Sonča2 Sonča2 komentáře u knih

Průvodce králičí norou Průvodce králičí norou Jan Tománek

Za mě příliš stručný přehled "konspiračních" teorií, navíc chybí zdroje, kam se dál podívat, pokud se chci s teorií více seznámit, a konkrétní data a jména. Autor pluje po povrchu, což ale možná byl účel.
V podstatě nic nového jsem se nedozvěděla asi už jsem kospiracemi dostatečně prolezlá. Pro více detailů doporučuji knihu Co nesmíte vědět, nebo Pravdu o Covidu.

26.12.2023 3 z 5

Dva tajemství neudrží Dva tajemství neudrží Karen M. McManus

Přečetla jsem tři autorčiny knihy, proto jsem měla vyšší očekávání. Jako detektivka dost špatné, proč vrah vraždil se nedozvíme ani v jednom případě, navíc jednání některých postav je nepochopitelné a nevysvětlené. Jednu hvězdu dolů za chybějící nebo mizernou korekturu a překlad. V češtine vážně nemáme výraz poloviční sourozenec.

26.12.2023 2 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

(SPOILER) Nechci hodnotit, vydržela jsem asi 180 stran do popisu chirurgické operace. Dál odkládám, nezaujal mě ani hlavní hrdina ani padouch. Doteď jsem nepochopila, jak super tajného agenta našel notář nebo jak mu psala matka, když měl změněnou identitu a teoreticky měl zmizet z povrchu zemského.

09.12.2023

Modrá, nikoli zelená planeta Modrá, nikoli zelená planeta Václav Klaus

Myšlenkám pana Klause přicházím na chuť v až v posledních letech. Po knize o migraci jsem sáhla po téhle. Bohužel musím konstatovat, že od napsání knihy uplynulo 15 leta on byl zase za vizionáře. V televizi už si hnutí Poslední generace diktuje, s kým se bude bavit a komu by měli zakázat veřejně vystupovat, spalovací motor se stává sprostým slovem, vše ve jménu něčeho nedostatečně podloženého. ale mohutně propagovaného.
Pan Klaus si nehraje na klimatologa, pouze poukazuje na existenci jiných názorů, které se nesmějí vyslovit, a shrnuje je. Přidává pohled z ekonomické strany, zdůrazňuje technický pokrok a to, že jen bohaté společnosti dbají na ekologii.
Doufám, že se dočkám i druhého dílu, moc by mě zajímala aktuální situace.

19.11.2023 4 z 5

Stěhování národů s.r.o. Stěhování národů s.r.o. Václav Klaus

Povinně do škol místo vymývání mozků našich dětí.

07.10.2023 5 z 5

Za mě zbytečná kniha. Jak už bylo napsáno, časově jsem se ztrácela, některé věty nedávaly smysl, nevím, jestli jen kvůli překladu. Nevím, proč se Perry považuje za tak vtipného jako Chandler, mně ty vtipy unikaly včetně narážek na Keanu Reevese. V polovině mě to skuhrání přestalo bavit, dočteno hlavně kvůli čtenářské výzvě.

31.03.2023 1 z 5

Vidlákovy kydy o zemědělství Vidlákovy kydy o zemědělství Daniel Sterzik

Koupila jsem, abych podpořila autora, bez nějakých očekávání s tím, že to asi ani nedočtu. Pak jsem knihu otevřela, začetla se a rychle dočetla do konce. Články jsou poučné, čtivě napsané, pokusím se i něco využít, vidím to aspoň na tu řepu. Jako měl kutil Tim svého souseda, tak já bych potřebovala Vidláka, aby mi přes plot radil.

14.03.2023 5 z 5

Tma 2.0 Tma 2.0 Ondřej Neff

První polovina dobrá, i když netuším, kde hlavní záporák bral náboje, když pořád střílel, a myslím, že by se spíš věnoval chlastu. Druhá půlka dočtena na sílu, věřím, že lidi by se tak zvrhnout dokázali, ale vadily mi dějové skoky, zápletky, linie s Katkou, ztrácela jsem se v tom.

12.03.2023 2 z 5

Umění být zdráv Umění být zdráv Věra Keilová

Nebudu vypisovat dlouhý komentář, jen by mě zajímalo, když pan Vojáček chodí spát do 22:00, v kolik hodin chodí spát paní Vojáčková?

