sona8058 sona8058 komentáře u knih

Smrtící hry Smrtící hry Steve Robinson

Steve Robinsona svůj příběh tentokrát pojal trošku jinak, než jsme zvyklí.
Od začátku příběhu tušíme, kdo za tím vším vězí, ale to nebrání v tom, abychom si příběh užili se vším všudy.
JT nás provádí spletitým labyrintem genealogických hádanek a hříček sériového vraha, který evidentně stojí o to, aby Jefferson Tayte trpěl. To se mu daří a JT se případ za případem obviňuje stále více, ale nebyl by to náš hrdina, kdyby se ke všem výzvám nepostavil čelem!
Ani tentokrát není výjimkou, že jde JT o život. Ale není to jen on, komu hrozí nebezpečí.

Steve Robinson je skvělý autor a co si budeme povídat - Smrtící hry se mu opravdu povedly! Do teď jsme společně s JT rozplétali jeho minulost a zjišťovali, kdo je jeho rodina. A myslím, že díky téhle knize víme, na koho se muže náš hrdina spolehnout.

Podle mě autor touhle knihou jakoby uzavřel kapitolu, kdy Jefferson Tayte pátral po rodině a další díly nám přichystají nová dobrodružství.
Už jen podle ukázky v knížce se neskutečně těším na další díl, který vyjde v září 2020 :)

20.11.2019 4 z 5

Bohyně osudu ze Salonu d'Amour Bohyně osudu ze Salonu d'Amour Anna Jansson

Tohle je přesně ta knížka, kterou si vychutnáte! Autorka má skvělý vypravěčský styl, povypráví vám o švédské přírodě a seznámí vás s hlavními hrdiny tak, že se do nich okamžitě zamilujete a bude vám nakonec líto, že kniha UŽ končí... :-) Více v recenzi ;-)

20.02.2018 5 z 5

Rande naslepo Rande naslepo Saliya Kahawatte

I když je na knize přebal z filmovou obálkou, tak rozhodně nečekejte tentýž příběh. Kniha je autobiografií člověka, který se od svých patnácti let potýká se zhoršováním zraku a nyní vidí jen 5 % z toho, co vidíme my ostatní. Autor a hlavní hrdina zároveň se musel vyrovnat s tím, že se na něj všichni dívají jako na postiženého. Ale on nechtěl být tím handicapovaným, a tak se rozhodl zařídit po svém. Většina lidí málem ani nevěděla, že je téměř nevidomý.
Tento příběh je silný a ukazuje nám, že se nemáme vzdávat a máme si jít za svým cílem, stejně tak, jako Saliya Kahawatte

07.11.2017 4 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Naši hlavní hrdinové - Hunter a Staffordová, dělají čest svým jménům. Je to TEN správný lovec a pes, kteří se zakousnou do případu a jen tak se nevzdávají. Nenechají to být, dokud nenajdou osobu, jež je za tohle všechno zodpovědná. Nenechají se odradit ani tentokrát a zvláště v tomto případě, kdy se ztrácejí matky s jejich dětmi.

Tohle téma je hodně citlivé a autorka to ještě dotáhla k "dokonalosti"... Ovšem, v téhle části jsem měla velký problém. Při jedné pasáži jsem Maminčina mazánka rázně zaklapla a musela jsem ho na čas odložit. Musím říct, že to pro mě byla opravdu silná káva a jakmile jsem se dostala k téhle části, tak se mi udělalo dost špatně.
Jenže mi to nedalo a nemohla jsem ten skvělý potenciál tohoto příběhu nechat jen tak ležet. Ano, trvalo mi opravdu dlouho Maminčina mazánka přečíst, ale věděla jsem, že detektivní linka je opravdu dobrá a tak jsem byla velmi zvědavá, kdo je za tím vším.

25.10.2017 5 z 5

Všichni jsme nějak vadní Všichni jsme nějak vadní Matthew Norman

Na tomhle příběhu je opravdu patrné, že ho psal muž, ale nijak mu to neubírá na čtivosti, ba naopak.
Andy je mladý muž, kterému se nevyhýbají trapné situace, životní lapálie a on sám si to svým postojem tak nějak způsobuje sám. Občas si říkáte, že není možné, že by se takhle choval dospělý člověk, ale vlastně ano. Když se podíváte po svém okolí a zamyslíte se sami nad sebou, tak si uvědomíte, že některé věci vlastně nejsou až tak moc přitažené za vlasy.

