šneki šneki komentáře u knih

Lekce chemie Lekce chemie Bonnie Garmus

Nečekala jsem, že se mi bude tolik líbit, ale zároveň to zase nebyla úplná bomba na 5*. Velmi se mi libí, že se postava Elizabeth byla konzistentní a řekla bych že na svou dobu i velmi odvážná. Romance je tam trochu, ale nepřijde mi na sílu. Je tam trochu dost pohádkových ex-machina elementů i když jako celek to funguje dobře, pokud člověk přivře oko.

24.09.2023 4 z 5

Tajná historie Tajná historie Donna Tartt

Nehodnotím, jelikož jsem nedočetla (40%). Ale silně pochybuji, že by dočtení nějak změnilo mojí nechuť tuhle knihu brát do ruky a upřímné pohrdání všemi postavami, které nemají nic lepšího na práci než rozhazovat svoje peníze a stěžovat si jak mají prázdný život.

07.08.2023

Kečupová mračna Kečupová mračna Annabel Pitcher

Chtěla jsem číst mnohem dříve, ale nakonec jsem na ni nahodně narazila v Levných knihách. Je rozhodně poznat, že je určena pro mladší ročníky, ale stejně mě trochu překvapila některá témata. Celkově ale zápletka nebyla nic světoborného a forma dopisů vězňovi mohla být trochu lépe využita.

14.07.2023 3 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Bylo to fajn, ale doufám , že další knížky mě odloví více.... Postavy fajn, jen příběhově to prostě nebylo úplně dotažené.

09.04.2023 3 z 5

Mluvčí za mrtvé Mluvčí za mrtvé Orson Scott Card

Po druhém přečtení stále skvělé. Chování některých postav mi úplně nejde po chuti (totiž že i po několika tisícech let se lidstvo nedokázalo odpoutat od náboženství, konkrétně od přespříliš upjatého katolictví) a srovnávat se s tím, že Ender je už dospělý je trochu těžké, ale tahle kniha už se vydává docela jiným směrem něž první díl a rozhodně stojí za přečtení.

09.04.2023

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

I po druhém přečtení skvělé, ale vím že další díly teprve ukážou, jak komplexní je celá série.
Nicméně už jsem si všimla některých lehce kontroverzních částí, které už by dnes nejspíš neprošly a kvůli kterým byl autor kritizován.

11.02.2023

Poslední stanice Poslední stanice Casey McQuiston

Opět skvělý útěk směrem k úžasně rozmanitému a tolerantnímu světu, o kterém si většina queer lidí může nechat jen zdát. Příběh sám o sobě krapet horší než RWRB, ale chemie tam určitě byla a zajímavé vedlejší postavy taky není nouze. Konec je takový očekávatelný vzhledem k charakteru knížky, ale nevadí.

11.02.2023 4 z 5

Poslední absolvent Poslední absolvent Naomi Novik

Opět skvělé jako první díl, ale už proklínám autorku za ten cliffhanger na konci.

11.02.2023 4 z 5

Okouzlená Okouzlená Gita Trelease

Nečekaně zajímavá kniha, jakožto člověk políbený francouzštinou hodnotím její výskyt kladně a taky mě moc bavilo spojení reálné historie a vymyšleného příběhu. Konec mi možná přišel trochu slabší, ale ráda zde ty 3,5 hvězdy zaokrouhlím nahoru.

03.01.2023 4 z 5

Smrtící vzdělání Smrtící vzdělání Naomi Novik

Moje první Noviková a rozhodně ne poslední. Styl psaní mi sedl, Galadriel jsem v mnoha ohledech chápala a celý magický systém je bezvadně vymyšlen. A samozřejmě obří cliffhanger, který vás donutí číst další díl.

10.09.2022 4 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Nenáročné čtení, které rychle ubíhá, ale nic speciálního. Slovní přestřelky tomu hodně pomáhají.

10.09.2022 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nechápu, co bylo na knížce tolik skvělého... Dobře styl psaní a napad docela ušly, ale to že za osamělou holkou z bažiny pálí hned 2 kluci, kteří by si mohli vybírat? Prostě mi to přijde celé přitažené za vlasy.

10.09.2022 2 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Jedna z nejlepší romancí, co jsem četla! Sice by se tam našlo pár chyb, ale jinak je to plné inteligentního humoru a Olivin sarkasmus je (společně s vědeckým prostředím) třešnička na dortu.

10.09.2022 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Ideální jednodílná fantasy, když se nechcete pouštět do rozsáhlé série.

10.09.2022 4 z 5

Tvůrci náhody Tvůrci náhody Joav Blum

Skvělý nápad, dobře napsané a docela nečekané zvraty. Rozhodně je to kniha, která vám zůstane v hlavě.

25.06.2022 4 z 5

Dívka, had, trn Dívka, had, trn Melissa Bashardoust

Velmi zajímavá knížka, postavy propracované a příběh byl docela obsáhlý i přes relativně krátkou délku. Škoda, že jsem se do toho nemohla více zažrat kvůli škole, takže pomyslných 3,5*.

25.06.2022 4 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Když jsme viděla, jak jsou všichni z této knihy úplně mimo, tak jsem čekala něco skvělého. Nebo alespoň dobrého. Opak byl ale pravdou, postavy se chovají stupidně a nějaké napětí mezi nimi funguje jen velmi krátce, pak už to začne být jen divné. Prostě existuje tak 1000 lepších romantických knížek.

25.06.2022 1 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Pořád skvělá kniha, ale už mě to tolik nechytlo.

17.03.2022 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Rozjezd pomalejší, ale když došlo na samotnř hry tak už se četlo dobře. Lepší než první díl to ale asi nebylo.

17.03.2022 4 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Moje první přečtení, až je mi z toho hanba, že jsem se nedokopala dříve. Nelze říct, co by už nebylo řečeno, zkrátka čtivé, postavy si zamilujete, o akci a lásku nouze není. Zkrátka bezchybně uvařená YA dystopie. Poslední hvězdičku si rezervuji na další díly.

29.01.2022 4 z 5