Smolda Smolda komentáře u knih

Temná věž Temná věž Stephen King

Ze začátku jsem mi tahle sága četla velmi těžko, ale jakmile jsem se do toho spad tak nebylo cesty zpět. Tuhle ságu se ani netroufnu hodnotit má své plusy i mínusy. Prostě "Temná věž" tady si musí udělat názor každý sám za sebe.

13.03.2017 5 z 5

Sama čepel Sama čepel Joe Abercrombie

Za mě mohu říct, že tuto trilogii řadím mezi ty lepší fantasy. Začátek nic moc, ale potom se to rozjede. Kniha je v podstatě o čtyřech hlavních postavách. A u Gloktových myšlenek jsem se hodně nasmál. Doporučuji

05.02.2017 5 z 5

Tanky proti tankům Tanky proti tankům Avigdor Kahalani

Jedna z mála vojenských knih, která pro mě byla velice čtivá a záživná. Ukazuje jak dobře vycvičena armáda dokáže porazit mnohem silnějšího protivníka. A hrdinství izraelských vojáků bránící svoji zem proti zničení.

26.01.2017 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Miroslav Žamboch

Takový středověký terminátor .. opravdu jsem se pobavil doporučuji všem :)

09.04.2016 5 z 5

Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

Hemingway má zvláštní styl psaní, takže chápu hodně rozdílných komentářů. Z mého pohledu měl za tuto knihu dostat Nobelovku ... ale to je jen můj názor. Za mě 5z5 prostě mi ta kniha sedla :)

14.02.2016 5 z 5

Temná aréna Temná aréna Mario Puzo

Tato knih mi připomíná Remarkovy knihy - jak atmosférou celého díla tak i tím ne zcela dobrým koncem. 4z5

06.02.2016 4 z 5

Černý obelisk Černý obelisk Erich Maria Remarque (p)

Jedna z mála Remarqových knih u které jsem se i dost zasmál.

01.02.2016 5 z 5

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

Další skvělá kniha se spoustou velmi pravdivých pasáží a citátů ze života . Po dočtení si vždy říkám, že už asi po další Remarkově knize nesáhnu .. kvůli špatným konců. Ale i tak neodolám a začnu další.. 5z5

01.02.2016 5 z 5

Poslední kmotr Poslední kmotr Mario Puzo

Přibližně do poloviny knihy jsem se vcelku nudil, ale pak mě to chytlo a dočetl jsem to na jeden zátah. Tato kniha nedosahuje kvalit kmotra, ale i tak jsem se u ní velmi pobavil.

01.02.2016

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

Velmi kvalitní fantasy sága. Netradiční alomancie a super postavy. Knihy jsem přečetl skoro hned.5z5

15.11.2015 5 z 5

Měsíční zahrady Měsíční zahrady Steven Erikson (p)

Nebudu psát komentář ke každému dílu série. Takže to shrnu, jak jsem začal číst Měsíční zahrady přišla mě kniha strašně zmatená a špatně jsem se v ději orientoval . Ale jakmile jsem si zvykl na styl PANA Eriksona stala se tato knižní série mou TOP ve světě fantasy. A na postavy jako je Rychlej Ben a nebo Kalam asi jen tak nezapomenu. Za mě všechny knihy 5z5 a už se nemůžu dočkat dalších dílu ze série Kharkanas :). Erikson se právoplatně řadí mezi mistry fantasy.

24.10.2015 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Jedna z knih, kterou čtu 1x až 2x do roka a zatím mě pořád neomrzela. Stoprocentně ji u sebe řadím ke svým TOP knihám !

03.02.2013 5 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Mistr se nezapře ! Další skvělá kniha :)

02.02.2013 5 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Tato kniha není až tak záživná jak jsem čekal , ale každopádně vás donutí hned sáhnout po dalším dílu. A jak řekl sám King tato sága má to být jeho "Magnum opus". Takže se třesu očekáváním:)

13.09.2012 4 z 5

Spár stříbrného sokola Spár stříbrného sokola Raymond E. Feist

Po pár letech jsem zase sáhl po Feistovi a zatím to vypadá, že půjde o geniální 3 dílnou ságu. :) 5z5

15.08.2012 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Po této knize jsem sáhl hned po přečtení 1984 a musím říct , že jsem ji přečetl jedním dechem. Nadčasové dílo. Geniální Orwell !!

16.07.2012 5 z 5

Uvězněn s faraóny Uvězněn s faraóny Howard Phillips Lovecraft

První spisy s ženskou postavou...Poezie a bohové

15.07.2012 5 z 5

Hory šílenství Hory šílenství Howard Phillips Lovecraft

Zatím nejlepší ze spisů co jsem četl.

12.07.2012 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Dílo génia, které se jen tak nenajde ... teď jen lituji, že jsem po tomto titulu sáhl tak pozdě ! 5 z5 !!

11.07.2012 5 z 5

Pláň Tortilla Pláň Tortilla John Steinbeck

Když jsem si knihu sehnal tak jsem počítal s tím, že mě nechytne.Kupodivu to pro mě bylo lehce úsměvné oddechové čtení.

26.06.2012 4 z 5