slunečnice777 slunečnice777 komentáře u knih

Ve stínech za zrcadlem aneb O životě s psychózou Ve stínech za zrcadlem aneb O životě s psychózou Markéta Bednářová

Hezký den . Jelikož jsem psychiatrická pacientka s Bipolární afektivní poruchou . Zajímalo mě jak je knížka popsaná a jaké slova jsou volena . Musím říci že pro moji maličkost nic nového . Ale pro ostatní může být velmi přínosná . A jsem moc ráda že tyto knížky vycházejí . Kéž by jich bylo více pro veřejnost kde se vysvětlí jisté věci a nemuseli se nás bát . Někteří se do slova bojí že je budeme nahánět po kuchyni s nožem v ruce . Ale to je i povahou lidí kteří věří mýtům a pověrám o duševním zdrví

20.11.2022 5 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Příběh odsýpá, má hlavu a patu. Dobře psychologicky podané. Děti se někdy chovají opravdu zvláštně, mám pocit jako bych chvílemi v dětství četl o sobě. Ta část která je narušená z dětství, které bych nejraději zapomněl, chvílemi mě šel mráz po zádech. Málo příběhů jsou dokonalé, nic není dokonalé. Tento příběh rozhodně k tomu nemá daleko.

08.12.2020 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

To bylo skvělé čtení. Příběh je skutečně zajímavý. Pořád opakuji že duševní zdraví je křehké. Jsem též v péči odborníka, rozumějte většina z nás není jak z románů. Ale zpět k příběhu. Má to vše hlavu a patu, tempo je zběsilý i když občas mě něco rušilo při čtení, ale nedal jsem se příběh za to stojí. Toto bylo voda na můj mlýn. Budu se opět opakovat, kdo hledá chyby nebo dokonalý příběh....bude zklamán takový není ani nebude. Vše má své chyby ale i klady. Jedině se pokusit napsat dokonalý román. Tak s chutí do psaní. Osobně znám jisté duše s podobnou poruchou. Víte lidé jsou různí, například kdyby jste mě potkali neřekli by jste ten člověk si prošel traumatem které ovlivnilo jeho duševní zdraví. Knížky mě drží při zdravém rozumu. Ano i takovéto. Mohu jen doporučit, určitě Vás kniha zaujme. Na závěr chci požádat, nemějte z psychiatrie předsudky, je plno polopravd a mýtů. Kdo nezažil nepochopí tu bolest v duši. Jelikož neni fyzicky vidět, přesto.....nejsme jen šílenci ale lidské bytosti.

15.11.2020 5 z 5

Čisté radosti mého života Čisté radosti mého života Jan Šmíd

Humoru asi moc nerozumím. Ale našla se výjimka v podobě Jistě pane ministře. Ostatní mě nezaujaly. Nejspíše vím čím to je, ale to si s dovolením nechám pro sebe. Humoru jako takového knižního se asi vzdám? Uvážím to, dám ještě šanci, mám několik typů na humoristické knihy. Tak držte palce.

09.08.2020 2 z 5

Robin Robin Zdena Frýbová

Kniha mi byla doporučena. Nemohu říci že se nelíbí, nejspíše tomuto humoru nerozumím. Pokusím se do ní začíst po nějakém čase.

04.08.2020

Zbláznění - Mánie, deprese, Michelangelo a já Zbláznění - Mánie, deprese, Michelangelo a já Ellen Forney

Jsem strašně spokojený po přečtení této knížky. Sám jsem Bipolární a tato knížka otevírá dveře Vám všem co se chcete o nás dozvědět více. Uvidíte sami že jsme také lidé i když bojujeme na poli které zdraví lidé moc nepochopí jelikož to nezažili. Děkuji autorce za odvahu vše sepsat a Vám čtenářům že si toto dílo přečtete. Pokud máte v plánu si přečíst ještě něco k Bipolární poruše doporučím Neklidná mysl.

23.07.2020 5 z 5

Kolektoři Kolektoři Markus Heitz

Musel jsem se do příběhu začíst, ale stálo to za to. Miluji space-operu. Někdo může namítat že je to standardní zpracování, jak jsem se dočetl v komentářích. Příběh má vše od něho požaduji, napětí, akci, city, a podobně. Jak stále říkám dokola čtenářům kteří jsou věčně nespokojení že není dokonalá kniha. Taková neexistuje, vždy se najdou chybičky, proto vypnout a bavit se příběhem. Určitě se začtu do pokračování, i když si neumím představit kam se bude děj posouvat. Autorovi děkuji za skvělé čtení.

10.04.2020 5 z 5

Střežená zóna Střežená zóna Matthew Reilly

V současné situaci jsem netušil že se mohu odreagovat s takovým pěkným příběhem. Draky mám strašně rád tak se četlo dobře. Vypnout mozek, bavit se skvělou akcí, dobrodružstvím. Někdy je potřeba nenamáhat mozkové buňky kdo je vrah nebo odbornější literaturou. Jednoduše u knížky odpočívat a to se mě splnilo. Ještě mě schází přečíst dvě knihy autora. Tak se mám nejspíše na co těšit.

19.03.2020 5 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Upřimně jsem nevěděl co mám čekat v pokračování knížky kterou jsem si zamiloval. Příběh je krásný, propletený city které mám tak rád. Občas se mě stává že jsem musel číst zrychleně protože některé pasáže byli pro mě velmi nepříjemné a to skrz Danielova otce brrr. Ale jsem spokojený, oba příběhy mě přirostly k srdci a časem si je opět rád přečtu. Dlouho budu mít v hlavě ten svět emocí v písmenkovém podání. Kéž by bylo více slashe vydáváno knižně, i femslash. Moc držím palce ostatním autorům a věřím že časem se snad prosadí na trhu.