Tahle kniha má skvělý potenciál a já si myslím, že ho autor mohl využít lépe, proto jsem strhla jednu hvězdičku. Některé věci mi přišly maličko nedořešené a vzaté moc rychle. Ale na druhou stranu jsem se u některých pasáží opravdu pobavila.
Přesně tenhle typ knihy si chcete přečíst, když máte hlavu plnou všeho možného, ona vám totiž pomůže na chvíli vypnout a pozastavit se jen nad chováním hlavního hrdiny.

Jelikož jsem náročnější čtenář, tak si právě myslím, že by se některé části knihy daly uchopit lépe a rozpracovat je, kniha by klidně mohla být delší a nikomu by to nevadilo.

25.10.2017 4 z 5

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

Za mě jednoznačně palec nahoru! Tohle je přesně to pravé letní čtení, které je pro mě přímo balzámem na duši. Jasně, klišé scény se objevují, ale myslím, že neotřelé zápletka s mafiány vše skvělé vyrovnává. Já jsem byla opravdu spokojená a nedočkavě vyhlížím další díly této série!

06.09.2017 5 z 5

Poslední anglická královna Poslední anglická královna Steve Robinson

Steve Robinson napsal další brilantní příběh, kde se s JT proplétáme anglickou historií. Zacházíme až téměř k počátku samotné královské rodiny a rozplétáme tajemství, které by možná mohlo odhalit něco, co by možná svrhlo celou monarchii.
Poslední stránky mě málem donutily si řvát vlasy a chtít okamžitě další díl...

22.08.2017 4 z 5

Růže & dýka Růže & dýka Renée Ahdieh

Chorásán se ocitá ve válce. Šeherezáda je daleko od Chálida a je přímo v centru zbrojení proti němu. Musí vydržet a být silná, to samé platí pro Chálida. Jejich láska je vystavena velkým zkouškám a oba dva stojí před mnohými rozhodnutími.

Je to opět silný příběh z dávného orientu. Z knížky na mě dýchaly vůně koření, máty, před očima se mi odehrával příběh plný barev a cítila jsem horkost pouště.

22.08.2017 5 z 5

Nebudete se bát ničeho zlého Nebudete se bát ničeho zlého John Searles

Tahle kniha je podle mě hodně povedenou duchařinou! Já mám tohle téma opravdu ráda a musím říct, že autor mi přivodil husí kůži a v určitých částech knihy jsem se ptala sama sebe, jestli je to možné?!
Možná, že jsem byla na začátku maličko rozpačitá, ale po prvních dvou kapitolách jsem věděla, že to bude jízda a těšila se na každou další stranu.
Chtěla jsem vědět, kdo je vrah, ale musela jsem se vrátit do minulosti, abych mohla všechno pochopit. Tohle propojení duchařiny + silně věřící rodiny + Bible + mezilidských vztahů (hlavně co se rodiny týče), bylo skvělé! Autor mě neustále překvapoval a já jsem spokojená, že jsem téměř do konce nevěděla, kdo je vrah. Pořád jsem se jen dohadovala a neměla nejmenší tušení, kdo to mohla být. John Searles si se mnou pohrával až do posledních stran.

18.06.2017 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Myslela jsem si, že první díl byla TOP, jak mám ale teď vyjádřit, co jsem cítila při čtení druhého dílu? Zírala jsem s pusou dokořán, dostala jsem od S. Maas víc všeho, aniž bych věděla, že to tak chci, že se tak příběh má vyvíjet. Ale bylo to tak, všechno do sebe krásně zapadalo a já jsem chtěla pořád víc a víc!
Když se Feyre vrátila na Jarní dvůr, tak jsem věděla, že už nic nebude stejné a Maasová se předvedla v plné parádě! Já se snad ani nedočkám toho třetího dílu!
Díky za tuhle skvělou sérii!

01.05.2017 5 z 5

Vášnivý lhář Vášnivý lhář Christina Lauren

Vášnivý lhář má v sobě přesně ten správný poměr humoru, erotiky a lásky, tedy aspoň podle mého gusta! London je správná holka a Luka nejde nemilovat. Oba dva tvoří skvělý pár a jen si říkáte, kdy do toho praští a budou mít ten skutečný vztah. V knížce je dost sexu, ale jak jsem už psala, je tam také dost humoru a neobešlo by se to bez chvilek, kdy se hlavní hrdinové zamýšlí nad svým dosavadním životem. Pokud máte chuť na něco lehčího, kde nebudete muset o ničem přemýšlet, tak tohle je jasná volba! :)

