šmudlík šmudlík komentáře u knih

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Oddechovka, vtipná, milá a zároveň se sem tam člověk zamyslí nad životem.
S hlavní hrdinkou jsem velmi sympatizovala a celkově na mě kniha působila velmi dobře. Možná i proto, že jsem neměla vysoké očekávání. Pokud máte náladu na relax, humor a zároveň chcete knihu zhltnout na jeden nádech, je tato kniha určitě správnou volbou.

17.05.2022 4 z 5

Ilustrovaný muž Ilustrovaný muž Ray Bradbury (p)

Dechberoucí povídky, které neubývají na aktuálnosti. Již jsem četla dříve několik povídek samostatně a nyní jsem dostala do ruky knihu, kde mě překvapil už jen prolog o ilustrovaném muži.
Obdivuji autorovu představivost, v roce 1951 přemýšlet tímto způsobem o vesmíru a technologie je fascinující.
Pokud bych měla vyzdvihnout některé povídky, budou to určitě: Savana, Liška a les, Dlouhý déšť a Nultá hodina.

10.01.2022 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Velice oddechové čtení. Nejdříve jsem začala číst příběh Veroniky, myslím, že opačně by mě to asi odradilo. Ale na každém z příběhů jsem si našla něco, co mě zaujalo a nakonec jsem se do příběhů s chutí začetla.
Místy mi přijde styl psaní jednoduchý i nereálný. Ale nápad určitě dobrý. :)

30.10.2021 2 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Knih s tématikou 2. Světové války bylo napsáno již mnoho a některé se opakují. Tento příběh mě opravdu zaujal svou originalitou. Líbí se mi vsuvky myšlenek z pohledu Smrti.
Postavu Liesel a její náhradní rodiny jsem si zamilovala a čekala jsem, jak se buse vyvíjet přátelství mezi Liesel a Saukerl Rudym. Ukázka toho, jak lidé dokáží vnímat svět kolem sebe i krásně navzdory těžkým časům.

28.08.2021 4 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Za mě slabší díl, ale i přesto hurá do dalšího!!! Těším se. Jsem zvědavá na další vývoj. Líbili se mi nové postavy - Regis a Milwa.

03.03.2020 4 z 5

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Knihu jsem našla náhodou v knihovničce a je boží!! Zřejmě má být určena pro náctileté, ale myslím, že dospělí se v ní také najdou. Má krásnou hloubku, je romantická, smutná a okouzlující. Hodně na mě zapůsobila, i když jsem to vůbec nečekala.

11.01.2020 5 z 5

Pět mrtvých psů Pět mrtvých psů Michal Sýkora

Ke knize jsem se dostala náhodou. Proto mě kniha překvapila čtivostí, napětím a zpracováním. Autor mě velice zaujal, doufám, že se někdy dostanu i k dalším dílům. Hlavně pokud tu píšete, že se následující děj propojí.

20.11.2019 4 z 5

Otevřená zpověď rodiny Prudilů Otevřená zpověď rodiny Prudilů Daniela Kántorová

Kniha není žádné převratné dílo, ale to se dá u takového typu knihy očekávat. To jen abych navázala na komentáře dříve. Je to velice oddechové čtení, úsměvné, pobaví a neurazí. Líbí se mi otevřenost a nadsázka. Celkově hodnotím kladně.

10.09.2019 3 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Moje první seznámení se Zeměplochou a doufám, že ne poslední. O fantazii není nouze, i když musím přiznat, že jsem se místy ztrácela v popisu Zeměplochy apod. Ale kniha má svůj půvab a doufám, že v další díly úvodní Barvu kouzel ještě předčí. Nejvíce mě bavila Truhla z hruškovníku.

06.08.2019 4 z 5

Hladový příliv Hladový příliv Amitav Ghosh

Kniha se mi moc líbila. Je to takové oddychové čtení. Sice je pravda, ze začátku trvá, než se děj rozběhne. Ale později je kniha velmi čtivá a konec je velice překvapivý. Za mě super.

01.05.2019 3 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Dle mého nazárou jedna z těch lepších "Kingovek". Moc se mi líbila, četla jsem s napětím a líbilo se mi vykreslení spousty postav z městečka.

27.12.2018 4 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Další díl opět nezklamal a s chutí se těším na další. Chybělo mi zde však více děje s Geraltem a také bych na můj vkus ubrala válečné intriky králů, u kterých jsem se trochu ztrácela.

21.08.2018 3 z 5

Hon na lišku Hon na lišku Roald Dahl

Trošku jiný styl od R. Dahla. Ze začátku mi nepřišlo moc čtivé. Tématika je sice depresivní, za to myšlenka je podle mého názoru skutečná. A člověk si díky tomu uvědomí určité věci.

26.03.2018 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Ze začátku jsem si myslela, že to bude blbost a že je to další kniha, která je hrozně zmedializovaná. Až po čvrtce mě chytla a pak jsem se nemohla odtrhnout.

02.08.2017 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Nejdříve jsem se dívala na seriál a tak mi dlouho trvalo, než jsem zkusila i knížku. Ale bylo to skvělý, i tak mě to bavilo. Bylo tam samozřejmě víc věci a nemůžu říct, že bych se u knížky nudila.

22.08.2015 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Kniha mě mile překvapila, nečekala jsem od ní moc, ale hrozně se mi líbila. Byla jsem do ní zakousnutá, byla napínavá a měla zajímavý příběh. Určitě zkusím další díl milénia.

22.07.2015 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Knížka nebyla špatná, ale na to jak se drží knihy tohoto autora na nejvyšších místech v žebříčkách knih, mě docela zklamala.

27.12.2014 2 z 5

Tlukot křídel smrti Tlukot křídel smrti Paul Hoffman

Nejvíce se mi líbil asi konec, kdy jsem byla napnutá a hltala jsem každou kapitolu. Taky mě dost potěšilo, že půlka knížka nebyla jen čistě o bitevním poli.
Musím říct, závěr se povedl.

20.11.2014 4 z 5

Neviditelný Neviditelný Jaroslav Havlíček

Musím říct, že kniha na mě dost zapůsobila. Nevím jestli Petra Š. odsoudit nebo mu dát za pravdu. Asi něco mezi. Možná, že kdyby projevil trošku jemnější city, mohlo vše dopadnout o něco líp, ... . A asi jsem byla dost naivní, když jsem po všem čekala dobrý konec.

19.10.2014 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Není to typická hororová knížka, ale přesto pro mě byla dost napínavá. Ze začátku to byl záměr vtáhnout čtenáře do děje pohodovou rodinkou, a potom přichází napětí. Dost na mě zapůsobilo přemýšlení o smrti, které se v knížce objevuje, donutilo mě, se nad tímto tématem zamyslet.
Pro mě naprosto skvělá "Kingovka".

28.07.2014 5 z 5