snoopylady snoopylady komentáře u knih

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Tak tohle byla super psychojízda! Četlo se to od začátku velmi dobře. Když už máte pocit, že "víte co a jak", jste následně vyvedeni z omylu. A ten konec? Něco, co by vás opravdu nenapadlo. Kdyby bylo 10 hvězdiček, tak je dám.

29.08.2018 5 z 5

Kamkoli půjdeš Kamkoli půjdeš Camilla Way

Kniha se mi moc líbila. Dvě časové roviny, které se v závěru spojí. Děj ubíhal plynule, kniha byla plná napětí a měla i překvapivý konec.

21.08.2018 5 z 5

Poslední hra Poslední hra Federico Axat

Ze začátku mi kniha přišla trochu zmatečná, nicméně postupně se postavy a děj rozmotávaly.
Kniha je rozdělena na 4 části, které nás provedou postupně přítomností, minulostí a nakonec rozuzlením.
Kniha se četla plynule, dávám plný počet.

13.08.2018 5 z 5

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Liz Lawler

Kniha je čtivá už od začátku. V napětí vás udržuje po celou dobu a nedovolí knihu odložit.
Příjemné a plynulé čtení na 2 odpoledne.

08.08.2018 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Uff, to byla síla. Knížek z této doby a tohoto prostředí jsem přečetla nepočítaně, přesto je každá originální se svým vlastním příběhem.
Kniha dle skutečných událostí se četla úplně sama.
Nezbývá než věřit, že se lidé z dějin poučí...

06.08.2018 5 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Tak tohle byla naprostá pecka! Dechberoucí příběh, který vás pohltí od první stránky a nepustí do přečtení posledního slova.
Kniha je napsaná tak bravurně, že jsem ji nepřečetla, ale prožila!

02.08.2018 5 z 5

Pohřešovaná manželka Pohřešovaná manželka Sheila O'Flanagan

Nelze se ubránit srovnání s knihou Za zavřenými dveřmi. Tento příběh je ale originální tím, že se většinou odehrává ve Francii.
Hlavní hrdinka je celkem odvážná a jde si za svým cílem.
prostředí Francie není úplně můj šálek kávy, proto dávám jen 4 hvězdy.

25.07.2018 4 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Tak ta byla dost dobrá. plná napětí i psychologických rozborů lidské duše. Vždy, když už jsem si myslela, že vím co a jak, ukázalo se, že se pletu.
Za mě plný počet hvězdiček.

19.07.2018 5 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Slyšela jsem jako audioknihu a jsem nadšená. Kromě vynikajícího výkonu interpretky se mi moc líbil i samotný obsah. Velmi otevřená zpověď jedné z našich nejznámějších a nejoblíbenějších hereček. Její vztahy - jak partnerské, tak kolegiální nebo i na bázi přátelství - byly jedna velká jízda.
Jedna osoba toho zažila tolik, že by to vystačilo na několik dalších životů.

11.06.2018 5 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Tak ta byla dost dobrá. I když mi v určitých pasážích připomínala Poslední paní Parrishovou, byla svým způsobem originální.
Na začátku mě trochu pletly pasáže, kdo co vypravuje, ale to se časem vysvětlilo a srovnalo.
Napínavý thriller, přečteno jedním dechem.

04.06.2018 5 z 5

Mezi krásou a ošklivostí Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwood

Tak tohle byla naprostá bomba! Román, napětí, láska, pocity znechucení, soucit a obdiv - to vše v knize je.
Příběh plný všeho, co se v životě děje.
Nemám moc ráda romantické příběhy, ale v tomto případě mi "happyend" udělal opravdovou radost!
Přečteno za den, tak moc jsem hltala osudy hlavních hrdinů.
Brilantně popsané povahy postav, do každé jsem se dokázala vcítit.

31.05.2018 5 z 5

Slečna M. Slečna M. Caroline Woods

Další z mnoha knih, které vypovídají o životě v Německu od třicátých let minulého století.
Příběh dvou sester, které měly mezi sebou pevné pouto, ačkoliv je život zavál každou jinam.
Vyvíjející se situace před druhou světovou válkou a nástup nacismu přinutily lidi dělat věci, které by v jiné době neudělali.
Moc se mi líbilo, jak autorka popsala úmysly, které vedou k činům, možná ta hranice mezi dobrem a zlem je někdy dost tenká.

30.05.2018 5 z 5

Samotář Samotář Teddy Wayne

To je snad poprvé, kdy popis knihy skoro vůbec nekoresponduje s obsahem.
To ovšem neubírá knize na čtivosti. Ze zdánlivě rutinního tématu univerzitního příběhu se vyklube sonda do duše hlavního hrdiny, který není tím, za koho ho čtenář považuje.
Celkem překvapivý závěr, kniha se mi líbila.

24.05.2018 5 z 5

Madona z hor Madona z hor Elise Valmorbida

Krásná kniha, která mapuje život Italské dívky/ženy od dvacátých let minulého století.
Krásný popis přírody, tamních zvyků, dobře popsaný život za druhé světové války.
Pěkně zpracované postavy, kniha se četla dobře.

23.05.2018 5 z 5

Skryté okno Skryté okno Rachel Abbott

Mám přečtené všechny knihy od této autorky, které vyšly v češtině a všechny jsou skvělé.
V tomto případě dva při prvním zdání odlišné případy detektiva Toma Douglese do sebe začnou postupně krásně zapadat.
Kniha nepostrádá napětí, zápletku na často diskutované téma, dokonce je i se špetkou spirituality.
Poslední kapitola na mě působila výhružně, až mě zamrazilo.

18.05.2018 5 z 5

Mazací tramvaj Mazací tramvaj Magda Stachula

Moc se mi líbilo zpracování knihy. Kromě hlavní zápletky byly krásně vykreslené myšlenkové pochody jednotlivých postav.
Trochu mě mrazí při pomyšlení, že lidé se drží své vize o pomstě - oko za oko, zub za zub, ať to stojí, co to stojí, a že jsou schopni pro to obětovat vlastní život.
Velmi čtivé, otevřený konec mi nevadil.

16.05.2018 5 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Tak to byla prostě bomba! Takhle čtivou duchařinu jsem ještě nečetla.
Vůbec na mě nepůsobilo rušivě, že se střídají různé osoby vyprávění a různé doby. Naopak vždycky jsem četla rychle dál a dál, abych se pak zase dostala ke stejné osobě. Nutno říct, že ani jeden vypravěč mě nebavil méně než jiní.
Za mě prostě luxus!

13.05.2018 5 z 5

Adresát neznámý Adresát neznámý Kathrine Kressmann Taylor

Velmi zajímavý zvrat v ději, bylo pozoruhodné sledovat vývoj osobnosti pod vlivem vymývání mozků. Co vše je člověk schopen obětovat, aby se udržel na výslunní...

07.05.2018 4 z 5

Pro mě mírné zklamání, nejspíš jsem měla moc velká očekávání vzhledem ke všem hodnocením, komentářům a doporučením.
Kniha byla určitě místy vtipná, vyprávění plynulo dobře, ale přeci jen jsem čekala víc.

04.05.2018 3 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Truman Capote

Pěkně napsaná kniha, ve které autor skloubil ověřená fakta a svůj um vypravěčství.
Líbil se mi psychologický rozbor jednotlivých postav.
Jediné, co vytýkám, je přílišná rozvláčnost. Z toho důvodu pouze 4 hvězdičky.

26.04.2018 4 z 5