sporran sporran komentáře u knih

Úpravy malých zahrad Úpravy malých zahrad Andrew Wilson

Inspirace různých zahrad, zákoutí s jednotlivými tématy a návrhy od architektů. Starší kniha, trendy už jsou trochu jiné.

25.06.2022 3 z 5

Oskar a růžová paní Oskar a růžová paní Éric-Emmanuel Schmitt

Dojemná útlá knížka o Bohu, životě, smrti, umírání, nemoci, o nás a našich blízkých. Tak nějak všechno jen na pár stránkách. Nechápu, jak to mohl někdo tak krásně, jednoduše a výstižně napsat.

25.06.2022 5 z 5

Hortenzie v zahradě Hortenzie v zahradě Martina Meidingerová

Moc pěkná knížka. Tuto knihu prostě miluji, tak jako hortenzie. Zprvu jsem byla trochu skeptická k obsahu, ale vlastně se mi líbí. Ty fotografie jsou úžasné a hlavně hortenzie jsou úžasné keře a díky této knížce mám o nich lepší přehled.

09.05.2022 5 z 5

Letničky Letničky Herta Simon

Pěkný souhrn toho, co potřebujeme rychle vědět o letničkách.

02.05.2022 4 z 5

Řez stromů a keřů: Jehličnany, listnaté stromy, ovocné a okrasné dřeviny, růže Řez stromů a keřů: Jehličnany, listnaté stromy, ovocné a okrasné dřeviny, růže Helmut Pirc

Velmi přehledná knížka s názornými ukázkami.

18.04.2022 5 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Opět jsem nepřišla Vieweghovi na chuť. Knihu jsem se sebezapřením dočetla. Hlavní hrdina je snob, který se neustále lituje. Text mi přijde místy bez návaznosti. Nevím, kdo optikou autora více utrpí, jestli ženy nebo muži. Každopádně po další knize od V. už rozhodně nesáhnu.

06.03.2022

Žít lehce Žít lehce Lucie Sedlářová

Žít lehce je vlastně filozofické sousloví. Autoři v knize ukazují svůj pohled na hledání smyslu tohoto sousloví prostřednictvím lidí, kteří se ve svých životech, běžných denních činnostech vrátili ke kořenům. Snaží se žít soběstačně, pracovat na svých pozemcích, ale zároveň se zabývají prožíváním života bez balastu konzumu a pozlátek techniky a dalších zbytečností. Líbí se mi myšlenka rodového spojení. Manželé Sedlářovi kromě knihy mají svůj web i projekt nazvaný Žít lehce jehož součástí jsou i záznamy rozhovorů, které vedou o životě se svými přáteli.

18.02.2022 4 z 5

Stalo se včera v noci Stalo se včera v noci Adele Parks

Přečetla jsem. Ale po knize nezůstala žádná stopa. Jak píše paní pode mnou, tak také nechápu, proč je kniha tak silná.

18.02.2022 2 z 5

Krajina a lidé Krajina a lidé Petr Petřík

Zajímavá kompilace dat, vysvětlení a rozbor záležitostí kolem udržitelného hospodaření v ČR.

22.01.2022 4 z 5

Bez filtru Bez filtru Kristýna Dolejšová

Kniha pro jinou věkovou skupinu :-) Celý projekt i zaměření knihy chápu, ale jde to tak nějak mimo mě. Jinak psáno přesně stylem a jazykem pro teenagery.

22.01.2022 3 z 5

Když tu nejsi Když tu nejsi Valentina Nazarova

Zaujal mě přebal knihy a to, že je to thriller pro mladé dospělé. Nevím, jaký věk je tím myšlen, ale myslím, že dceru by kniha nezaujala. Čtivý začátek a konec a mezitím se to tak nějak táhlo. Konec překvapivý, možná až otevřený pro pokračování nebo takový ten, domyslete si dle svého přání.

