Sluncie Sluncie komentáře u knih

Kam jsi zmizela? Kam jsi zmizela? Tillie Walden

Po prvním přečtení jsem si nebyla jistá jestli jsem vše pochopila správně, zda mi něco neuniklo. Knížku jsem četla dva večery po sobě v přítmí takže jsem si tolik neužila kresbu. Také mě trochu děsila traumata která dívky prožívají. Ale zaujala mne a já jsem se těšila až si ji přečtu znovu. To jsem učinila asi po třech týdnech. Tentokrát ve dne, za dobrého světla, abych si užila všechny detaily, kterých jsem si dříve nevšimla. Příběh se do mě pomalu zakousával a já do něj. Přečetla jsem tenhle komiks teprve po druhé a už ho mám pod kůží. Trochu strašidelná temnota, citové pouto, magie a fantasy svět bez hranic...Těším se až si ho přečtu znovu. Kresba je super!!

09.08.2023

Lexikon zvířecí magie Lexikon zvířecí magie Ted Andrews

Nádherná kniha která by měla být v knihovně každého mága a každé čarodějky.V popisu zvířat o kterých se vám například zdálo nebo které často potkáváte se dozvíte mnohé o sobě a třeba na co si dát pozor.Navíc je zde mnoho různých cvičení jak se spojit se svým silovým zvířetem,jak s ním hovořit atd.Rozhodně doporučuji!!!

27.05.2016 5 z 5

Šamanský úder Šamanský úder Václav Návrat

První polovina knihy byla pro mě velmi zajímavá a chytlavá,druhá polovina už mě tak nebavila.Celkově je kniha hodně zvláštní a určitě není určena pro každého.Trošku to člověka nakopne ale pro mne nic extra poučného.Spíš to jsou zvláštní příběhy a poezie.

27.05.2016

Runy Runy Bernard King

Ideální knížka por někoho kdo se o runy zajímá nebo si je vykládá.Pěkně zpracovaná a dobře se čte.

Milarepa Milarepa Eduard Tomáš

Nádherný příběh!!Těžko uvěřit že od tak skromného autora :-)

Malý bílý koníček Malý bílý koníček Elizabeth Goudge

Stylem psaní je to ta nejkrásnější kniha jakou jsem kdy četla.Barvitá,veselá,napínavá,plná naděje a poznání.I když se mj věk blíží ke třicítce,totálně jsem si knihu zamilovala a číst ji jako malá holčička,byla bych v naprostém okouzlení.Doporučuji!!!

Dotek kouzla Dotek kouzla Teresa Medeiros

Nádherná kniha která mne velmi překvapila a přečetla jsem ji jak se říká "jedním dechem".Doporučuji všem ženám a dívkám, které se nespokojí s laciným románem.Kouzla,láska,dobrodružství,fantasy a dokonce i erotika.....to vše kniha obsahuje.Je plná nečekaných zvratů a událostí.A šťastný konec, samozřejmě nesmí chybět.

11.02.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Musím říct že mám trošku rozporuplné pocity ale vím tohle: Je to skvělá erotická knížka k osamělým večerům se zajímavým dějstvím.Rozhodně bych to nenazvala jako odpad.Ano,knížka je hlavně o sexu ale tak to asi bylo zamýšlené ne?Jsem ráda že se píšou takové knihy a nemusím se hrabat v babiččině červené knihovně :-). Konec knihy mě dostal a těším se na další díly,protože jsem četla, že vše nakonec dobře dopadně, takže proč si to nepřečíst?Myslím že tyto tři díly si klidně pořídím do knihovny abych mohla jednou za čas šáhnout i po něčem ostřejším.

13.03.2013 4 z 5

Dívka a dívka Dívka a dívka Alžběta Šerberová

Zvláštní poetická kniha pro dospívající dívky. Pamatuji si že jsem se nechávala unášet hned na začátku tím zvláštním, erotickým snem dívky se zvláštním jménem Jolé.Je to taková nedělní, lehká četba ale nic pro moderní dívky. Kniha má otevřený konec a ani moc zajímavý děj ale příběh je tak poeticky a zvláštně napsaný, že se mi knížka docela líbí.

