SmallLucia SmallLucia komentáře u knih

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Dětsky psaný příběh o hrozných věcech. Opravdu zasáhne.

Líbali jsme se Líbali jsme se David Levithan

Úplně jiný styl vyprávění tomu dává neuvěřitelné kouzlo. Dostaly mě všechny osudy, všechna slova, celá atmosféra.

12.09.2017 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Mě to prostě baví, ať už se v mém okolí setkávám s odporem.

Druhý sešit směšných lásek Druhý sešit směšných lásek Milan Kundera

Knížka čtená kvůli povinné četby na střední škole se nakonec stala docela zajímavou a vtipnou.

Vetřelec Vetřelec Alan Dean Foster

Úplně stejné jako film, mírně nudné.

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Trvalo mi delší dobu ji přečíst, nebyla moc čtivá, ale příběh špatný nebyl. Za mě ale radši film.

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Kniha nebyla špatná, ale zároveň mě docela nudila. Sice to občas bylo vtipné, ale žádné vysoké hodnocení si to nezaslouží.

12.09.2017 2 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Opět kniha, která mě přivedla až k slzám. Všechno mě bolelo za Conora, prožívala jsem to s ním. Skvělé.

Matčiny hříchy Matčiny hříchy Irene Kelly

Když jsem si knihu nesla domů, měla jsem velká očekávání, že v ní najdu nejrůznější zvěrstva. První si ji přečetla má maminka a skoro ji nemohla zkousnout. Já od ní ale čekala více.

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Za poslední dobu nejkrásnější knížka, jakou jsem četla. Neubránila jsem se slzám a ne jen jednou. Opravdu silný příběh.

12.09.2017 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Skvělé, místy až mrazící. O některých postavách bych se ovšem chtěla dozědět více.

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Tato knížka téměř neměla chybu. Doslova jsem ji "zhltla" za jeden den, opravdu jsem se od ní nemohla odrhnout.

Slaďák Slaďák Philippa Rice

Přečteno za půl hodiny. Vtipné a pravdivé. Krásné ilustrace.

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Obdivuju autora, jak dokázal vymyslet tak zauzlenou zápletku. Všechno do sebe na konci přesně zapadlo. Nádhera.

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Tohle bylo prostě skoro perfektní. Prožívala jsem s hrdiny všechny jejich pocity, vžila se do nich, chápala je. Smála se s nimi i plakala. Dojemné, emotivní, krásné.

Koralina Koralina Neil Gaiman

Pěkný příběh se zajímavou myšlenkou. Věřím, že děti by se u četby i bály a přiznám se, že z filmového zpracování i mně párkrát přejel mráz po zádech! Tohle se povedlo.

Balady Balady Jiří Wolker

Jednoduše krásné, smutné, ponuré.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Dojemný a krásný příběh, u zfilmované podoby se nedalo neplakat. Nemám co dodat.

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Nádherně zauzlovaný příběh, který se pomalu odkrývá. Čte se snadno a téměř jedním dechem.

Asylum Asylum Madeleine Roux

Nuda, nuda, nuda. Čekala jsem od ní hodně a nakonec se nedočkala téměř ničeho. Knížka spíše pro mladší čtenáře.

12.09.2017 2 z 5