snoopylady

Není únikuNení únikuTaylor Adams

Tak to byla jízda! Jedna zasněžená noc, jedno odpočívadlo, 5 lidí a 1 malá holčička zamčená v autě. Kdo je pachatel, kdo spolupachatel a kdo nevinný člověk? Přečtěte si a dozvíte se.

31.10.2018

HanaHanaAlena Mornštajnová

Kniha mě naprosto pohltila! U této autorky již sázím na jistotu, těším se na další její dílo!

22.03.2017

Zlomení anděléZlomení anděléGemma Liviero

O válce už bylo napsáno tolik knih, že člověk ani nečeká, že se dozví něco nového. V případě této knihy je však opak pravdou. Pohlédnout na dění v ghettu, koncentračním táboře a v domě pro převýchovu sirotků pro mě byl ohromující zážitek.
Když člověk čte, jak události prožívá nacista, nutí ho to zamyslet se, že ne všichni Němci, dokonce ani ne všichni nacisté souhlasili s ideí Hitlera. O to víc klobouk dolů před lidmi, kteří se jakkoli pokusili obětem pomoci, i za cenu prozrazení, i za cenu vlastního života...

15.04.2018

Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku KostkaAristokratka a vlna zločinnosti na zámku KostkaEvžen Boček

Po vlažnějším třetí dílu jsem se u tohoto opět smála nahlas.
Jednohubka, která vám zpříjemní 2-3 hodinky života.

22.10.2018

Třpytící se městoTřpytící se městoLenka Bandurová

Jsem moc spokojená, velmi čtivé a přesto, že tento žánr moc nevyhledávám, v tomto případě jsem ráda, že jsem udělala výjimku...
Doporučuji!!!

28.05.2020

Ví o toběVí o toběSarah Pinborough

Tak tohle byla super psychojízda! Četlo se to od začátku velmi dobře. Když už máte pocit, že "víte co a jak", jste následně vyvedeni z omylu. A ten konec? Něco, co by vás opravdu nenapadlo. Kdyby bylo 10 hvězdiček, tak je dám.

29.08.2018

Tiché lžiTiché lžiSarah Pinborough

Tak tohle byla naprostá pecka! Kniha se mi líbila ještě o chlup víc než "Ví o tobě".
Napínavé od začátku do konce, četlo se jedním dechem.

29.10.2018

Pod zámkemPod zámkemMaude Julien

Obdivuji mentální sílu hlavní hrdinky a zároveň autorky této knihy. Klobouk dolů před její uvědomělostí i v tak ranném věku.
Ač vím, že její otec nebyl zlý, ale nemocný, přesto se mi úplně svírá hruď, když si představím, jak lehce může být zničeno hned několik lidských životů. A drtivá většina lidí by se z této situace nikdy nevymanila.

10.04.2018

Madona z horMadona z horElise Valmorbida

Krásná kniha, která mapuje život Italské dívky/ženy od dvacátých let minulého století.
Krásný popis přírody, tamních zvyků, dobře popsaný život za druhé světové války.
Pěkně zpracované postavy, kniha se četla dobře.

23.05.2018

Dneska už se tomu smějuDneska už se tomu smějuAdina Mandlová

Slyšela jsem jako audioknihu a jsem nadšená. Kromě vynikajícího výkonu interpretky se mi moc líbil i samotný obsah. Velmi otevřená zpověď jedné z našich nejznámějších a nejoblíbenějších hereček. Její vztahy - jak partnerské, tak kolegiální nebo i na bázi přátelství - byly jedna velká jízda.
Jedna osoba toho zažila tolik, že by to vystačilo na několik dalších životů.

11.06.2018

Stíny nad zálivemStíny nad zálivemLucy Clarke

Tak ta byla dost dobrá. plná napětí i psychologických rozborů lidské duše. Vždy, když už jsem si myslela, že vím co a jak, ukázalo se, že se pletu.
Za mě plný počet hvězdiček.

19.07.2018

Vždycky je to manželVždycky je to manželMichele Campbell

Velmi pěkně a čtivě napsaná kniha. Celou dobu si myslíte, že "víte", ale konec vás možná překvapí. Doporučuji.

25.10.2018

Rodinné poutoRodinné poutoSusan Mallery

Kniha nebyla špatná, moc se mi líbilo vykreslení jednotlivých postav. Trochu mě zklamalo posledních pár kapitol, působilo to na mě, jako kdyby autorka chtěla ještě stůj co stůj oslnit čtenáře tím, že udělá děj napínavějším. Bohužel to pro mě byl skok dolů o jednu hvězdu...

15.10.2019

Samotářka z Mill RiverSamotářka z Mill RiverDarcie Chan

Naprosto luxusně napsaná kniha. Zakousla jsem se hned od začátku a přečetla jedním dechem.

25.11.2015

SamotářSamotářTeddy Wayne

To je snad poprvé, kdy popis knihy skoro vůbec nekoresponduje s obsahem.
To ovšem neubírá knize na čtivosti. Ze zdánlivě rutinního tématu univerzitního příběhu se vyklube sonda do duše hlavního hrdiny, který není tím, za koho ho čtenář považuje.
Celkem překvapivý závěr, kniha se mi líbila.

24.05.2018

Mezi krásou a ošklivostíMezi krásou a ošklivostíBryn Greenwood

Tak tohle byla naprostá bomba! Román, napětí, láska, pocity znechucení, soucit a obdiv - to vše v knize je.
Příběh plný všeho, co se v životě děje.
Nemám moc ráda romantické příběhy, ale v tomto případě mi "happyend" udělal opravdovou radost!
Přečteno za den, tak moc jsem hltala osudy hlavních hrdinů.
Brilantně popsané povahy postav, do každé jsem se dokázala vcítit.

