sporran sporran komentáře u knih

V posledním tažení V posledním tažení Nina Lykke

Knihu jsem horko těžko dočetla. Hlavní hrdinka mi připadala jako ufňukaná stárnoucí žena, která neví, co dál. Nezajímavé téma.

08.02.2023 1 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Román o tom, že platí, každý svého štěstí strůjcem. Bylo mu přáno a hlavní hrdina to promrhal. Takový zpovykaný. Trochu promrhané téma Krušné hory. Spíš román, jak se propít až na dno a dostat ještě zázrakem šanci.

15.01.2023 3 z 5

Máma má alzheimera Máma má alzheimera Luboš Hacala

Kniha z reálného života o pocitech dcery, co vidí svoji maminku odcházet s touto duševní nemocí. Je obdivuhodné, když pečující zvládnou mít tak dlouho svého blízkého doma. Je to opravdu náročnější, mnohem více než se takto dá popsat.

14.01.2023 4 z 5

Rozmačkané ego se slaninou Rozmačkané ego se slaninou Lenka Požárová

Podivně roztříštěná kniha. Autorka skáče v prostoru a čase, mezi svými milenci. Kniha je tak o cestování v cizích zemích, vaření, pánovi, co navrhl křeslo a spoustě dalších věcí...

22.12.2022 2 z 5

Deník šílenství Deník šílenství Veronika Saforková

Úžasně napsaná prvotina. Autorka šla doslova s kůží na trh. Je těžké sdělit celému světu, co cítí, co zažívá. Potlačit stud, odkrýt se. Klobouk dolů.
Stejně jako ostatní mi nesedí pan M. Takový vztah bych ani vztahem nenazývala. Stále jsem čekala, co je to za podvodníka a jak ji podrazí. Myslím, že mnohem více pro ni udělali chlapi v léčebně.
Jinak korekce nic moc, spousta překlepů, chybějící písmena. Škoda.

17.12.2022 4 z 5

Zahrada v souladu s přírodou Zahrada v souladu s přírodou Marie - Luise Kreuter

Přehledně, jednoduše psaná kniha o zahradě, od začátků zahradničení.

11.12.2022 5 z 5

Robinsoni a donkichoti Robinsoni a donkichoti Aleš Palán

Opět zajímavé rozhovory s nekonformními lidmi. Zvláštní životní osudy novodobých samotářů. Často mají za sebou opravdu netradiční životní poutě, ať už jde o těžko uvěřitelné exotické cestování Lenky nebo Petrova pouť do Jeruzaléma. Každý má nějakou svoji životní filozofii, která třeba u Petra vede skutečně k zamyšlení. Někteří jsou pro naši společnost tak trochu blázni. Zajímavé je i přesto nahlédnout do jejich životů, myšlenek a životních postojů. Palánovy rozhovory jsou jednou za čas /když vyjdou/ takovým osvěžením běžného čtení.

10.12.2022 4 z 5

Všechno modré z nebe Všechno modré z nebe Mélissa da Costa

Výborně napsaná kniha o velmi těžkém tématu s velkým citem. Kniha, která vás vede k přemýšlení nad sebou, nad životem, nad tím, jak můžete prožívat věci jiným způsobem, jak nás mohou druzí lidé inspirovat a učit. Možná i určitý směr, jak se vyrovnávat s nezvratnými životními strastmi. A přitom tak poutavě a lehce napsaná. Skvělé. A ty citáty....

28.11.2022 5 z 5

Jedna dobrá věc… a život znovu začíná Jedna dobrá věc… a život znovu začíná Alexandra Potter

Čtivá kniha. Člověk se přenese do vesnického prostředí, do kulis starého domu, který má svého ducha.... Nový pes, noví přátelé, nová láska, happy end. Velmi odlehčená četba s myšlenkou, jak nás naše životní volby dokáží nasměrovat úplně jinam, než jsme původně směřovali. A o tom je přeci život, o volbě a jejích důsledcích.

18.11.2022 4 z 5

Miluj svou zahradu - Zahrady inspirované přírodou Miluj svou zahradu - Zahrady inspirované přírodou David Rich

Pěkně strukturovaná kniha s obrázky a fotografiemi. Příklady a tipy na výsadby od zahradních architektů, kteří jsou nás známí z pořadu Zahradní proměny. Ukázka navázání zahrady na okolí a využití regionálních zdrojů.

13.11.2022 5 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Zajímavá dějová linka a hlavní hrdinka, netradiční prostředí. Střídá se několik dějových linek lidí, kteří se setkávají s hlavní hrdinkou. Postupně se rozkrývají další související události i povahy lidí. Čtivá kniha, kde si v půlce ptáte, co bude dál. Jen ten název...

13.11.2022 4 z 5

Rodinná sága, čtivá. Prolínání časových rovin, současnosti a minulosti. Ke konci jsem se trochu ztrácela, kdo je čí potomek. Moc se mi líbí myšlenka návratu ke kořenům, do rodného kraje předků.

31.10.2022 3 z 5

A lampa ještě hořela A lampa ještě hořela Iva Tajovská

Melancholická kniha propojuje osudy několika lidí a dvě světové války. Hrdinové zažívají nešťastné a nenaplněné lásky.

28.10.2022 4 z 5

A pak už jen tma A pak už jen tma Petra Batók

Přesně takhle se to mohlo někde stát a možná se to právě děje. Kniha o tom, jak ovlivní alkoholismus život v jedné rodině. Psané jednoduše a syrovou formou.

20.10.2022 3 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Sociální román a ženách v generační linii, se kterými prožíváme řadu životních útrap. Je to již několikátá kniha, kde popisuje autor soužití manželů v I. polovině 20. století tak, že muž si přivedl domů za manželku - matku dětí a hospodyni a sám udržoval mimomanželské vztahy. Faktem je, že autoři popisují i tuto dobu v obdobných rysech.
Jinak opět zajímavý román, který se, ač poměrně silný, čte velmi rychle.

19.10.2022 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Není třeba velkých slov, stačí velké činy, bez ovací. Aneb jak málo stačí od každého z nás, abychom dosáhli velkého dopadu.
Krásné a výstižné komentáře čtenářů níže...

13.10.2022 5 z 5

Rytmus roku s Hankou Zemanovou Rytmus roku s Hankou Zemanovou Hana Zemanová

Příjemná a inspirující kniha. Zaujalo mě zamyšlení věnované půdě a řada dalších.

13.10.2022 4 z 5

Mise Hygge Mise Hygge Caroline Franc

Prostě hygge kniha... Splnila to, co jsem od ní očekávala. Navíc se člověk zamýšlí nad filozofií hygge. Není ro jen marketing...
Prostě: Žij tak, jako by zítra měla dojít káva...

10.10.2022 4 z 5

Knihkupectví na Riverside Drive Knihkupectví na Riverside Drive Frida Skybäck

Příjemná knížka dýchající lásku ke knihám v jejich papírové podobě. Příběh volající po zfilmování. Čtivá kniha.

28.09.2022 4 z 5

Zahradničení po celý rok Zahradničení po celý rok Erika Börner

Jednoduchá, dobře strukturovaná, jasná a výstižná kniha pro drobné pěstitele. Navíc pěkná grafika a srozumitelnost.

26.09.2022 4 z 5