13.10.2019 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Málo kdy komentuji rozečtené knížky. Do konce mě zbývá 90 stránek. Něco tak krásného jsem dlouho nečetl. Příběh je nabitý emocemi. Krásně se to čte, pořád jsem toho názoru že chcete-li slash se dá vydávat i knižně. Jemné, něžné, láskyplné....... . Určitě si přečtu pokračování. Jsem rád že mě kamarádka knihu doporučila, a nelituji ba naopak jsem nadšený, Autora si nejspíše brzy oblíbím čím dál tím více a více......takové ty posedlosti, však to všichni moc dobře známe.

30.09.2019 5 z 5

Mrtvý muž přichází Mrtvý muž přichází Paul Finch

Paul Finch mě začíná bavit čím dál tím více. Na začátku jsem si říkal že je to takové ponuré, nemělo to ten jeho nádech předešlých příběhů. To se během jedné dvou tří stránek zcela změnilo. O nápady nemá autor nouze, za sebe mohu jen říci číst sérii popořadě. Těším se na pokračování.

22.09.2019 5 z 5

Klub zabijáků Klub zabijáků Paul Finch

Tak to byla po čase skvělá jízda. Paul Finch umí udělat skvělí čtenářský zážitek. Vypnout mozek a bavit se. Rozhodně si přečtu další pokračování série. Mohu jen doporučit si přečíst díly popořadě.

15.08.2019 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Pokračování mě uchvátilo. Kdo neumí vypnout mozek a bavit se příběhem, hledá chyby, myslím že si málo kdy užije nějaký příběh. Jsem v tomto asi příliš jednoduchý, za mě velká spokojenost. Těším se na pokračování jak to vše dopadne s oblíbenými postavami. Čtu komentáře a občas se opravdu divím. Škoda že nemohu popít s Asadem jeho oblíbený čaj a popovídat. Chtěl bych být aspoň průměrný spisovatel. Ale co, čtu, dýchám, jsem s nohama na zemi.

06.06.2019 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Nic jiného jsem nečekal než úžasný napínavý příběh a těším se na další. Jelikož miluji tento styl. Autorka si získala místo v mé paměti vedle Mo Hayder, Tess Gerritsen, Karin Slaughter a dalších vynikajících spisovatelek. Rozhodně jako vždy doporučím vypnout a užívat si příběh. Nic není dokonalé ale její knihy se k dokonalosti přibližují. Ať se líbí.

02.12.2018 5 z 5

Neklidná mysl Neklidná mysl Kay Redfield Jamison

Ještě jsem nečetl, ale velmi se na tuto knihu těším. Jelikož sám trpím BAP. Věřím že kdo chce pochopit náš boj knihu si přečte a něco si z ní odnese. Aspoň získáme trocho dobrého náhledu na duševní zdraví které je hodně destigmatizováno českou společností. Jelikož kdo se léčí na psychiatrii je nebezpečný blázen. I takové jsou zkušenosti....... .

07.11.2018 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Po čase jsem našel spisovatelku která mě opravdu baví. Sice jsem se k ní dostal pozdě, ale lépe než vůbec. Příběh má švih, žádná hluchá místa. Autorka se mě získala, svoje příběhy umí pořádně rozjet. Bych rád řekl že jsem nenašel chyby, občas se najdou ale byli tak minimální že jsem je neřešil. Skvělé čtení a doporučuji celou sérii. Zajisté nebudete zklamáni.

11.08.2018 5 z 5

Pablo Escobar Pablo Escobar Mark Bowden

Pablo Escobar mě zajímal vždy a vždy bude. Jak tento psychopat dokázal neuvěřitelné věci od války se státem i Los Pepes a ostatními. Brilantně sepsaný příběh, i když člověk zná.....vše je tak popsáno podrobně že jsem zase o něco chytřejší. Rád se vrhnu i do dalšího díla autora co napsal o Pablovi. Jen co si ji zamluvím v knihovně.

05.07.2018 5 z 5

Homosexualita - Možno sa z nej uzdraviť? Homosexualita - Možno sa z nej uzdraviť? Francis MacNutt

Nikdy jsem nedal knize odpad. Ale toto mě dokáže rozčílit. Kniha je opravdu strašná, závěry jako ze středověku. Pozor aby jste se od mé maličkosti pane pisálku nenakazil. Pamatuji že jsem četl s odporem, ale docetl jsem abych věděl co si tento člověk myslí.

01.12.2017

Lotosové blues Lotosové blues Kristina Ohlsson

Kristinu jsem si oblíbil už od minulé detektivní série. Příběh se skvěle čte, je velmi dobře promyšlený. Sice déle mě trvalo se začíst, ale byl jsem naprosto spokojen. Opravdu skvělá knižní jízda. Chystám se na další knihu v sérii.

28.11.2017 5 z 5

Jistě, pane ministře 1 Jistě, pane ministře 1 Jonathan Lynn

Neuvěřitelně zábavné čtení , i když některé pasáže zná čtenář ze seriálu , ale to neubírá nápor na Vaši bránici . Po těch letech stále stejné aktuální kolečko , jako naše scéna :D

24.11.2017 5 z 5