sofi

Babička pozdravuje a omlouvá seBabička pozdravuje a omlouvá seFredrik Backman

I já jsem se v závěru neubránila slzám. Fredrik Backman je autor, na jehož knížky se těším a vím, že mě čeká obrovský zážitek.

13.10.2017

Franny a ZooeyFranny a ZooeyJerome David Salinger

O Salingerovi jsem slyšela jen chválu a tak jsem se rozhodla něco si od něho přečíst. Můj dojem z knihy je - zklamání. Vůbec jsem se nedopídila nějaké smysluplné myšlenky. Tahle kniha mi rozhodně nesedla.

16.10.2012

Tady byla Britt-MarieTady byla Britt-MarieFredrik Backman

Už dlouho jsem nečetla tak krásnou knihu. Dojem byl umocněn i tím, že jsem velikým fanouškem fotbalu a věděla jsem o čem obyvatelé vesnice Borgu mluví a co cítí, když fandí kopané. Britt-Marii jsem si zamilovala. Po dočtení knihy na mě padla taková ta známá nostalgie, že příběh už skončil.

07.06.2017

Zlodějka knihZlodějka knihMarkus Zusak

Je s podivem, že tak mladý autor dokáže vykreslit těžké časy s takovou lehkostí a působivostí. Kniha patří k tomu nejlepšímu, co jsem v poslední době četla. Osud Liesel potkal jistě mnoho dětí v tehdejším Německu a jejich náhled na 2. světovou válku proto nemusel být vždy jednoznačný.

22.04.2014

ÚtěkÚtěkPeter May

Je to už třetí kniha, kterou jsem od tohoto autora četla a myslím si, že tahle zatím vítězí. Do poslední chvíle nevíte, co strašného se vlastně v minulosti odehrálo a jak to souvisí s přítomností. Když jsem dočetla, tak na mě padla nostalgie a řekla jsem si: "tak to byla bomba."

29.09.2017

BalíčekBalíčekSebastian Fitzek

Sebastian Fitzek má ten dar - udrží čtenáře neustále v napětí. Kapitoly končí tak napínavě, že čtenáři nezbývá nic jiného než ve čtení pokračovat. A tak se mi opět stalo, že jsem Fitzkovu knihu přečetla za dva dny. I když musím připustit, že Zaklínač duší je pro mě top.

28.08.2018

Umrlčí cestaUmrlčí cestaPeter May

Po přečtení knihy Útěk, kdy jsem si řekla - no tak to je bomba- jsem byla natěšená na další nevšední příběh. Kniha nebyla špatná, ale očekávala jsem trochu víc.

20.09.2018

Sejdeme se v knihkupectvíSejdeme se v knihkupectvíAmy Meyerson

Můj názor na tuto knihu bude asi odlišný od předešlých komentářů. Už jen když jsem viděla obálku knihy, srdce mi poskočilo. Román se četl velice dobře a představa starodávného knihkupectví kdesi v uličce poblíž dalších podobných krámků ve mně vyvolával hřejivý pocit pohody. Příběh je pro čtenáře, který si chce odpočinout od všedních starostí a nechat se unést do poklidného světa knih.

16.10.2020

Poslední kabrioletPoslední kabrioletAnton Myrer

Kniha je skvělá. Jedna z těch, ke kterým se člověk rád vrátí.

Devět městDevět městThornton Wilder

Velice čtivá kniha. Barvité vykreslení postav a jejich charakterů s milým a nenásilným humorem. Trošku bych ji přirovnala ke knize Na Plechárně.

26.09.2012

Centuriona nemá nikdo rádCenturiona nemá nikdo rádJohn Maddox Roberts

Historická detektivka s velice vtipným mladým hlavním hrdinou. Kniha se čte velice pěkně, čtenář se dozví informace o uspořádání a řádu v legiích, ale také se příjemně pobaví.

08.10.2012

Souboj v letuSouboj v letuD. Francis (pseudonym)

Knihy Dicka Francise se čtou jedním dechem.

Řeka bohů I.Řeka bohů I.Wilbur Smith

Kniha se mi velmi líbila. Velice poučné, spousta nových poznatků o tehdejším životě v Egyptě i o putování proti toku Nilu. Nejlepší kniha o Egyptu, kterou jsem zatím četla.

05.11.2012

FaraonkaFaraonkaPhilipp Vandenberg

Mám ráda knihy o Egyptu a jejich vládcích, ale tahle kniha byla na můj vkus dost povrchní. Kromě výstavby hrobek jsem se z této knihy nic nového nedozvěděla.

28.03.2013

Zaklínač dušíZaklínač dušíSebastian Fitzek

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Velice pěkně napsaná, napínavá. Do poslední chvíle vám nedá spát, kdo ten zaklínač vlastně je.

Poslední templářPoslední templářRaymond Khoury

Kniha byala zajímavá dokud se v knize psalo o Templářích a jejich historii. Pak mě ale velice zklamala.

Vnučka pana LinhaVnučka pana LinhaPhilippe Claudel

Velice krásný příběh.

19.09.2012

Nabídka, jaká se neodmítáNabídka, jaká se neodmítáJill Mansell

Skvělá četba pro únik z úspěchaného a hektického dne.

01.10.2012

Modrá je barva vraždyModrá je barva vraždyJoanne Harris

Při čtení této knihy jsem se zpočátku ztrácela. Až od poloviny jsem se dostávala do obrazu a konec dojem z celé knihy trochu napravil.

Uherská královnaUherská královnaDaphne du Maurier

Kniha se mi zdála rozvláčná a nedokázala mě vtáhnout do děje, proto jsem druhý díl ani nezačala číst.

Hvězda Valdštejnova srdceHvězda Valdštejnova srdceJan Bauer

Historická sonda do let 1633 a 1634, kdy Albrech z Valdštejna bojoval proti Švédům. Valdštejna považuji za zdatného válečníka a tak se mi nechce věřit, že by snad uvažoval o zradě, i když česká koruna by byla jistě lákavá.

RukojmíRukojmíRobert Crais

Napínavé čtení při kterém si lámete hlavu, jak z tak bezvýchodné situace ti tři mladíci vybruslí. A ne jen oni.

22.03.2013

John James Audubon: Nejslavnější atlas ptákůJohn James Audubon: Nejslavnější atlas ptákůDuff Hart-Davis

K této knize jsem se dostala díky románu Jsou světla, která nevidíme. Je v něm zmiňován chlapec Frederick, který miloval ptáky a vlastnil publikaci Američtí ptáci.
V knize D. Hart-Davisa je popsán životopis Johna Audubona a především jeho nesmírná snaha o vydání kreseb ptáků na formátu, který by odpovídal životní velikosti zobrazených opeřenců. Díky cestě přes moře do Anglie a podpoře jeho tamějších přátel docílil vydání velkoformátových tisků.

29.09.2016