31.05.2018

Tyrkysové okoTyrkysové okoLenka Chalupová

Na Pulitzerovu cenu to určitě nebylo, ale příběh se četl plynule, pohodlně a po počátečním zorientování "kdo s kým" to byla celkem příjemná kniha. Za detektivku bych jí ale neoznačila, nicméně tato spisovatelka bude u mě patřit k těm lepším v ČR, za její nejlepší nadále považuji Pomnenkové matky.

19.01.2017

Muž jménem OveMuž jménem OveFredrik Backman

Nejlepší od Backmana. A namluvená verze od pana Vlasáka patří u mě k nejlepším audioknihám.

17.03.2017

Nebýt sámNebýt sámMagda Váňová

Tahle paní spisovatelka má nesmírný dar na vykreslení lidských charakterů. Píše o obyčejných věcech a obyčejných lidech velmi poutavým stylem, její knihy mě baví a zatím mě od ní žádná nezklamala.

14.06.2017

Dům za zdíDům za zdíDavid Mitchell

Na duchařiny a fantasmagorie moc nejsem, vlastně ani nevím, proč jsem tuhle knihu otevřela. ALE - vtáhlo mě to do děje už od první stránky a nepustilo půl dne - tak dlouho mi trvalo, že jsem tuto knihu schroupala.
Dokonalých 5 příběhů, které se promísí do jednoho mi učarovalo.
Ačkoliv by se mohlo zdát, že "starý obrovský anglický dům" je trochu klišé, mně to v příběhu vysloveně sedlo.
Krásné vykreslená atmosféra i myšlenkové pochody postav.

11.04.2018

Tři muži ve člunu (o psu nemluvě)Tři muži ve člunu (o psu nemluvě)Jerome Klapka Jerome

Pro mě mírné zklamání, nejspíš jsem měla moc velká očekávání vzhledem ke všem hodnocením, komentářům a doporučením.
Kniha byla určitě místy vtipná, vyprávění plynulo dobře, ale přeci jen jsem čekala víc.

04.05.2018

Slečna M.Slečna M.Caroline Woods

Další z mnoha knih, které vypovídají o životě v Německu od třicátých let minulého století.
Příběh dvou sester, které měly mezi sebou pevné pouto, ačkoliv je život zavál každou jinam.
Vyvíjející se situace před druhou světovou válkou a nástup nacismu přinutily lidi dělat věci, které by v jiné době neudělali.
Moc se mi líbilo, jak autorka popsala úmysly, které vedou k činům, možná ta hranice mezi dobrem a zlem je někdy dost tenká.

30.05.2018

Manželka mezi námiManželka mezi námiSarah Pekkanen

Tak ta byla dost dobrá. I když mi v určitých pasážích připomínala Poslední paní Parrishovou, byla svým způsobem originální.
Na začátku mě trochu pletly pasáže, kdo co vypravuje, ale to se časem vysvětlilo a srovnalo.
Napínavý thriller, přečteno jedním dechem.

04.06.2018

Mami, vrať se! - Ponížená až na samé dnoMami, vrať se! - Ponížená až na samé dnoOxana Kalemi

Teda kolik hrůzy se může stát jednomu člověku, to je děs. Kniha se četla prakticky sama, celou dobu jsem Oxaně držela pěsti, aby se z toho pekla už dostala.

31.08.2018

Ztichlý důmZtichlý důmJenny Blackhurst

Začátek byl na mě trochu roztahaný, ale postupně se to vše začalo nabalovat a příběh začínal dávat smysl. Kniha byla s každou další stránkou napínavější a konec byl překvapivý.

27.11.2018

Náš manželNáš manželJo Jakeman

Kniha se četla velmi plynule. Je napsaná napínavě, nutí vás číst dál a dál. I když mi některá rozhodnutí ústředních postav přišla krajně nepravděpodobná, knize to neubralo na čtivosti.

01.02.2019

MortificatioMortificatio. Nigredo (pseudonym)

Tak mladičký autor a dokáže napsat tak zajímavou knihu. Jeho cit pro jazyk a netradiční slovní spojení už dokazují, že někdo má prostě "ten dar". Doufám, že to není poslední kousek, který autor napsal, já se rozhodně těším na další...

24.11.2019

Rodina z podkrovíRodina z podkrovíLisa Jewell

Pohlcující příběh od první věty. Nutí vás číst dál a dál, abyste se co nejdříve dozvěděli, jak to vlastně bylo. Zároveň vás děsí jediné - že knihu dočtete a laťka bude sakra vysoko, a vám bude trvat dlouho, než vás pohltí takto dokonale jiná kniha...

04.05.2021

Dům číslo 6Dům číslo 6Nela Rywiková

Poslechnuto jako audiokniha.
Tak tohle bylo pro mě velmi příjemné překvapení.
Neznámá autorka, která dokázala bravurně vykreslit tajemný dům a ještě bravurněji psychologii jednotlivých obyvatel. Celou knihou mě provázelo napětí, které mě nutilo poslouchat dál a dál...
Standardně výborný výkon Martina Zahálky už jen podtrhl výjimečný zážitek.
Doporučuji.

18.12.2021

Úplně zapomenuto?Úplně zapomenuto?Jack Nevin

Kdybych mohla, dám deset hvězdiček. Do poslední chvíle napínavé, čtivé, překvapivé.

13.10.2016