sofmysl sofmysl komentáře u knih

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Mám z knihy dost smíšené pocity. Dost času čtení mi kniha připadala dětinská, ale zároveň měla hloubku. Konec mě dojal, brečela jsem a přesto si říkám, že knihu asi podruhé do ruky nevezmu. Muž jménem Owe byl rozhodně lepší.

12.08.2018 3 z 5

A Bůh pravil: Musíme si promluvit! A Bůh pravil: Musíme si promluvit! Hans Rath

Vzhledem k tomu, že mám bakalářský diplom z teologie jsem byla nesmírně zvědavá na to, co se v této knize dozvím a jak na mě bude působit. Kniha se mi velice líbila, čte se lehce, je taková jednoduchá a odpočinková a moc jsem se nemohla odtrhnout. Jsou tam dost zajímavé úvahy o tom, co by mohl mít takový Bůh za trable. Nesmí se brát úplně vážně, ale moc se mi líbila jak ta představa, že Bůh chodí na terapii, tak celé pojetí knihy.

22.03.2018 5 z 5

Jediný muž Jediný muž Andrew Gross

Kniha se četla velmi lehce, ze začátku sice nic moc toulavého, ale později už jsem ji nedokázala odložit ani na chvíli. Četla jsem více příběhů situovaných do koncentračních táborů, ale tenhle byl výjimečný tím, že mě tolik nezasáhl, byl jeden z těch lehčích a nemám problém ho zpracovat. Celý příběh je moc pěkně podán a knihu si ráda přečtu znovu.

17.03.2018 5 z 5

Promrhané dny - Myšlenky, které mi změnily život Promrhané dny - Myšlenky, které mi změnily život Tomáš Kosačík

Četla už jsem více takových motivačních knih, ale tahle se mi líbila jen ze začátku. Z celé knihy jsem si odnesla asi tak dva nové postřehy, jinak mi to přišlo jako přehnaná snaha předat někomu autorovi myšlenky. A co víc, možná se to zdá jenom mě, ale opravdu jsem měla pocit, že asi tak každou třetí kapitolu čtu reklamu na knihu Břicháč Tom - to mi přijde vážně trochu smutné. Na to, jakou kniha měla reklamu a jak mě zaujala, mě její obsah vcelku zklamal.

24.02.2018 3 z 5

Kvantová noc Kvantová noc Robert J. Sawyer

Kniha byla super, jako bývalou studentku psychopatologie mě to moc zaujalo a i když se mi konec zdál lehce odfláknutý, klidně bych si ji přečetla ještě párkrát.

08.01.2018 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Na trilogii jsem se moc těšila, až mi ji manžel koupí a ve finále se přiznám, že z prvního dílu jsem tak trochu zklamaná. Slyšela jsem samou chválu a toto téma mám moc ráda, ale ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst. Za mě to v podstatě bylo třičtvrtě knihy nuda a potom jako by se autor snažil to zachránit a ke konci nešetřil překvapeními. - nejdřív se nedělo de-facto nic a potom se najednou dělo úplně všechno. Trochu mě to otrávilo a s takovým tématem je to škoda.

06.12.2017 3 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Mám pohádkového ducha a myslím že nápad sepsání tohoto titulu byl moc dobrý. Klidně bych je četla i dětem před spaním místo klasických pohádek.

29.09.2017 5 z 5

Let 305 Let 305 A.G. Riddle

Nevěřila jsem, že tohle někdy o nějaké knize prohlásím, ale tohle na mě bylo až přes příliš sci-fi. Já mám ráda sci-fi, mám ráda zombie tématiku mám ráda katastrofy a konce světa, ale tohle mi přišlo jako splácané páté přes deváté. Kniha se mi sice dobře četla, ale to je tak všechno, co se mi na ní líbilo.

29.07.2017 2 z 5

Snězte tu žábu! Snězte tu žábu! Brian Tracy

Uznávám, že v knize je spousta věcí, které jsou všem u dávno jasné, a které rozvíjející se obchodníci slyší ze všech stran, ale do teď byly jen v podvědomí a moc jsem se jich nedržela. Teď už vím, že bych se jich ale držet měla... Za mě je kniha vhodným nástrojem pro seberozvoj, který by si mohl přečíst každý,kdo se nachází na rozcestí svých sil.

14.07.2017 4 z 5

Skrytá těla Skrytá těla Caroline Kepnes

Kniha se mi velmi líbila, stejně jako Ty, jen konec mě trochu zklamal, zdá se mi to nedokončené. Styl této autorky mi naprosto sedí a je pro mě velmi čtivým.

