Smolda

Stařec a mořeStařec a mořeE. Hemingway

Podle většiny lidí tato kniha patří mezi ty ,které by si měl člověk za život přečíst. - S tím 100% souhlasím. Příběh jako takový mě až tak záživný nepřišel, ale u této knihy jde spíš o myšlenku co v nás zanechá. A jak napsal E. Hemingway : „Ale člověk není stvořen pro porážku. Člověka je možno zničit, ale ne porazit“

Černý obeliskČerný obeliskE. M. Remarque

Jedna z mála Remarqových knih u které jsem se i dost zasmál.

01.02.2016

Krev elfůKrev elfůA. Sapkowski

Mistrovské dílo ... nejlepší fantasy sága jakou jsem zatím četl

InheritanceInheritanceC. Paolini

A loď plula dál a poklidně klouzala po měsícem osvětlené řece do temné krajiny před nimi. KONEC ...když jsem to přečetl tak nějak sem si nebyl schopen připustit ,že je opravdu ten "KONEC". Knižní série která se mi dostala opravdu hluboko pod kůži.

Bez slitováníBez slitováníM. Žamboch

Takový středověký terminátor .. opravdu jsem se pobavil doporučuji všem :)

09.04.2016

Dům mrtvýchDům mrtvýchS. Erikson (pseudonym)

Z prvního dílu jsem byl lehce na rozpacích, ale 2 díl mě úplně pohltil. 5z5

13.06.2012

19841984G. Orwell (pseudonym)

Dílo génia, které se jen tak nenajde ... teď jen lituji, že jsem po tomto titulu sáhl tak pozdě ! 5 z5 !!

11.07.2012

Farma zvířatFarma zvířatG. Orwell (pseudonym)

Po této knize jsem sáhl hned po přečtení 1984 a musím říct , že jsem ji přečetl jedním dechem. Nadčasové dílo. Geniální Orwell !!

16.07.2012

Komu zvoní hranaKomu zvoní hranaE. Hemingway

Hemingway má zvláštní styl psaní, takže chápu hodně rozdílných komentářů. Z mého pohledu měl za tuto knihu dostat Nobelovku ... ale to je jen můj názor. Za mě 5z5 prostě mi ta kniha sedla :)

14.02.2016

Martin EdenMartin EdenJ. London

Moje neojoblibenější Londnova kniha

Tři kamarádiTři kamarádiE. M. Remarque

Moje první Remarqueova kniha a také jedná z nejlepších jaké jsme kdy četl.

29.11.2011

Hobit aneb Cesta tam a zase zpátkyHobit aneb Cesta tam a zase zpátkyJ. R. R. Tolkien

Pohádka kterou bych byl schopen přečíst snad i 10x ... legendarní fantasy

Emil z LönnebergyEmil z LönnebergyA. Lindgren

Kniha mého dětství, skopičiny maleho bloňďáka u kterých člověk jen s těží zadržuje smích.

Mág – UčedníkMág – UčedníkR. E. Feist

Sága u které sledujete jak se ze 2 kamarádů stanou 2 nejmocnější lidé planety. Super fantasy série, kterou jsem přečetl jedním dechem .

12.12.2011

Stručná historie časuStručná historie časuS. W. Hawking (pseudonym)

Fyzika je můj koniček tak proto dávám 5/5 ,ale pro normálního člověka je tato kniha asi "těžká".

11.03.2012

Pláň TortillaPláň TortillaJ. Steinbeck

Když jsem si knihu sehnal tak jsem počítal s tím, že mě nechytne.Kupodivu to pro mě bylo lehce úsměvné oddechové čtení.

26.06.2012

PistolníkPistolníkS. King

Tato kniha není až tak záživná jak jsem čekal , ale každopádně vás donutí hned sáhnout po dalším dílu. A jak řekl sám King tato sága má to být jeho "Magnum opus". Takže se třesu očekáváním:)

13.09.2012

Čas žít, čas umíratČas žít, čas umíratE. M. Remarque

Mistr se nezapře ! Další skvělá kniha :)

02.02.2013

Vítězný obloukVítězný obloukE. M. Remarque

Další skvělá kniha se spoustou velmi pravdivých pasáží a citátů ze života . Po dočtení si vždy říkám, že už asi po další Remarkově knize nesáhnu .. kvůli špatným konců. Ale i tak neodolám a začnu další.. 5z5

01.02.2016

Temná arénaTemná arénaM. Puzo

Tato knih mi připomíná Remarkovy knihy - jak atmosférou celého díla tak i tím ne zcela dobrým koncem. 4z5

06.02.2016

Sama čepelSama čepelJ. Abercrombie

Za mě mohu říct, že tuto trilogii řadím mezi ty lepší fantasy. Začátek nic moc, ale potom se to rozjede. Kniha je v podstatě o čtyřech hlavních postavách. A u Gloktových myšlenek jsem se hodně nasmál. Doporučuji

05.02.2017

Temná věžTemná věžS. King

Ze začátku jsem mi tahle sága četla velmi těžko, ale jakmile jsem se do toho spad tak nebylo cesty zpět. Tuhle ságu se ani netroufnu hodnotit má své plusy i mínusy. Prostě "Temná věž" tady si musí udělat názor každý sám za sebe.

13.03.2017

PopoupoPopoupoZ. Holasová

Jedna z mých prvních knih

Pán muchPán muchW. Golding

Nádherný ostrov, který se ze záčátku jeví jako sen se pomalu mění v noční můru. Kniha od které se odtrhnete až po přečtení posledního listu. (aspoň u mě to tak bylo :) )

11.12.2011

Tulák po hvězdáchTulák po hvězdáchJ. London

Kazajka přitažená tak napevno že mu málem polámali žebra ,ale on stejně ví že vyhrál. Dokonalá kniha která nutí člověka k zamyšlení.

12.12.2011

Ohněm a mečemOhněm a mečemH. Sienkiewicz

Dokonalý historický román, sice trochu zdlouhavý ale nádherný.

27.12.2011

Dagon a jiné horroryDagon a jiné horroryH. P. Lovecraft

Šepot v temnotách a Vyděděnec, nevím čím to je ale u obou těchto povídek mě tak nějak přecházel mráz po zádech....

17.06.2012

Volání CthulhuVolání CthulhuH. P. Lovecraft

Krysy ve zdech a Chladný vzduch se mi velice líbily, ale naproti tomu opěvovaná povídka Volání Cthulhu mě až tak nechytla.

Hrůza v Dunwichi a jiné hororyHrůza v Dunwichi a jiné hororyH. P. Lovecraft

Styl s jakým HP Lovecraft popisuje okultismus a tajemno je (mrazivě)dokonalá. Hrůza v Dunwichi a Pickmanův model super povídky.

Barva z kosmuBarva z kosmuH. P. Lovecraft

Barva z kosmu a Iranonovo hledání jsou velmi kvalitní, ostatní jsou zlatý průměr.

25.06.2012

1 2