07.03.2013 3 z 5

Praktická harmonizace čaker Praktická harmonizace čaker Lilo Traun

Kniha obsahuje test, kde zjistíme jakou čakru máme právě dominantní, kterou je třeba posílit a opečovávat ji. Ke každé čakře patří různá dechová cvičení,meditace ale i vůně, čaje, bylinné koupele, kameny a barvy. Zábavná a užitečná kniha!!!

07.03.2013

Budu ti vyprávět Budu ti vyprávět Jorge Bucay

Jedna z mých prvních duchovních knih. Myslím že je vhodná pro začátečníky, kteří ještě neví, jakou duchovní četbu si vybrat.Zodpoví nám mnoho životních otázek a pomůže uvolnit nás i vztahy s okolím.Je to zábavné, humorné a poučné čtení.

07.03.2013 5 z 5

Kráva, která plakala a jiné buddhistické příběhy o štěstí Kráva, která plakala a jiné buddhistické příběhy o štěstí Ajahn Brahm

Naprosto úžasná kniha plná příběhů k zamyšlení,obohacení a uvědomění.Čte se lehce, je to ten typ knihy, kterou můžete otevřít na kterékoliv stránce a báječně si počtete. Mám zkušenosti (a určitě nejsem sama) s tím, že když knihu otevřu na náhodné straně, najdu řešení problému, kterým se právě zabývám nebo alespoň radu či jiný pohled na danou věc. Tuto knihu jsem jednou přes známého nechala kolovat po vazební věznici a sklidila tak mnoho díků :-).

Orcigard Orcigard Vladimír Šlechta

Sylvia Viktorina la Barro......to je hlavní hrdinka tohoto dílu a její postava mi naprosto učarovala.Kniha je z části psaná z jejího pohledu takže se bude hodně líbit spíš čtenářkám.

Měsíční magie a milostná kouzla Měsíční magie a milostná kouzla Ute York

Krásná kniha!!Pro začátečníky i pokročilé čarodějky. Je tu nauka o bylinkách , o moci luny a vysvětlení magických slavností a jejich zvyků. Moc kamenů a řeč květin, bylinné koupele a nápoje,ochranná kouzla, věštění......Spousta receptů a typů jak se udělat přitažlivou ženou a jak posílit čistou lásku.Velmi zajímavé jsou tu prastaré, zvláštní recepty a zvyky.

Magie bylin pro začátečníky Magie bylin pro začátečníky Ellen Dugan

Výborná kniha pro mladé čarodějky. Jde o použití bylinek v různých amuletech, v bytě i v zahradě.K tomu malé zaklínadlo a pár rituálních pomůcek.Jednoduché,hezké a účinné!!Doporučuji pro začátečníky a skvělé výsledky mohu potvrdit. Jde jen o bílou,pozotivní magii.Je zábavná,zpříjemňuje život a učí nás vztahu k bylinám.

Tao proti stresu Tao proti stresu Stuart Alve Olson

Kniha obsahuje jednoduché způsoby jak se zbavit stresu a uvolnit tělo i mysl. Masírování, vydýchávání stresu, dechové a meditační techniky. Většina těchto technik se dá provádět i v práci o přestávce nebo ve škole. Je to příjemná kniha, která se čte lehce a rychle a mnohé techniky se nám budou hodit po celý život. Je to skvělá kniha pro ty, kteří se moc nechtějí zabývat teorií a potřebují rychle najít způsob, jak se uvolnit.

Víly Víly Doreen Virtue

Krásná vílí kniha.Nádherné obrázky, zajímavé příběhy a poučení o světě víl. Příjemné a kouzelné čtení pro každou "lidskou vílu" :-).Je to jedna z knih co zvyšují lásku k přírodě,touhu pomáhat zvířatům a víru ve splnění našich snů.

Bdělost Bdělost Anthony De Mello

Naprosto úžasná kniha!!!Je to takový skvělý střed ze všech možných duchovních knih a pokaždé když ji znovu čtu,dá mi další pochopení a poznání.Znovu a znovu otevírá oči!Rozhodně patří do každé esoterické knihovny.

Operace Arktida Operace Arktida Eoin Colfer

Výborné pokračování,napínavé a zábavné.Těším se na další díl.

Artemis Fowl Artemis Fowl Eoin Colfer

Když jsem unavená z temnějších fantasy knih a bojů dobra proti zlu, ráda si přečtu nebo poslechnu namluveného Artemise.Je to pohodové a milé a přesto napínavé.Nic těžkého.