12.04.2017 5 z 5

Případ Pegasus Případ Pegasus Gregg Loomis

Tak tohle jsem potřebovala! Dobře promyšlený příběh, který mě zavedl na různá světová místa. Lang mě dokázal pobavit i ve chvílích, kdy jsme byla nervózní hrozným způsobem! Tahle kniha si zaslouží moje doporučení a já se nemůžu dočkat, až se pustím do další knihy od Gregga Loomise :-)

12.04.2017 5 z 5

Všichni jsme utkáni z hvězd Všichni jsme utkáni z hvězd Rowan Coleman

Nádherná kniha plná emocí, které nejsou jen smutné. Je síla tuhle knihu číst a nemyslím si, že by to každý zvládl, ale pokud se k téhle krásce odhodláte, vezměte si spoustu kapesníčků a věřte, že vás nezklame. Já jsem nadšená ♥

09.04.2017 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Budu další, kdo bude pět chválu, na tuhle knihu! Sice mě nedostala tak, jako Dvůr trnů a růží, ale už teď vím, že další a další díly budou prostě skvělé a mnohem lepší, než první díl!
Celé tři dny, kdy jsem tuhle knihu četla a ještě teď po dočtení, musím pořád myslet na Celaenu, Doriana, Nehemii a Chaola...
Sarah J. Maas prostě ví, co od ní čtenář chce a já ji za to zbožňuji :-D

24.02.2017 5 z 5

Mrtvý klíč Mrtvý klíč D. M. Pulley

Tak tohle se vážně povedlo! Tahle kniha vás vtáhne do labyrintu První clevelandské banky a vypustí vás po dočtení poslední stránky. Není dobré probouzet duchy, ti by se totiž měli nechat raději spát...

13.02.2017 5 z 5

Jak zabít Moniku Jak zabít Moniku Candace Bushnell

Asi jsem od autorky Sexu ve městě čekala něco víc. A ne jen ukňouranou P. J. Wallisovou a její opilecké večírky, přihlouplé dovádění s "Monicou" a nekonečné řešení vztahu s bývalým manželem...

11.02.2017 3 z 5

Pohřbení Pohřbení Kendra Elliot

Pohřbení není špatná kniha, jen mi tam určité věci neseděly. Milostná zápletka mi přišla dost přitažená za vlasy a musím se přiznat, že tyhle stránky jsem spíše jen tak přelétla.
Naopak detektivní příběh byl dobře vymyšlený!
Možná, kdyby se autorka více věnovala téhle linii a jen mimochodem zmínila, že se do sebe Michael a Jamie zamilovali, tak by to bylo fajn.
Chvilku jsem přemýšlela, kolik hvězdiček vlastně dám...3-4? Nakonec vyhrály 4, i když jsem už v polovině knihy věděla, kdo za tím vším je

09.02.2017 4 z 5

Vadná Vadná Cecelia Ahern

Tohle dostane do kolen! Vážně pecka a zaslouží si skvělé hodnocení!!! Šílím z toho, kde to skončilo a chci pokračování, nevím, jestli to čekání vydržím. :-D
Je to vážně hodně dobře napsaný příběh a já se nestydím přiznat, že mi i ukápla slza. Knížka musí každého donutit přemýšlet a dojít k závěru, že jsme vadní. ;-)

29.01.2017 5 z 5

Nikdy neumírej sama Nikdy neumírej sama Lisa Jackson

Thriller, který je zaměřený na dvojčata. Jak moc jsou si podobná? Cítí totéž? A proč je Vrah 21 zaměřený právě na dvojčata a vraždí je v den jejich jednadvacátých narozeni...

Až na trochu uspěchaný konec, za který jsem se nakonec rozhodla strhnout jednu hvězdičku, se mi kniha vážně líbila! Už od druhé strany jsem byla napjatá a soucítila jsem se Zoe a Chloe. Byla jsem na Chloinu nerozhodnost naštvaná, fandila jsem Zoe při jejím osnování útěku...

Zkrátka si myslím, že tahle kniha rozhodně stojí za přečtení, i když je to další díl ze série této autorky. Vězte, že to ale vůbec nevadí. ;-)

26.01.2017 4 z 5

Když padne noc Když padne noc Jenny Milchman

Opravdu mrazivý thriller, který vám nedá spát, dokud nedočtete poslední stránku! Omotá si vás kolem pomyslného prstu a vy jen čekáte, jak s vámi bude autorka manipulovat dál... ;-)

12.01.2017 5 z 5