12.01.2022 2 z 5

Den, kdy došly prachy Den, kdy došly prachy Milan Vodička

Kniha je takovou kompilací informací z doby hospodářské krize, jedné z předchozích, psaná po roce 2008, tj. v časech další jakési hospodářské krize. A v době, kdy očekáváme ekonomickou krizi po sanaci škod způsobených pandemií, se člověk ptá, co všechno a jakým způsobem krize v minulosti ovlivnila. Zaměření je hlavně na Ameriku, kolébku krize... Hodně zajímavé je třeba závěrečné shrnutí, které provazuje předešlá data právě s krizí v jednadvacátém století a člověk může po dalším desetiletí vyvozovat závěry, co případně přicházející pandemická krize přinese. Jsem laik, takže jen laicky, tak nějak selským rozumem. No, uvidíme.

01.01.2022 4 z 5

Štěstí pro začátečníky Štěstí pro začátečníky Katherine Center

Knihu bych si normálně nepůjčila, ale doputovala ke mně v knihovně jako "knížka naslepo". Je to taková knížka, která vcelku neublíží, ale není nijak zásadní. Trochu něco jako zmiňuje paní pode mnou. Zajímavá byla část, kdy hlavní hrdinka prožívá kurz přežití. Jinak příběh a celkové okolnosti takový, no prostě čajíček....

20.12.2021 3 z 5

Moje bejby Amerika - Co vám nikdo neřekne o životě v cizině Moje bejby Amerika - Co vám nikdo neřekne o životě v cizině Jana LeBlanc

Chytlavá knížka. Dostala jsem se k ní naprostou náhodou, tento žánr moc nečtu. Zprvu mě nadchla vtipem, bezprostředností, výstižnými komentáři. Po několika kapitolách se to už malinko omrzelo. Ale stejně vcelku pěkná knížka.

16.12.2021 4 z 5

Útulný domov s rostlinami Útulný domov s rostlinami Ian Drummond

Pěkná aranžmá, jednoduchá doporučení k umístění rostlin v jednotlivých místnostech, pěkná grafika.

16.08.2021 4 z 5

Beton a hlína Beton a hlína Viktorie Hanišová

Je fajn, že se tuto knížku chystá číst 110 lidí. Velmi oceňuji záměr autorky a výběr respondentů. Rozhovory jsou "bez servítek" a v osobité řeči každého respondenta. Zaujal mě i termín enviromentální žal, což v důsledku opravdu sleduji. Blízké jsou i postoje, že každý z nás může přispět, i když jsme jen pomyslná kapka v moři. Velmi čtivá a podnětná kniha. I když zprvu mě malinko odrazovala grafika obalu i uvnitř.

25.07.2021 5 z 5

Slow fashion: Módní revoluce Slow fashion: Módní revoluce Joanna Glogaza

Kniha plná cenných postřehů ze světa módního průmyslu, který zahlcuje planetu. Zkuste se zamyslet, jestli "v tom" taky jedete a zjistíte, že jedete. Je tedy čas to změnit.

24.07.2021 4 z 5

V hlavě V hlavě Gábina Pokorná

Literární debut této mladé autorky je obdivuhodný. Občas jsou situace hnané do extrémů, další jsou zase velmi syrové. Velmi pěkný začátek a jsem zvědavá na další tvorbu.

24.07.2021 4 z 5

Ještě to nebalím, vzkazuje babička Ještě to nebalím, vzkazuje babička Judy Leigh

Čtení jak se říká na dovolenou. Pracuji se seniory a proto mi to přijde tak trochu přitažené. Ale na druhou stranu určitá myšlenka do života tu možná je. Knihu rozhodně nezatracuji.

21.05.2021 3 z 5

Levá strana světa Levá strana světa Lisa Genova

Opět velmi čtivá kniha LIsy Genovy zabývající se pohledem na život člověka se zdravotním problémem. A jak ho zvládnout. O syndromu opomíjení levé strany jsem dosud nevěděla. Díky knize si dokáže člověk nezdravotník jasně představit dopad tohoto omezení do života úspěšné ženy a matky tří dětí...

15.05.2021 4 z 5