý díl ze série o strašidelných domech je pro mne zatím nejlepší. Postavy zajímavé. Děj napínavý se spoustou nadpřirozena všude kolem. U této knihy jsem se občas i trochu bál. Každopádně skvělé počteníčko.

28.02.2023 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Velmi silný a poutavý příběh. Kniha objasňuje co se s Cilkou stalo po opuštění Osvětimi. Obrovská krutost a nespravedlnost. Těžko uvěřit, že někdo mohl tohle všechno přežít.

20.02.2023 4 z 5

Počítání hvězd Počítání hvězd Mary Robinette Kowal

Začátek knihy mě hodně bavil. Vylíčení dopadu asteroidu byl vynikající. Prostředek knihy byl poté již slabší ale závěr jsem si užil. Druhý díl si časem určitě přečtu.

29.01.2023 4 z 5

Chamtivost Chamtivost Marc Elsberg (p)

I přes nižší známky v recenzích mě kniha skoro po celou dobu bavila. Ke konci to troch drhlo ale záměr byl dobrý. Knihy od Elsberga mám rád. Líbí se mi, že se u nich člověk něco dozví z reálného světa. Blackout byl ale o něco lepší proto pouze za čtyři hvězdy.

14.12.2022 4 z 5

Zimní přízrak Zimní přízrak Dan Simmons

Popravdě nevím co bych si o tyto knize měl myslet. První polovina mě celkem bavila ale závěr byl docela divný. Knihu jsem moc nepochopil.

09.11.2022 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Velice silný a tragický příběh o holokaustu. Knih s touto tématikou jsem sice přečetl již mnoho. Stejně mě to ale vždy silně zasáhne. Pro mě naprosto nepochopitelné co dokáže dělat člověk člověku. Kniha určitě stojí za přečtení. Člověk si alespoň uvědomí, že všední starosti které člověka trápí jsou vlastně malicherné a možná se i zastydí.

24.10.2022 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Tato kniha je moje třetí setkání s touto autorkou a musím říci, že moje nejlepší. Sedlo mi úplně všechno od sympatických dětí, které jsem si ihned oblíbil až po zajímavou zápletku. Sice jsem se vůbec nebál ale zato skvěle bavil. Knihu můžu všem doporučit.

18.10.2022 5 z 5