09.12.2022 4 z 5

Archa knih Archa knih Jan Tománek

(SPOILER) Přečteno na jeden zátah. Děj rychle ubíhá, myšlenka knihy je zajímavá, takové jiné postapo, které v podstatě nemá očekávaný happyend, protože si ho ani nezasloužíme (S ohledem na to, jaké psychopaty si volíme a zvolíme do čela státu).
Potřebovala bych se dozvědet víc o vesnici, kolik lidí v ní vlastně žilo, jak přežili a jak se učili. Víc o vztahu hlavních hrdinů, na konci už mi přišlo, že autor potřebuje vypsat své názory o fungování dnešního světa nějakým originálním způsobem, tak to narve do myšlenek patnáctiletého kluka, který k tomu přišel během jednoho výletu a vše pochopil? Nebo jsem to nepochopila já.
Každopádně kdyby autor plánoval další pokračování a víc se rozepsal, ráda si ho zase přečtu

03.12.2022 3 z 5

Pravda o COVIDU-19 Pravda o COVIDU-19 Joseph Mercola

Rozdíl mezi dezinformací a pravdou je půl roku. Rok stará kniha a až teď se řeší na půdě europarlamentu začerněné smlouvy, tajemné SMS Ursuly von der Leyen, netestovaní vakcín, zda zabrání šíření covidu, a tedy zbytečností covid pasů.
Autor vysvětluje, jak pracuje naše imunita, nesmyslnost očkování mRNA vakcínami a lockdownů, nespolehlivost PCR testů, zdůrazňuje předefinování kolektivní imunity a pandemie WHO.
Zaměřuje se i na zvládnutí průběhu covidu i prevence jinou cestou (levnější) než vakcinační.

Kdo procitl, ten se utvrdí ve svém názoru, kdo si ještě nepřiznal, že naletěl, tak ať si jde pro další dávku, EU mu jich zajistila ještě dalších šest.
Velká otázka pro mě je, kdo z toho všeho má skutečně prospěch?

02.12.2022 5 z 5

Co vás v dějáku nenaučili Co vás v dějáku nenaučili Markéta Lukášková

Poutavě napsané, i když jsem myslela, že moc nového se nedozvím, opak byl pravdou a spousta kapitol byla pro mě nová. Takže určitě mám v plánu shlédnout doporučené seriály a také sledovat autorčin podcast.

28.10.2022 4 z 5

Montessori batole Montessori batole Simone Davies

Přehledná, krásná kniha, hezky popsané, jak postupovat při vytváření inspirativního prostředí doma, teorie, jak mluvit s dětmi a v problémových siuacích. Konkrétní příklady bohužel autorka zmiňuje u školních dětí, takže si nemyslím, že batole by jednalo stejně.
Kapitolu o spánku jsem radši přeskočila, všechny tři děti s námi spaly dlouho, teď máme v posteli posledního tříleťáka.

28.10.2022 4 z 5

Mezi tebou a mnou Mezi tebou a mnou Marek Hnila

Po šedesáti stranách odloženo. Výraz pratáta mi lezl na nervy a hlavní hrdina mi byl naprosto ukradený.
Po přečtení recenzí jsem knize dala ještě šanci, ale trvám na svém, já tam prostě nic hlubokého k zamyšlení nenašla.

04.09.2022 1 z 5

Sen o Zeleném domě Sen o Zeleném domě Liz Rosenberg

Chyběly mi alespoň nějaké fotografie, dle tohoto životopisu jich existuje dost. Ztrácela jsem se v příbuzenských vztazích, skoro všechny byli sestřenky nebo tety.

28.08.2022 3 z 5

O žirafě, která se nechtěla mýt O žirafě, která se nechtěla mýt Christine Beigel

(SPOILER) Naštěstí nalezeno v knihobudce. Naprosto zbytečná kniha, nechápu pro jakou věkovou kategorii a o čem to vlastně má být. Jak přišla žirafa o své skvrny (jsou pod vrstvou písku?) a proč nakonec skočila do vody a jak se dostala z velryby? Rým chaotický a přeložený tak, že je to celkem složité.

20.08.2022 odpad!

Ale proč ne, takhle by to mohlo vypadat. S Ukrajinou a Ruskem se sekl jen o pár let, migrace muslimů je jen zastřená covidem, neschopnost EU, hledání nesmyslných problémů vidíme už teď.
První půlka slabší, hrdinové mi sympatičtí nebyli, druhá půlka konečně zajímavá včetně postav.
Takže teď jdu hledat akcie firem, co vyrábějí ostnaté dráty a vyřídit zbrojní pas:-)

27.06.2022 4 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Po padesáti stranách odloženo, hlavní hrdina mě ničím nezaujal, stejně jako jeho případ. Srovnání s Dexterem je mimo mísu, to jsem zvládla všechny knihy.

11.06.2022

Karanténa s moderním fotrem Karanténa s moderním fotrem Dominik Landsman

Chtěla jsem se pobavit a kniha účel splnila. Navíc s připomenutím, k jakým volovinám jsme bez řečí svolili. Škoda, že autor ještě měsíc nebo dva s vydáním nepočkal a dočkali bychom se i čtvrtého a pátého/prvního ministra zdravotnictví.

29.05.2022 5 z 5

Radek Banga: (Ne)pošli to dál Radek Banga: (Ne)pošli to dál Radek Banga

Čtivě napsané, obdivuji autora, že už od malička šel za svým cílem a dokázal se postavit svému osudu. Moc oceňuji, že nemluví o utiskování Romů ze strany bílé většiny, ale poukazuje na problémy na vlastní straně.

11.03.2022 5 z 5