Spýťa - Komentáře

Písně a verše staré ČínyPísně a verše staré ČínyF. Stočes

Krásné verše, čtu si vždy před spaním na povzbuzení.

06.06.2016

Z deníku ajťákaZ deníku ajťákaL. Pavlásek

Dost jsem se pobavil.

Myši Natálie MooshabrovéMyši Natálie MooshabrovéL. Fuks

Nejlepší Fuksovo dílo!!!

06.06.2016

O ztracené lásceO ztracené lásceE. Hudečková

Právě jsem začal knihu číst a čte se opravdu pěkně, ale nutno dodat, že je to pohádka pro dospělé, je tam hluboká filosofická myšlenka a navíc velmi silné depresivní momenty. Televizní seriál podle této knihy skvěle zachytil filosofickou myšlenku, ale jako malý jsem ji stejně nepochopil, byť to byl můj nejoblíbenější seriál, tak jako dítěti se mi líbily hororové momenty :-)

21.12.2015

Šmoulové z ChanovaŠmoulové z ChanovaJ. M. Sieber

Vtipné, čtivé a lehce sarkastické!

08.12.2015

HannibalHannibalT. Harris

Tato kniha se mi líbí mnohem více než Mlčení jehňátek, děj je mnohem záživnější, důraz není kladen tolik na vyšetřovací způsoby.

08.12.2015

Harry Potter a kámen mudrcůHarry Potter a kámen mudrcůJ. K. Rowling

Pěkná kniha pro všechny věkové generace, ještě lepší je ale audiokniha, kterou čte Jiří Lábus :)

07.12.2015

Staré pověsti českéStaré pověsti českéA. Jirásek

Strašně nezáživně psáno, kniha se četla dosti špatně. Mám radši převyprávěné verze.

07.12.2015

Draculův temný stínDraculův temný stínM. Švandrlík

Další povedená Švandrlíkova kniha humoristických hororů, ovšem odnoš Draculova švagra.

Dobrodružství Toma SawyeraDobrodružství Toma SawyeraM. Twain

Krásná kniha, ale ještě lepší je audiokniha, kterou čte Naďa Konvalinková, Svatopluk Beneš a další.

06.12.2015

Není římského liduNení římského liduJ. Loukotková

Velmi pěkný historický román, skvěle popisuje nadvládu císaře Nerona.

Soukromé pasti 2Soukromé pasti 2L. Wimmerová

Pěkné psychologické povídky!

MorčataMorčataL. Vaculík

Sarkastický román, který skvěle popisuje totalitní éru. Osobně se mi kniha líbila, ačkoliv obsahovala nemálo nezáživných pasáží.

06.12.2015

Přítelkyně z domu smutkuPřítelkyně z domu smutkuE. Kantůrková

Má nejoblíbenější kniha, skvěle popisuje atmosféru totalitní éry.

Třetí dívkaTřetí dívkaA. Christie

Méně záživnější kniha, děj je opravdu velmi zamotaný, ale jsem velkým příznivcem všech detektivek s Ariadnou Oliverovou, tak se mi kniha líbila :-)

05.12.2015

Viděla jsem vražduViděla jsem vražduA. Christie

Má nejoblíbenější kniha od Agathy Christie. Líbí se mi, že roli ústředního detektiva zde nemá Hercule Poirot, ale Ariadne Oliverová.

05.12.2015

TzimiskisTzimiskisJ. Cimický

Velmi pěkný historický román, skvěle líčí danou dobu!

T.M.A.T.M.A.M. Němec

Kniha byla mnohem lepší než film, zatímco kniha odpovídá hororu, tak film je spíše satirou, když tam Herz obsadil herce typu Hrzánová, Hryc, Holub...

04.12.2015

Draculův poslední doušekDraculův poslední doušekM. Švandrlík

Souhrn Švandrlíkovo nejlepších hororů.

04.12.2015

Draculův zlověstný doušekDraculův zlověstný doušekM. Švandrlík

Jedna z nejlepších knih od Švandrlíka.

Draculův švagrDraculův švagrM. Švandrlík

Asi nejlepší Švandrlíkova hororová kniha.

04.12.2015

Na nebožku vypadáte skvěleNa nebožku vypadáte skvěleM. Švandrlík

Taková trochu perverzní kniha, hodně zabarvená černým humorem.

Mlčení jehňátekMlčení jehňátekT. Harris

Taková klasika, výborný thriller, ale přesto se mi více líbí volné pokračování této knihy - Hannibal, je více záživnější.

04.12.2015

Smrt staré posluhovačkySmrt staré posluhovačkyA. Christie

Pěkná detektivka, četla se mi velmi dobře :)

14.11.2015

Literatura v souvislostech (nejen pro maturanty)Literatura v souvislostech (nejen pro maturanty)M. Soleiman pour Hashemi

Shrnutí celého středoškolského učiva ve zkratkách - pouze autor, směr a jeho vrcholná díla.

09.11.2015

Jeden den Ivana DěnisovičeJeden den Ivana DěnisovičeA. I. Solženicyn

Velmi doporučuji každému, kdo rád studuje totalitní režimy. Je to de facto zkrácené Soustroví Gulag.

08.11.2015