Space.Junkienka Space.Junkienka komentáře u knih

Lazar Lazar Lars Kepler

Musím uznat, že u Lovce králíků jsem byla poněkud zmatená a musela jsem hodně uvažovat, co se předtím všechno vlastně stalo... Tentokrát ale jako by knížka byla psaná jenom pro mě. Všechno dávalo naprostý smysl, u každé postavy jsem věděla, kdo to je, a i když jsem doufala v jasný konec (a příště novou zápletku); tak nejsem ani trochu zklamaná - ba naopak. Knížka se četla úplně sama!

16.02.2019 5 z 5

Jistě, pane premiére 2 Jistě, pane premiére 2 Jonathan Lynn

Kniha opět nezklamala. Největší výhodou je, že i verze audioknihy je bezkonkurenční - člověk může "premiéra" i "ministra" poslouchat tisíckrát a stejně se vždycky zasměje a najde nové pasáže :).

16.02.2019 4 z 5

Jistě, pane premiére 1 Jistě, pane premiére 1 Jonathan Lynn

Ono je asi jedno, který díl si člověk přečte. Vždycky se u toho dobře pobaví....Je to zajímavé, jedinečné, vtipné a prostě své.

12.11.2018 4 z 5

Box 21 Box 21 Anders Roslund

Oprati 3 vteřinám se mi tato kniha četla hůř. Nevím, jestli to bylo mnou nebo to jenom tolik netáhlo...Každopádně děj je zajímavý...Jenom to za mě chtělo trochu více "šťávy".

12.11.2018 3 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Nemůžu si pomoct, ale když jsem knihu kupovala, tak v akci mezi krimi....Už po pár stránkách jsem ale zjistila, že to je vlastně thriller, což mi ale vůbec nevadilo. Možná právě naopak. Knihu jsem hltala, a proto taky skončila relativně rychle zpátky v knihovně. Teda ne proto, že by se mi nelíbila....ale jelikož byla přečtená v podstatě na jeden záběr. Asi se vydám zase do obchodů a pohledám druhý díl :).

12.09.2018 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Ani nevím, jak jsem se k této autorce dostala. Přece jenom preferuji severská jména na přebalu (je fakt, že pseudonym by mi byl jedno :D). Každopádně jsem si rovnou koupila tři knížky - asi mi bylo jasné, že já a Bergman (v Praze) bychom mohli být přátelé. Přišlo mi to celé moc zajímavé a musím říct, že jsem celkem dost věcí neočekávala...Smrt Julie, vrah...Už se těším na další knížku :)

05.09.2018 3 z 5

Syndróm E Syndróm E Franck Thilliez

Nápad se skrytým filmem je super...Něco naprosto origináního, něco, co jsem vůbec nečekala....Ale celkově tak nějak moc složité. Trošku moc překombinované. Ale vyšetřovatelé jsou mi sympatičtí :D

05.09.2018 3 z 5

Tajemný protivník Tajemný protivník Agatha Christie

Moje první knížka od Agathy Christie, kde se objevuje tato nová detektivní dvojice. Příběh byl zajímavý, výjimečně jsem se už na začátku rozhodla, kdo je vrah, a ono to bylo správně, ale mě prostě chyběl Hercule Poirot... Bez něj ty knížky tak nějak nejsou ono....

22.06.2018 3 z 5

Jistě, pane ministře 2 Jistě, pane ministře 2 Jonathan Lynn

Tak jo, asi je na čase se podívat i na seriál, protože po prvním dílu, jsem si musela zakoupit i díl druhý....A z něj jsem stejně nadšená....Černý britský humor je prostě nepřekonatelný, i když jej nesmím poslouchat v noci, když nemůžu usnout - pak budím všechny okolo, jak se chechotám do polštáře :D

Jistě, pane ministře 1 Jistě, pane ministře 1 Jonathan Lynn

Další z mé sbírky audioknih. A už jako u příběhů s Jeevesem jsem se rozhodla dobře. V podstatě jednoduchí čtení, které je jak aktuální, tak vtipné, a vlastně i svým způsobem podání pravdy i trochu děsivé.

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Potřebovala jsem nějakou hezkou audioknihu (vlastně ani nevím, jestli se to počítá do "přečteno"), u které by se člověk nenudil a hlavně zasmál. A nemohla jsem vybrat lépe :). I když miluji severské krimi a občas do toho vložím nějaký román, či něco z "povinné četby", tak musím uznat, že tuhle knihu jsem neslyšela naposled a další si přečtu velmi ráda.

07.06.2018 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

U jiných knih se většinou řeší, proč se krimi začínají točit vždy kolem vražd dětí...Tady to (už podruhé) nikoho nepřekvapuje. Já vlastně ani netvrdím, že je to špatně...ostatně jedná se o knihu, čím víc napínavější to je, tím lépe :). Na druhou stranu mě Mia začíná pořádně štvát....To, že Holger má bolesti, jsem přežila. To, že si jeho dcera hraje na nejlepší matku a manželku, a přitom podvádí a dceru nechává asi 8 dní v týdnu u babičky, jsem přešla (každého věc, jak si žije). Ale to, že Mia asi 200 stran řeší, jak jí je ublížováno a že by se měla jít zabít, ale vlastně chce žít....Ne, to se nedá....Při každém jejím slově a vlastně čemkoliv, co udělala, jsem si říkala, že kdyby sebevraždu spáchala, tak všichni budeme smutní, protože lidský život je cenný, ale život půjde dál a novým kolegou Holgera by mohl být Gabriel, který by aspoň dostal šanci ukázat, co v něm vlastně je :).

