SmisekIvuska SmisekIvuska komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Kniha je hodně čtivě napsaná. Nečekala jsem od ní nic a i díky tomu si myslím, že se mi tak líbila. Velmi ráda si přečtu i další díly.

19.04.2024 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Knihy autorky mám moc ráda. Vždy si najde silné téma. I u této knihy to tak je. Ale musím říct, že pro mě tato není ta "wau" kniha. Nevím co, ale něco mi na ní vadilo.

12.04.2024 3 z 5

Paříž pro jednoho a jiné povídky Paříž pro jednoho a jiné povídky Jojo Moyes

Některé povídky se povedly moc, jiné jsou slabší. Ale když je to vaše oblíbená autorka, tak jí ty "muchy" omluvíte. Příjemné čtení :-)

03.04.2024 4 z 5

Dívka v zrcadle Dívka v zrcadle Rose Carlyle

Tady jde vidět, jak různí jsou lidé - jednomu knížka připadá super, druhému průměr. Dočetla jsem, ale nijak zvlášť mě to nebralo. Knížka je asi fajn, ale musíte na to být naladěni :-)

04.03.2024 3 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Její styl psaní mi sedí, proto i tato kniha byla volbou na jistotu. Mám ráda knihy, které jsou částečně psané podle skutečnosti. Asi bych trošku vytkla konec, který mi přišel až moc useknutý z doby do doby, ale jinak zase moc příjemné čtení :-)

18.02.2024 4 z 5

Pařížská knihovna Pařížská knihovna Janet Skeslien Charles

Někdy jsou dny, kdy nečtete anotaci knihy, ale vybere si ji podle obálky. Tak to bylo i s touto knihou a při čtení jsem zjišťovala o čem vlastně je. Knížka je fajn, pokud nehledáte velké drama s detailními informacemi o válce.

09.01.2024 3 z 5

Dvanáct vánočních schůzek Dvanáct vánočních schůzek Jenny Bayliss

Kniha je předvídatelná, ale přesto je to fajn vánoční oddechovka :-)

10.12.2023 4 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Knížka je příjemná oddechovka, nic náročného na čtení, ideální, když chcete vypnout. Moc se mi líbilo, že i když jsem dle obsahu čekala tři různé samostatné povídky, tak to tak nebylo.

23.02.2023 3 z 5

Jarní sen Jarní sen Rena Rosenthal

Knížka se dobře četla, je napsaná zase z jiného prostředí, než bývá normálně. Za mě příjemná oddechovka a těším se na další díly :-)

08.02.2023 4 z 5

Řetízek slz Řetízek slz Zuzana Zimmermannová

Kniha je čtivá, ale čekala jsem asi víc popsaný celý ten průběh. Ideálně i z pohledu Richarda, ne jen z pohledu jeho matky Anny.

04.07.2022 3 z 5

Ztracené dopisy Ztracené dopisy Sarah Mitchell

Čte se dobře, ale pokud od ní čekáte něco extra, tak to není. Je to fakt kniha, kterou přelouskáte, než se začtete do něčeho jiného :-)

04.07.2022 3 z 5

Síla dávných tajemství Síla dávných tajemství Sejal Badani

Mam moc ráda knížky, kde se prolíná časové období. Knižka je odpočinková a zajimavá v tom, že se můžeme dozvědět něco z jiné kultůry. Velmi příjemné čtení.

22.03.2022 4 z 5

Jako ve filmu Jako ve filmu Kelly Oram

Knížka je příjemná oddechovka. Srovnávání životních situací s filmy je super.

21.02.2022 4 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Krásné vzpomínání nad adresářem se jmény. Mám ráda knihy, kde se prolínají děje - současnost a minulost. Tady to bylo zpracované krásně a ten závěr... :-)

21.02.2022 4 z 5

Vítěz Vítěz Klára Janečková

Je to moje první kniha od autorky a musím bohužel napsat, že to nebylo úplně ono. Víc než polovina knížky pořád o tom samém a dokolečka. Pak v pár stránkách napětí a konec. Ale ani tak mi to nepřišlo úžasné.

04.02.2022 2 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

V poslední době narážím na knihy,které mě svým začátkem nijak neokouzli. Naštěstí mám pravidlo, že knihy dočítám a o to příjemnější je pak pocit, když vás knížka vtáhne do děje a prostě musíte číst. Mám ráda knihy dle skutečných událostí, které jsou sepsány příběhem a tu se to moc povedlo. Jen ta "pachuť" z toho, že to není jen vymyšlené, ale opravdu se to přihodilo tolika dětem a rodičům, je velká. Knihu určitě doporučuji.

28.01.2022 4 z 5

Čekání na spoušť Čekání na spoušť Lidmila Kábrtová

Wau! Nečekala jsem, že ty příběhy budou tak propojené. Knížka je možná strohá, ale za mě to stačilo, popisování "omáčky" kolem, by knížku zbytečně natahovalo. Je to taky knížka, kterou když vezmete do ruky, tak ji za jeden den přečtete, protože prostě musíte :-)

10.01.2022 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Autor má styl psaní, který opravdu ne všem sedne. Začátek knihy byl rozpačitý, ale pak to nabralo rychlost a musíte číst a číst,.... Kniha má vtip, ale přesto vás donutí se i zamyslet. Za mě palec nahoru a těším se na další jeho knihy :-)

08.01.2022 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Příjemné oddechové čtení, které je možná předvídatelné, ale přesto nezklame :-)

08.01.2022 4 z 5

Vánoce v Paříži Vánoce v Paříži Mandy Baggot

Bohužel musím říct, že je to knížka, která hodně popisuje místa v Paříži a na vánoční atmosféru naladí stylem "znovu padá sníh". Dost věcí mi přišlo, že je tam jen "nakouslé" a rychle ukončené. Nepochybuju, že své čtenáře, které nadchne, si najde, ale já mezi ně nepatřím.

19.12.2021 2 z 5