snehule snehule komentáře u knih

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

Kdyby tohle byla povídka, byla by vážně dobrá, ovšem v tomhle rozsahu to byla neuvěřitelná nuda. Stále dokola se opakovaly dlouhé popisy pocitů hrdinky v domě, co se jí tam dělo pořád dokola jako přes kopírák, nemělo to spád.

05.06.2023 2 z 5

Skrz prázdnotu Skrz prázdnotu S. K. Vaughn

Na můj vkus až moc překombinované. V téhle knize už chyběl jen vesmírný Vetřelec a bylo by tam všechno. Tohle se s Weirovým Marťanem nedá srovnat, ten měl hlavu a patu a byl uvěřitelný, tohle ovšem nikoli. Ale místy nemůžu hlavní hrdince upřít vtipné hlášky, ty mne bavily.

28.11.2020 3 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Dalo se z toho vytěžit mnohem víc. Autorka si vytyčila otázky, na něž chtěla hledat odpověď, ale rozhodně nenašla cestu, jak se k cíli dobrat. Rozhovory jsou, patrně záměrně, vedeny jako povídání u kávy, ale otázky, které autorka pokládá, a její komentáře jsou kolikrát mimo - naťukává tolik souvisejících témat, která pak nechává bez hlubšího zasazení do kontextu.
Na knize pozitivně hodnotím rozhovor s paní Duškovou z Dětského krizového centra, ten je hodně přínosný. Škoda, že takto není vedena celá kniha.

30.07.2020 2 z 5

Oni Oni Mark E. Pocha (p)

Na knihu, jejíž děj se odehrává v Branišovském lese, jsem se těšila (ano, moje chyba, čekala jsem něco ve stylu Trhliny). Tahle obludnost mě však jen okradla o čas.

03.05.2019 odpad!

Sídlo smutku Sídlo smutku Gail Godwin

Trochu zklamání, linka s duchem je spíše vedlejší, začátek knihy byl sice výborný, ale postupem se řada věcí opakovala stále dokola a děj byl hodně rozvleklý.

12.01.2019 3 z 5

Poselství růží Poselství růží Leila Meacham

Po dlouhé době knížka, po jejímž skončení jsem měla chuť začít číst znova od začátku.

07.07.2016 5 z 5

Kouř z komína - pohádkový román Kouř z komína - pohádkový román Petr Chudožilov

Překrásná knížka, jsem ráda, že jsem na ni narazila. Nádherný jazyk doplňují krásné ilustrace.

17.01.2016 5 z 5

Kde se touláš, Bernadetto Kde se touláš, Bernadetto Maria Semple

Zajímavě psaná, občas vtipná knížka. Jen ten konec mohl být dotaženější.

20.03.2015 3 z 5

Anno Dracula Anno Dracula Kim Newman

Tolik známých postav na jednom místě, to je prostě úžasné setkání se starými známými :-)

08.03.2015 5 z 5

Záhada mrtvých nohou Záhada mrtvých nohou Fred Vargas (p)

Knížku jsem přelouskala za jeden den - je to první, ale rozhodně nebude poslední, knížka, kterou jsem od této autorky četla. Je napínavá od začátku do konce, místy příjemně temná a ponurá atmosféra umocňuje zážitek z děje. A občasné komentáře, hlášky a průpovídky hlavních hrdinů stojí za to:-)

03.07.2013 5 z 5

Příšerné příběhy z temného tunelu Příšerné příběhy z temného tunelu Chris Priestley

Toto je už druhá kniha kterou jsem od tohoto autora četla a musím říct, že se mi příběhy v jeho podání líbí stále více. Příběhy jsou naplněny příjemně mrazivou atmosférou a ačkoli většina příběhů nedopadne příliš překvapivě, těšila jsem se na každé další vyprávění Ženy v bílém. Tahle knížka podle mě s klidem obstojí i u dospělého čtenáře - u mě rozhodně bodovala.

