Spýťa Spýťa komentáře u knih

Lunapark Lunapark Stephen King

Není to úplně klasická Kingovka, spíše než o thriller jde o romantický příběh s lehkým nádechem detektivky.

23.07.2023 3 z 5

Alkohol, drogy a vaše děti Alkohol, drogy a vaše děti Karel Nešpor

Skvělá odborná publikace ke studiu speciální pedagogiky, navíc sepsána čtivou formou.

09.07.2019 5 z 5

Řekla jsem NE tyranovi Řekla jsem NE tyranovi Eva Hurychová

Skvěle zpracovaná kniha a zároveň i odborná publikace ke studiu sociální patologie.

29.06.2019 5 z 5

Psychologie Psychologie Marie Farková

Skvělá publikace! Čerpal jsem z ni při studiu speciální pedagogiky, vše souvisle a logicky vysvětleno.

29.06.2019 5 z 5

Písně a verše staré Číny Písně a verše staré Číny Ferdinand Stočes

Krásné verše, čtu si vždy před spaním na povzbuzení.

Z deníku ajťáka Z deníku ajťáka Lukáš Pavlásek

Dost jsem se pobavil.

Myši Natálie Mooshabrové Myši Natálie Mooshabrové Ladislav Fuks

Nejlepší Fuksovo dílo!!!

O ztracené lásce O ztracené lásce Eva Hudečková

Právě jsem začal knihu číst a čte se opravdu pěkně, ale nutno dodat, že je to pohádka pro dospělé, je tam hluboká filosofická myšlenka a navíc velmi silné depresivní momenty. Televizní seriál podle této knihy skvěle zachytil filosofickou myšlenku, ale jako malý jsem ji stejně nepochopil, byť to byl můj nejoblíbenější seriál, tak jako dítěti se mi líbily hororové momenty :-)

21.12.2015 4 z 5

Šmoulové z Chanova Šmoulové z Chanova Jiří Maria Sieber

Vtipné, čtivé a lehce sarkastické!

08.12.2015 5 z 5

Hannibal Hannibal Thomas Harris

Tato kniha se mi líbí mnohem více než Mlčení jehňátek, děj je mnohem záživnější, důraz není kladen tolik na vyšetřovací způsoby.

08.12.2015 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Pěkná kniha pro všechny věkové generace, ještě lepší je ale audiokniha, kterou čte Jiří Lábus :)

07.12.2015 5 z 5

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Strašně nezáživně psáno, kniha se četla dosti špatně. Mám radši převyprávěné verze.

07.12.2015 3 z 5

Draculův temný stín Draculův temný stín Miloslav Švandrlík

Další povedená Švandrlíkova kniha humoristických hororů, ovšem odnoš Draculova švagra.

06.12.2015 5 z 5

Dobrodružství Toma Sawyera Dobrodružství Toma Sawyera Mark Twain (p)

Krásná kniha, ale ještě lepší je audiokniha, kterou čte Naďa Konvalinková, Svatopluk Beneš a další.

Není římského lidu Není římského lidu Jarmila Loukotková

Velmi pěkný historický román, skvěle popisuje nadvládu císaře Nerona.

Soukromé pasti 2 Soukromé pasti 2 Lenka Wimmerová

Pěkné psychologické povídky!

Morčata Morčata Ludvík Vaculík

Sarkastický román, který skvěle popisuje totalitní éru. Osobně se mi kniha líbila, ačkoliv obsahovala nemálo nezáživných pasáží.

Přítelkyně z domu smutku Přítelkyně z domu smutku Eva Kantůrková

Má nejoblíbenější kniha, skvěle popisuje atmosféru totalitní éry.

Třetí dívka Třetí dívka Agatha Christie

Méně záživnější kniha, děj je opravdu velmi zamotaný, ale jsem velkým příznivcem všech detektivek s Ariadnou Oliverovou, tak se mi kniha líbila :-)

05.12.2015

Viděla jsem vraždu Viděla jsem vraždu Agatha Christie

Má nejoblíbenější kniha od Agathy Christie. Líbí se mi, že roli ústředního detektiva zde nemá Hercule Poirot, ale Ariadne Oliverová.

05.12.2015