02.07.2017 4 z 5

Debordelizace hlavy Debordelizace hlavy Ivo Toman

Knize dávám čtyři z pěti, ale to jen proto, že poslední kapitoly už mě nebavily jako začátek knihy. Jinak je kniha moc skvělá, pomohla mi pochopit, na co se musím do budoucna zaměřit a co mi ulehčí život.

06.06.2017 4 z 5

Začátek konce Začátek konce Manel Loureiro

Zajímalo by mě čemu se bude věnovat druhý díl, ale budiž. Od knihy se zombie tématikou jsem asi čekala víc, ale líbila se mi a dobře se četla. Místy mi to přišlo jako přehnané sci-fi, ale chápu, že to chtěl autor prostě okořenit. Snad bude další díl přinejmenším stejně dobrý jako tento.

07.05.2017 4 z 5

Kam se poděl můj sýr? Kam se poděl můj sýr? Spencer Johnson

Upřímně.....
Vrcholy a údolí se mi líbily více, ale to je to jediné, co bych knize mohla vytknout. Četla se dost snadno, byla to dobrá oddychovka od všedního stresu, ale prozatím moc nevím, jak to aplikovat, asi to chce čas.

28.04.2017 4 z 5

Život jako riziko aneb Zásady pojišťování životních rizik Život jako riziko aneb Zásady pojišťování životních rizik Dušan Šídlo

Sice mnohdy zbytečně zdlouhavé a nezajímavé, ale jinak myslím, že to taková bible každého poradce, který se nehoní jen za tím, kolik za uzavření pojištění dostane peněz, ale zajímá se i o to, jestli to pojištění pojištěnému k něčemu bude. Při revizi správného nastavení pojistných smluv jí rozhodně budu mít po ruce a občas pro ni sáhnu, aby mi "poradila".

22.04.2017 4 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Kniha jako taková sice nebyla tak špatná - moc pěkně napsáno, ale ten závěr a rozzuzlení? To mě naprosto zklamalo a pro mě se tak z příběhu vyklubala až téměř naprostá nesmyslnost. - je to škoda, závěrem to prostě autor dost pokazil.

09.04.2017 2 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Knihu jsem právě dočetla a jsem plná dojmů. Musí se jí nechat, že se četla jedním dechem, ale jedna hvězda v hodnocení chybí, ale to jen proto, že místy se objevily technické pasáže, kterými se mi špatně prokousávalo. Hlavní hrdina má smysl pro humor mého vkusu a celou knihu jsem si říkala "Co bych asi dělala já?" odpověď mě napadala pořád stejná. Já bych si vždy jen sedla na zem a brečela jako malá holka :-D Takže doporučuji, protože mě opravdu bavila.

04.03.2017 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila a myslím, že mi pomohla se posunout zase malý krok dál ve svém osobním vývoji. Rozhodně bych jí doporučila všem, kteří mají potíže s názory ostatních na sebe samotného a potřebují trochu usměrnit své emoce v návaznosti na takové okolí. Poslední hvězda chybí spíš proto, že se mi kniha líbila, ale že by mě uchvátila, to se říct zase úplně nedá.

24.02.2017 4 z 5

Světová válka Z Světová válka Z Max Brooks

Kniha mě překvapivě nudila. Knihy a filmy s apokalyptickou nebo zombie tématikou miluji, nicméně do téhle jsem se vůbec nemohla začíst a vlastně mi dělalo obtíže se dostat až nakonec. Neříkám, že byla nezáživná, spíš ten styl rozhovorů s lidmi mi nepřinášel uspokojivou pointu natolik, abych byla motivovaná číst dál. Je to škoda....dle mého názoru by se dala "Světová válka zombie" pojmout i líp.

10.02.2017 2 z 5

Vůbec mi nesedí ten styl "divadelní hry". Ano, Rowlingová sice příběhem dá se říci opět nezklamala a je to opravdu klasický Harry Potter jak jsem ho měla ráda, ale styl jakým je to napsané, umožňuje přečíst knihu během jen pár hodin.
Člověk si potom říká...ani jsem si to neužil.

11.12.2016 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Klasika nikdy nezklame. Nemyslím si, že by byl tenhle díl slabší než ty ostatní, naopak se mi dost líbil. Jedna hvězda chybí, kvůli častému zavádění děje na zdánlivě nepodstatné věci.
Na druhou stranu klobouk dolů před rozuzlením. Když jsem knihu zavřela, byla jsem trochu rozmrzelá, že jsem celou dobu měla úplně jiný názor na to, jaké bude rozuzlení. Zkrátka bych asi nemohla být detektiv :-)
Kniha prostě nezklamala a těším se zda-li pak bude něco dál.

11.12.2016 4 z 5