slumdog slumdog komentáře u knih

Město džinů: Rok v Dillí Město džinů: Rok v Dillí William Dalrymple

Zajímavý a poutavý vhled do bouřlivých dějin Dillí.

07.09.2016 4 z 5

Čarodějův učedník Čarodějův učedník Tahir Shah

Z velké části vymyšlený "cestopis". Pokud skutečně chcete něco vědět o Indii, ztratíte čtením této knihy čas.

21.08.2016 1 z 5

Bílý tygr Bílý tygr Aravind Adiga

"Zabijte dost lidí, a postaví vám bronzovou sochu před parlamentem..." Kniha o vraždě, která byla vykonána proto, aby vrah měl šanci stát se člověkem. Při svých cestách po Indii jsem na hlavního hrdinu a jeho popis indické společnosti často vzpomínal, protože teprve tam jsem mnohé z knihy pochopil.

16.06.2016 4 z 5

Křehká rovnováha Křehká rovnováha Rohinton Mistry

Skutečná Indie, napsáno (pro mě) mnohem srozumitelnější formou než Rushdieho Děti půlnoci.

03.06.2016 5 z 5

Moudrost psychopatů: Praktická lekce od svatých, špionů a sériových vrahů Moudrost psychopatů: Praktická lekce od svatých, špionů a sériových vrahů Kevin Dutton

Zajímavé, podnětné, ale i kontroverzní myšlenky. Nicméně by se kniha dala zkrátit do dvaceti stránek.

13.11.2015 3 z 5

Zvířetovi lidé Zvířetovi lidé Indra Sinha

Veselá kniha o smutných věcech, protože "tragédie se dá překonat jedině tak, že se jí vysměješ".

23.09.2015 5 z 5

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

Autor, který získá světovou proslulost, může napsat jakýkoli brak, a přesto ho budou lidé kupovat, číst a vysoce hodnotit. Tato kniha je toho důkazem. Kdyby Murakami rozdělil první knihu do dvou a třetí nikdy nevznikla, udělal by lépe.

20.08.2014 odpad!