soma1 soma1 komentáře u knih

Záchranný člun Záchranný člun Charlotte Rogan

Nuda,čekala jsem "tah na branku" a zatím se mi dostalo rozvleklých psychologických úvah; sem tam sice vyskočil kousek děje, ale celkově mne kniha vůbec nezaujala.

07.06.2022 odpad!

Tajemství hradu Rabí Tajemství hradu Rabí Zdeněk Ruda

Publikaci jsem si vypůjčila v knihovně - a přečetla jsem ji téměř jedním dechem. Skvěle a velmi čtivě je zde na křídovém papíru, popsána historie hradu, jak se zde žilo, vše je doprovázeno množstvím barevných fotografií a zaujala mne i grafika, jak hrad vypadal v jednotlivých obdobích. Několikrát jsem hrad navštívila, ale nyní při dalším výletu, si budu, díky těmto zajímavým informacím, prohlídkovou trasu užívat daleko intenzivněji.

04.05.2022 5 z 5

Já, pes kavkazský Já, pes kavkazský Irena Sehnerová

kavkazáky chovám 27 let - a tahle kniha je naprosto úžasná. Spisovatelka přesně vystihla jejich povahu, píše o nich s láskou, vtipem a pochopením pro jejich specifické vlastnosti. Tito psi nejsou pro každého, ale kdo si k nim najde cestu, jiné plemeno už nechce (nebo je to alespoň můj případ). Velice ráda se ke knize vracím, stejně jako k další o kavkazácích - "Žraloci v psí kůži".

05.01.2022

Příběh pana Rytíře Vítka a jeho dcery Anežky Příběh pana Rytíře Vítka a jeho dcery Anežky Petr Motýl

Tak nějak nevím, knihu jsem si koupila, těšila se na ni, mám ráda historické romány, navíc se její děj odehrává v místech, která znám; a přesto jsem ji nakonec nedočetla. Nemohla jsem si zvyknout na styl psaní, archaický jazyk... Třeba jí dám šanci později, ale nyní mne nezaujala. Své čtenáře si jistě najde, já se k ní v nejbližší době vracet nebudu.

13.04.2021 1 z 5

Zamrznuté v čase Zamrznuté v čase Peter May

"Zamrznuté v čase" je jen jiný název knihy "Entomologův odkaz".

23.10.2020

Prokletá minulost Prokletá minulost Pamela Hartshorne

hmm, tak mne tahle kniha zrovna nenadchla. Neustálé přeskakování v časových rovinách i líčení příběhu z pohledu Cat a Mary mne nedokázalo vtáhnout do děje... Věřím ovšem, že svoje čtenáře si najde, vždyť každý máme jiné představy o zajímavé knize.

24.08.2020

Poslední neandertálská žena Poslední neandertálská žena Claire Cameron

Dočteno, - a pro mne zklamání. Příběh se mi zdál plochý, chybělo mu napětí, nějaká zápletka a ve finále i závěr. Děj zachraňoval snad jen příběh Dívky, ale hrdinka ze současné doby archeoložka Rose, byla nesympatická, sebestředná a arogantní. Stále se zajímala jen o "svoji" neandertálku, nečekané těhotenství jí vlastně bylo na obtíž... Na závěr jsem čekala vysvětlení, proč nalezené odlišné kostry ležely v určité pozici (víc nechci prozrazovat), ale kniha najednou skončila - a potenciál, který to mohl zachránit, nebyl využit, škoda. Dávám max. jednu * za časovou linii Dívky.

27.09.2018 odpad!

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Děj mně připadal zbytečně rozvleklý - hlavně v posledních dvou třetinách knihy jsem se musela přemlouvat, abych ve čtení pokračovala. Přestože mám ráda knihy s prolínáním časových rovin, tady to byla nuda, navíc "vyšperkovaná" červenou knihovnou. Nejzajímavější byl níže zmíněný rodokmen - za něj dvě hvězdičky...

05.09.2018 2 z 5