SmallLucia SmallLucia komentáře u knih

0.4 – Soumrak civilizace 0.4 – Soumrak civilizace Mike Lancaster

Kniha byla konečně jiná, než ostatní sci-fi knížky, které jsem dosud četla. Skvělá myšlenka, věci k zamyšlení a zvláštní pocit, který ve mně zůstával ještě pár dní po dočtení. Za mě určitě doporučuju!

12.09.2017 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Celý děj se úmorně vlekl a ten konec? No promiňte, ale tohle se mi teda vážně vůbec nelíbilo.

28.07.2017 2 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Nejvíce bodů téhle knížce dávám asi za vtipnost od zařátku až dokonce, zmínky o anime a manze a taky kvůli mé nekonečné lásce k oreu. Bylo to prostě něco pro mě a tématika LGTB mi čtení ještě zpříjemnila.

17.07.2017 4 z 5

Cesta do hlubin psychiatrovy duše Cesta do hlubin psychiatrovy duše Milan Bouchal

Některé příhody byly nudné, jiné více než úsměvné, proto průměrné hodnocení.

04.06.2017 2 z 5

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Opravdu jsem zvažovala, jestli radši nemám dát žádnou hvězdičku místo jedné, ale pak jsem si to rozmyslela. A proč? Možná sobě za odvahu, že jsem to vůbec celé dočetla a taky proto, že jsem se dozvěděla spoustu věcí, i když bych je radši nevěděla...

29.05.2017 1 z 5

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

Knížka to rozhodně nebyla špatná, originální téma, za to určitě plus. Také podněcuje k tomu, abychom byli ke svým činům a okolí vnímavější. Ale na to, jak jsem ze všech stran slyšela nadšené ohlasy se musím přiznat, že mě to až tak neohromilo.

08.05.2017 3 z 5

Po sezoně Po sezoně Jack Ketchum (p)

Jestli jsem se musela znechuceně odvracet u Ketchumovy Dívky od vedle, tak u Po sezóně to platí dvojnásob. Ale musí uznat, že právě kvůli popisům lovu lidí a konzumace lidského masa je to skvělý horor. Ani nemusím mluvit, že jsem od začátku nevěřila, že něco takového může někdo přežít. Skvěle udržované napětí do poslední chvíle.

08.04.2017 4 z 5

Dívka od vedle Dívka od vedle Jack Ketchum (p)

Přiznám se, že nevím, jestli bych vůbec měla dávat 4 hvězdičky, když jsem se od knížky musela mnohokrát odvrátit a nadechnout se, abych vůbec mohla pokračovat dál ve čtení. Ale věci, které se Meg staly, jsou pro mě naprosto nepředstavitelné a všechno je tak dokonale vykresleno, že jsem se nakonec nemohla vůbec odtrhnout. Proto ty čtyři hvězdy.
Nejvíce mě ovšem děsí, že je knížka inspirována skutečným příběhem.

30.03.2017 4 z 5

Lolito Lolito Ben Brooks

Přes počáteční znepokojení, co jsem to vlastně začala číst, se z toho vlastně vyklubala vtipná a zajímavá knížka.

08.03.2017 3 z 5

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Opravdu děkuju, že jsem měla možnost přečíst si tuhle knihu. Bylo pro mě neuvěřitelně zvláštní číst o všech pocitech, které autista dennodenně zažívá. A teď už pro mě bude o maličko lehčí si to představit.
Příběh "Jsem u vás" na konci knížky byl nádherný.
Celkově mě knížka dohnala k úsměvu i k slzám.

19.02.2017 5 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Tohle bylo tak únavné. Snad nikdy jsem nepřečetla tolik stejných opakujících se vět za tak krátkou dobu. A především slovo bejby.
Nevím, jestli mě knížka nebavila kvůli tomu nebo z důvodu, že jsem už vlastně četla Padesát odstínů šedi a tohle bylo to samé, akorát v nudnější verzi.

14.02.2017 2 z 5

Znovu jsem se přesvědčila, že Hrabal prostě není šálek mé kávy.

07.02.2017 2 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Tohle je prostě knížka, od které se člověk neodtrhne. Já sama ji přečetla za necelé dvě hodiny a musím přiznat, že se ve mně střídaly snad všechny pocit. Zasmála jsem se, ale také jsem měla slzy v očích. Tuhle knížku můžu jedině doporučit, protože se v řadách mých vrstevníků často setkávám s jedinci, kteří slovo "autista" používají, aniž by věděli co to znamená nebo obnáší.

19.01.2017 5 z 5

Poéma konce Poéma konce Marina Ivanovna Cvetajeva

Ač to pro mě bylo opravdu složité čtení, jako by z každého verše čišela bezmoc a touha po smrti.

10.01.2017 3 z 5

Jdi do toho Jdi do toho Helen Exley

Musím uznat, že celkový vzhled knihy je prostě perfektní. Jak velikost, tak úprava i kresbičky na stránkách.
Spousta citátů mě ale, jak se říká, "nechytla za srdce". Proto jen tři hvězdičky.

08.01.2017 3 z 5

Dospelosť je mýtus Dospelosť je mýtus Sarah Andersen

Až mě děsí, v kolika věcech jsem se našla... :-)

25.12.2016 4 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Pro mě zatím nejkrásnější sbírka básní, jakou jsem kdy četla.

22.12.2016 4 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Asi začnu věřit na zázraky...

06.11.2016 4 z 5

Je to sice něco jiného než na co jsem byla zvyklá, ale pořád je to Harry Potter, svět plný kouzel a já ho prostě miluju.

30.10.2016 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Nenechala mě ani vyspat, mrška...

26.09.2016 5 z 5