07.06.2018 3 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Jako vždy jsem potřebovala trochu změny po všech těch vraždách a jelikož když už s něčím začnu, tak to i dokončím, tak jsem se vrhla na další knížku od Jojo...Nebylo to špatné, všechno tak nějak dávalo smysl, ale stačily dva večery a rychločtení... Možná jsem toho dost přeskočila, ale bylo to jako u nějakého slabšího seriálu...I když jste pár dílů neviděli, tak stejně víte, o co jde....

03.06.2018 2 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Vstoupila jsem do knihkupectví a nechtěla jsem nic koupit (naivní, já vím). Ale když jsem zahlídla novou Eriku, tak jsem nemohla odolat...Otevřela jsem ji už na cestě domů - vůbec mě nezajímalo, že toho mám rozečteného víc než dost. Ani mě to zajímat nemuselo...Knížka se četla sama a těch pár dní, kdy jsem se ostatním knihám nevěnovala, snad ani nikdo nepostřehnul. Strašně se mi líbí zápletky a vývoj všech hrdinů z policejní stanice, ale děj samotný?! Já sama nevím... Eričiny děti jsou celé prázdniny na hlídání, cizí děti zabíjí a jsou zabíjeny, jsou znásilňovány, podpalují uprchlické domky. Dospělí řeší vraždy, uprchlíky, požáry, filmovou "star" a rozlučky se svobodou. Kromě dvou svateb se dočkáme jednoho skoro rozchodu, jedné zamilovanosti a překvapivého dědictví (přiznávám, že mě to dojalo), ale také neskutečného násilí a pro mě až trochu moc absurdního vraždění. Jo, a ještě je tam ta linka s později odsouzenou čarodějnicí, která byla taky milenkou muže své nevlastní sestry (která ji samozřejmě udala - po té, co si někde ve městě nechala udělat dítě - nějak nevěřím, že to bylo manželské)... Příště možná klasických 300 stránek, dvě nebo tři samostatné knihy a trochu normálnosti do už tak šíleně zajímavé Fjällbacky :)

30.05.2018 4 z 5

Poklady klasické české kuchyně aneb Jak to ta babička tenkrát vařila Poklady klasické české kuchyně aneb Jak to ta babička tenkrát vařila Roman Vaněk

V době internetu využívám kuchařky minimálně.... Ale tohle je druhá, kterou otevírám pravidelně a vždycky všem chutná :)

24.05.2018 5 z 5

Tři vteřiny Tři vteřiny Anders Roslund

Tuto knížku jsem si koupila úplnou náhodou, a taky jsem se nepodívala a rovnou začala číst...Hold už budu vědět detaily Ewertova života, ale to je snad maličkost. Prvně mi to přišlo jako drama, kde vlastně od začátku známe vraha/špiona a budeme poznávat akorát detaily jeho cesty....To jsem ale netušila, že z Ewerta se vyklube můj hlavní detektiv a z celého začátku knihu se vyklube i opravdová detektivka. Každopádně jsem více než nadšená a už se těším až doma vytáhnu další díl (teda spíše předchozí).

29.04.2018 4 z 5

Číhání Číhání Eric Rickstad

Na tuto knížku jsem se velice těšila, jelikož první díl mne hodně zaujal.... Původně jsem si říkala, že potraty apod. v prvním díle byly pouze náhodou, ale po přečtění druhého dílu (homosexualita a zneužívání dětí), tak jsem pochopila, že Eric Rickstad asi nikdy nebude psát klasické detektivky. Možná proto si jeho vždycky ráda koupím, protože i když Číhání nebylo na 5 hvězdiček, tak témata, která Eric využívá, jsou vždycky něco nového, zajímavého, strašidelného i nepříjemného, ale dostatečně napínavého, aby další knížka už měla předpřipravené místo v knihovně.

29.04.2018 3 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Očekávala jsem klasickou severskou krimi. To jsem se ale zmýlila....Knížka je to úžasná, ostatně již čtu druhý díl, ale stejně bych to mezi severskou klasiku asi nezařadila. Plno různých příběhů, postav a prolínání se.....Možná mi to trochu připomíná Camillu Läckberg....Přesto je to tak nějak jiné....Ale perfektní....a jedinečné....

29.04.2018 4 z 5

Jen tak dál, Jeevesi Jen tak dál, Jeevesi Pelham Grenville Wodehouse

Jeeves mi tak trochu připomíná rodinu....On je sice jenom jeden, ale u nás je každý občas Jeeves - úžasný, předvídající, chytrý, vtipný, rozhodný...

22.01.2018 3 z 5

Jedinečný Jeeves Jedinečný Jeeves Pelham Grenville Wodehouse

Vzhledem k nejasným recenzím a hodnocením jsem si nebyla jistá, jestli si knížku koupit nebo ne... Nakonec jsem si řekla "proč ne?". A nelituji...není to sice beletrie, o které by se děti měli učit, ale já jsem se zasmála, odrelaxovala se a pokud někdy někam pojedu, tak si ji ráda vezmu s sebou - nenáročné čtení (příběhově, ale hlavně i časově).

22.01.2018 3 z 5