Slůník Slůník komentáře u knih

Sen Ockerwee Sen Ockerwee George R. R. Martin

(SPOILER) Martin a upíři? Když někdo umí psát, není co řešit.

25.03.2024 4 z 5

Soumrak Edenu Soumrak Edenu Lucie Ortega (Navrátilová)

Autorka s bravurou zvládá velmi vážná a aktuální témata v kulisách propracovaného světa mezi Nebem a Zemí. Ráda bych si přečetla, jak se Edeňanům vedlo dál.

22.03.2024 4 z 5

Tajemství štěstí Tajemství štěstí Marci Shimoff

Realizovatelné nápady, inspirativní příběhy.

20.03.2024 3 z 5

Ztracenné Ztracenné Michaela Losekoot

Spousta užitečných postřehů, super ilustrace.

03.03.2024 4 z 5

Psanci Psanci Chuck Wendig

Promyšleně složený příběh - různé linie postupně nacházejí styčné body, další informace přinášejí útržky internetových konverzací apod. A hlavně příběh velmi účelně propojující snad všechna témata, která by člověku neměla být lhostejná.

02.03.2024 4 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Jako úvod do problematiky autismu poslouží lépe než odborná příručka.

24.02.2024 4 z 5

Gwilanina harfa a jiné povídky Gwilanina harfa a jiné povídky Ursula K. Le Guin

Výborně namixovaná ochutnávka, je můj problém, že na některé povídky nemám intelektuální kapacitu :-)

23.02.2024 4 z 5

Válečný král Válečný král Eric Schumacher

(SPOILER) Přála bych si optimističtější závěr, ale to by autor nesměl psát o skutečné historické postavě :-(

04.02.2024 4 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Opět nezklamaly autorčiny popisy míst a jídel, krásně propojené s příběhem. Ten byl ale pro mě tentokrát šitý příliš horkou jehlou - více témat, která nejsou dotažená.

21.01.2024 3 z 5

Potkáme se v Praze Potkáme se v Praze Julie Caplin

Vánoční Prahu vystihla autorka fantasticky, povzbudilo mě to k dalším Romantickým útěkům.

17.01.2024 3 z 5

Vánoce mezi knihami Vánoce mezi knihami Rachel Burton

Vánoce + knihy + jezevčík by mohla být neodolatelná kombinace - nesedí mi knižní obraty a hrdinčino filozofování, kterého ke konci přibývá, a snaha vše vyřešit v epilogu.

15.01.2024 3 z 5

Veselé Vánoce, Terezko Veselé Vánoce, Terezko * antologie

Není to sladké vánoční čtení, ale kdo zná tyto antologie, nic takového ani nečeká. Ne všechny povídky jsou dotažené, výběr je však pestrý.

11.01.2024 4 z 5

Sejdeme se pod jmelím Sejdeme se pod jmelím Jenny Bayliss

K této naprosto kouzelné knížce, ve které je VŠECHNO, co mám ráda, se budu vracet vždycky, když budu potřebovat mentální doping.
Jedna hvězdička chybí jen proto - což asi vysvětluje, proč potřebuju mentální doping - že při příchodu na rozsvěcení vánočního stromu viděli hrdinové obří borovici. Jenže pak se rozsvítila jedle... A rostliny hrají v příběhu příliš velkou roli na to, abych to mohla jen tak přejít :-(

08.01.2024 4 z 5

Vánoce v knihkupectví Vánoce v knihkupectví Jenny Colgan

Postavy jsou skuteční lidé, ti mnohdy bývají otrávní, o to sympatičtěji působí jejich světlé chvilky. Vánoční Edinburgh musí být krásný... A kvakerské zásady stojí za zamyšlení!

01.01.2024 4 z 5

Holka, která zachránila Vánoce Holka, která zachránila Vánoce Matt Haig

O tom, jak důležitá je naděje a že láska se neztrácí...

29.12.2023 4 z 5

Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

Kouzelný příběh, s městečkem i postavami vykreslenými tak živě, jako byste u nich opravdu strávili Vánoce.

26.12.2023 5 z 5

Osamělý vévoda Osamělý vévoda Christi Caldwell

Úžasná hrdinka, obdivovatelka Jane Austenové, a úžasná knížka, jejíž autorka Jane Austenovou důstojně následuje.

25.12.2023 5 z 5

Nemoc jako symbol Nemoc jako symbol Ruediger Dahlke

Nezaškodí se zamyslet nad tím, co nám naše tělo říká.

21.12.2023 3 z 5

Sváteční vražda Sváteční vražda Ada Moncrieff

V oblasti detektivek nejsem nejostřejší tužka v penálu, takže pátrání po vrahovi mě bavilo, včetně autorčiných jemně ironických poznámek ke všem postavám.

18.12.2023 4 z 5

Poslední kacíř Poslední kacíř Martin Chadima

Kolem obyvatel Prahy roku 1420 procházejí dějiny, ale jen pár z nich je schopných uvědomit si, že žijí v převratné (rozvratné?) době.
U takto ambiciózní knihy mrzí nedokonalá korektura.

15.12.2023 3 z 5