05.03.2013 5 z 5

Staré fotografie mi vždycky připadaly tajemné a možná tak trochu strašidelné. O to víc jsem se těšila na jejich spojení s knížkou, s mysteriozním příběhem, a musím říct, že jsem zklamaná rozhodně nebyla. Občas jsem si připadala až nepatřičně - dívat se na cizí, soukromé fotografie a u některých jsem si říkala, proč asi vůbec vznikly. Ve spojení s vyprávěním jsem občas, hlavně zpočátku, měla příjemně mrazivý pocit. Jak se příběh rozvíjel, tak se mi občas zdálo, že mu něco chybí, nějaký náboj, který byl na začátku, a některé situace byly popsány spíš jak z dobrodružné knížky pro děti. I na drobné výhrady ale dávám pět hvězdiček, protože knížka, jak je zpracována, prostě stojí za to.

02.08.2012 5 z 5

Nemilovaní Nemilovaní John Saul

Od Saula jsem zatím četla jen Noční můru a musím říct, že mě zrovna nenadchla. I proto jsem k téhle knížce nepřistupovala s velkými nadějemi, ale byla jsem příjemně překvapená. Atmosféra, jak ji autor vykresluje, je úžasná - temná, ponurá, svazující. Pokud máte rádi mystické příběhy s přídechem hororu, tak si tuhle knížku přečtěte - stojí za to.

28.07.2012 4 z 5

Sophie Sophie Georgette Heyer

Ideální čtení na léto - vtipný i celkem neobvyklý romantický příběh. A konečně romantická knížka, ve které na vás na každé druhé stránce nikdo nevalí erotické scény, jak se bohužel v současnosti stalo zvykem. Škoda, že u nás vyšlo od této autorky jen tak málo knížek.

28.07.2012 5 z 5

Zatímco spíš Zatímco spíš Alberto Marini

Tahle knížka se dobře čte, děj rychle ubíhá a nejlepší je, že se napětí pořád stupňuje, takže ke konci už prostě musíte číst dál a dál, protože jste zvědaví, co si pro Vás autor ještě připravil za překvapení. Nejvíc se mi asi líbilo napětí, které vyplývalo z nevyřčeného nebo neuskutečněného, prostě ta otevřená možnost, že se stane něco hrozného a Vy jen čekáte kdy to přijde.

02.05.2012 4 z 5

Medailon osudu Medailon osudu Laura Thorne

Příběh sice není moc originální, ale za přečtení knížka stojí. Nejvíc se mi líbila atmosféra a prostředí, jak ho autorka vykreslila. Je to příjemné a oddychové čtení.

Putovní upíří show Putovní upíří show Richard Laymon

Tenhle příběh se mi líbil asi pro tu atmosféru, kterou autor skvěle popsal. No dobře, konec byl trošku zvláštní, ale musím říct, že mě tahle knížka chytla a musela jsem číst a číst, dokud jsem se nedozvěděla, jak to celé skončí.

Příběhy vašeho života Příběhy vašeho života Ted Chiang

Tohle je přesně ta knížka, kde vám krátká povídka bude stačit na hodně dlouhé přemýšlení. Knížka je poutavě napsaná, nebyl tam jediný příběh, který by se mi nelíbil a pro mě je to jedna z knížek, které když dočtete, tak vám v paměti zůstanou.

11.04.2012 5 z 5

Valčík s temnotou Valčík s temnotou * antologie

Tahle knížka se mi moc líbila, některé příběhy jsou opravdu mrazivé. U některý ale těžko věřit, že jsou pravdivé, jak je u nich uváděno. Pro milovníky strašidelných příběhů je to ale ideální knížka.

11.04.2012 5 z 5

Zloději labutí Zloději labutí Elizabeth Kostova

Četla jsem od této autorky Historičku a ta se mi hodně líbila, takže jsem se na tuhle knížku těšila. Příběh mě sice zaujal, ale dost mi vadily rozvláčné popisy. Ty sice byly i v Historičce, ale tam šlo aspoň o reálie různých zemí, historii a podobně, takže se to dalo přežít a ke knížce to patřilo. Ale tady se stále opakují popisy stavů hrdinů, detaily z jejich života, a to mě moc nebavilo. Na druhou stranu to pro někoho může být hodně zajímavé.