sporran sporran komentáře u knih

Úlet Úlet Michaela Suchardová

Nedočteno. Úplně mi nesedl styl psaní autorky. Prostě jsem se neprokousala za první třetinu. Nebavilo mě to.

29.07.2023

Zahrady a parky Jižních Čech Zahrady a parky Jižních Čech Marie Pavlátová

Velmi pěkně popsané a i pro laika zajímavé.

28.07.2023 4 z 5

Mezi psychopaty Mezi psychopaty Pavla Kovalovská

Hodně zvláštní kniha. Člověk má pocit, že autorka se potřebovala vypsat ze životních příkoří. Je to neuvěřitelná kompilace křivd, které se na hlavní hrdinku valí. Týrání, okradení bývalým manželem, nový přítel se šílenou manželkou, únos, ve druhé třetině už jsem četla jen o různých soudních přích hlavní hrdinky. A psychopati jsou asi nakonec všichni. Co mi nesedlo, tak velké přeskakování v dějí a jméno přítele Steven, když se dej odehrává v Čechách. Ale nedalo mi to a poctivě jsem to přečetla.

26.07.2023 2 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Uršula Kovalyk

Syrová novela s řadou různorodých odkazů. Zajímavě pojatý příběh.

25.07.2023 3 z 5

Neutečeš Neutečeš Dominika Hájková

Pěkně napsaná prvotina, ale příliš zhuštěná. Některé zvraty byly už prostě moc.

25.07.2023 3 z 5

Skvělé časy Skvělé časy Gaby Hauptmann

Dovolenkové čtení. Hlavní hrdinka si užívá ranní ležení v posteli... jinak lítá mezi osudy lidi, které sama mění. Za měsíc se jí toho stane tolik, co jinému ani za celý život.

24.07.2023 3 z 5

Světlo z Pauliny Světlo z Pauliny Jan Štifter

I když povídky čtu minimálně, tak tato kniha mě v tomto formátu nezklamala. Obzvláště povídka Mešuge. Autor má zajímavě pojatá témata.

24.06.2023 4 z 5

Přehlížená holka Přehlížená holka Victoria Lynn Hayden

Další z poutavě napsaných knihy Torey Hayden o "zvláštních" dětech a práci s nimi. Populární formou přibližuje laikům naprosto reálný život těchto dětí a jejich blízkých a to, jak s jejich nemocí pracovat.

18.06.2023 4 z 5

Kde jsem se tu vzala Kde jsem se tu vzala Pavlína Čikovská

Pěkný počin autorky prostřednictvím platformy pointa.cz. Připojuji se k předchozím komentářům. Zajímavé téma dobře pojaté. Jen si neumím dost dobře představit, že patnáctiletá dívka vyrazí na vlastní pěst do neznámého velkoměsta v cizí zemi. To opravdu není moc uvěřitelné.

28.05.2023 3 z 5

Vykořenění Vykořenění Ivo Skopal

Obsahově zvláštní propojení. Protiněmecká zášť, která přetrvává ještě spousty let po válce, ve spojení s nepřijetím kominity LBGTQ v česko-polském pohraničí. Asi toho na mě bylo moc a v půlce jsem chtěla knihu odložit. Silná témata hustě zkumulovaná do jedněch Vánoc. A k tomu ještě několik trestných činů. Tak nevím, co by mi tam ještě chybělo. Nicméně z toho závěru mám pocit, že autor chystá pokračování.

26.05.2023 3 z 5

Pavučiny touhy Pavučiny touhy Iva Tajovská

Ze života tří žen, které mají společné pracoviště. Anna je hodně zvláštní. Všechny jsou uvěřitelné. Pár příběhů bych klidně přidala.

11.05.2023 3 z 5

Ženy z Bohnic Ženy z Bohnic Edna Nová

Oceňuji snahu autorky a otevřenost. Popis jednotlivých žen mě příliš nezaujal. Nicméně nápad dobrý, ale promrhaný nezkušenou autorkou.

06.05.2023 3 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

(SPOILER) Velmi silný příběh. Zneužívání dítěte je pojato zajímavým způsobem, který jen podtrhuje zrůdnost chování "predátora". Hlavní hrdinka, popis jejích pocitů a reakcí je neuvěřitelně autentický a chování jejích blízkých nelidské.

04.05.2023 4 z 5

Kavárna na konci ulice Kavárna na konci ulice Clare Pooley

Mám ráda knihy, kde s jednou společnou linií, kterou je tady "zápisník Projekt Skutečnost". Ano, je to zároveň slaďák, ale poutavý. Mám ráda děj, co se točí kolem kávy, kavárny a psaní. :-)
Jen ještě malá výhrada. Deník, tu prostě není deník.

30.04.2023 4 z 5

Čtivé, zajímavé i děsivé, protože je to realita. O Číně mnohé tušíme, ale tohle?

23.04.2023 4 z 5

Šestnáct stromů na Sommě Šestnáct stromů na Sommě Lars Mytting

Retrospektivní román s detektivní zápletkou, obsáhlý s řadou popisů míst a událostí. Čtivé.

08.04.2023 3 z 5

Až půjdeš, zavři za sebou Až půjdeš, zavři za sebou Anna Moricová

Zajímavý vhled do života teenagerky a vysokoškolské studentky medicíny. Je těžko pochopitelné, že budoucí lékařka - psychiatrička se potýká s démonem anorexie. Nicméně řada myšlenek autorky je naprosto reálných. Mám ráda reálné knihy.
Jediné, co mě opět v její knize přišlo zvláštní je vztah na síti. Je toto dnes už normální, že mají spolu dva vztah, aniž by se potkávali? Kam se vytrácí fyzický kontakt mezi lidmi? Stane se to normalitou. Trochu mě to děsí.

27.03.2023 3 z 5

V kolektivu oblíbená V kolektivu oblíbená Pavel Taussig

Zajímavá kniha z období socialismu, občas některé věci hnané do extrémů. A celkově lehké psaní o nelehké době.

10.03.2023 3 z 5

Když běžné postupy selhávají Když běžné postupy selhávají Hynek Jůn

Odborná kniha k náročnému tématu. Občas jsem se trochu ztratila v textu. Je důležité mít v oblasti práce s klienty náročnými na péči nějaké postupy, jinak není příliš čeho se chytit.

26.02.2023 4 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Propojení lidí a časových linií m ráda a ani tato kniha nezklamala.

17.02.2023 5 z 5