Sofie75 Sofie75 komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Tuto knihu jsem přečetla jedním dechem. Byť to tak nedopadlo, kniha je psaná velice reálně. A snad tomu i věřím, že by to tak klidně opravdu mohlo dopadnout. O to víc je to silný příběh . Řekla bych, že je silou na úrovni knihy Hana. Moc pěkně napsaná, i když ji teď nemohu jen tak vyhnat z hlavy.

14.02.2022 5 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Od této autorky je to má první kniha a moc se mi líbila. Z prolínání postav jsem měla trochu strach, ale dalo se krásně číst i orientovat. Bylo zajímavé číst tak knihu z pohledu Německa. Pokaždé jsem měla štěstí dobu války číst pouze z proti stran. Už se moc těším na další díl, který už jsem si také pořídila.

18.03.2021 5 z 5

Marie Terezie: Miluj a panuj Marie Terezie: Miluj a panuj Miroslava Zlatníková

Nerada čtu historické knihy, ale tato kniha mě lákala. Tato kniha se mi líbila, právě proto, že to není jen o historii. Ano asi je psána trochu k ženskému románu, ale právě proto se mi líbila a i dobře četla. Takže za mně doporučuji těm, kteří se chtějí historie dotknout, ale přesto nenásilným způsobem.

28.02.2020 4 z 5

Václav Vorlíček - Pane, vy jste režisér! Václav Vorlíček - Pane, vy jste režisér! Petr Macek

Kniha se mi líbila. Režisérovo filmy mám moc ráda. A troufnu si říct, že na jeho seriálech jsem vyrostla. Ve spojitosti s Macourkem to byla super dvojka, která se už jen tak neuvidí. Jejich tvorbu jsem milovala, takže kniha byla pro mně velmi pěkné čtení, plné vzpomínek na filmy, seriály a jedny z nejlepších českých herců.

21.01.2020 5 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

Kniha se mi moc líbila. Vtáhla mě úplně do děje. Jen doporučuji.

07.08.2019 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Na knihu jsem narazila náhodně. Moc se mi líbila. Byla čtivá od první stránky. Už mám připravené od této autorky další knihy na dovolenou. Moc se těším. Doporučuji.

08.07.2019 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Tato kniha se sice četla sama, ale ty hrůzy které jsou popisovány si snad člověk ani neumí představit a nebo se bojí si je představit. Nechápu jak mohli být tak krutí vůči jinému člověku. Běhal mi při čtení této knížky mráz po zádech a slzičkám jsem se také neubránila, kdy jsem musela knihu i na chvíli zavřít a trochu se dát do kupy, abych ji mohla číst dál. Jsem ráda, že v té době jsem nežila. Měli by jsme si vážit toho co máme. Kdo se chce dozvědět něco o té době určitě tuto knihu doporučuji.

10.06.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Kniha se mi četla dobře. Vtáhla mě od začátku. Kniha zase ukazuje jak náhody nám dokážou změnit život a převrátit jej úplně jiným směrem. Je to moje druhá kniha od této autorky a už se těším na další. Za mě určitě doporučuji.

16.05.2019 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Z knihy mě až mrazilo, když jsem si uvědomovala, že se to vše opravdu dělo. Než jsem tuto knihu četla, jsem neměla ani tušení, že se něco takového mohlo odehrávat. Že s dětmi mohlo být obchodováno jako s věcmi. Pro mne velice emotivní kniha.

02.05.2019 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Určitě oddechová a úsměvná knížka.

04.03.2019 4 z 5

Marnotratný syn Marnotratný syn Danielle Steel

Kniha se mi moc líbila. Úplně mě pohltila. Ale běhal mráz po zádech . Už se těším na její další knihu.

25.02.2019 5 z 5

Kniha o kávě Kniha o kávě Petra Veselá

Kávu miluji a kniha byla velice zajímavá. Už jsem objevila i pražírnu kávy v Karlových Varech. Takže si i vychutnávám čerstvě upraženou kávu. Ten kdo miluje kávu a zajímá jej něco se o ní dozvědět, tak doporučuji tuto knihu.

19.02.2019 5 z 5

Kaleidoskop Kaleidoskop Danielle Steel

Od spisovatelky je to moje první kniha a moc se mi líbila. Už se těším na další.

10.02.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Mě se kniha moc líbila. Správná oddechovka. Propletení osob mi malinko připomnělo knihu od Třeštíkové BÁBOVKY, ale určitě se těším na jeho další knihu.

28.01.2019 5 z 5

Můj manžel a já Můj manžel a já Ingrid Seward

Kniha se mi moc líbila.

02.11.2018 5 z 5

Tajemství porodních bab Tajemství porodních bab Sally Hepworth

Kniha se mi moc líbila.

10.10.2018 5 z 5

Zapomeň na minulost Zapomeň na minulost Katarína Gillerová

Spisovatelka mě opět nezklamala. Kniha se mi moc líbila a už se těším na další knihu od této autorky.

25.07.2018 5 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Tato kniha se mi velice líbila. Je pravda, že mi při jejím čtení běhal i mráz po zádech. Jak už jsem jednou ve svém komentáři napsala-jsem moc ráda, že v této době nežiji. Kniha mi připomínala knihu HANA, která taky byla moc pěkná, ale smutná. Za mě určitě doporučuji.

25.07.2018 5 z 5

Jako kus masa! Jako kus masa! Josef Strauss

Knížka mě zajímala už jen proto, že je z místa kde jsem žila 38 let. Bohužel se přiznám, že prostřední část jsem tak trochu vynechala, jelikož mě děsila vulgarita a perverznost. Puritánka nejsem, ale mám ráda knihy pro relaxaci a tato kniha mě děsila a nebylo mi z ní moc dobře.

13.06.2018 1 z 5

Záhada zadního pokoje Záhada zadního pokoje Katarína Gillerová

Kniha se mi moc líbila. Autorka mě prostě nezklamala. Těším se na další knihu.

07.06.2018 5 z 5