Slooki Slooki komentáře u knih

Tisíc orků Tisíc orků Robert Anthony Salvatore

´´Musím přiznat, že jsem jsem se té hordy orků, pár chvil dokonce i obával. Ukázalo se, ale, že mé obavy nebyli na místě. Po svém boku jsem měl totiž své nejbližší přátelé, na které jsem se mohl v nejtěžších chvílích, naprosto spolehnout´´ Touto knihou jsem se posunul, do mě tak trochu neznámého, všude samý ork a obr a trpaslík, až mi z toho šla ta moje hlava kolem. Na konec se ale v tom všem zorientovala, a ukázalo se, že jsem kápl na jistě dobrou trilogii. Trilogii, jež si jistě bude stát, zato jí přečíst.

24.09.2017 5 z 5

Příšeří Příšeří Peter James

No, já těm doktorskejm moc nedám, Musím tak ale přesto přiznat, že mě tento příběh celkem zaujal. V celku neotřelí nápad, s kterým jsem se zatím ještě nikde nesetkal, tedy nebudu-li počítat Muldera a jeho sexy kolegyni. Kniha se mi líbila, a zcela určitě tak sáhnu po dalším počinu tohoto autora.

04.12.2016 4 z 5

Nádraží Perdido Nádraží Perdido China Miéville

Přinejmenším, dosti zajímavé.

04.12.2016

Slovník českých synonym Slovník českých synonym Karel Pala

Když něco nevím, tak se zeptám. V tomto případě, nalistuji patřičnou stránku,.

04.12.2016 5 z 5

(Ne)Šťastné konce (Ne)Šťastné konce Jim Hines

Goblin nebyl nikde k sehnání, a tak mi nezbývalo nic jiného než to vzít pěkně od konce. Před koupením této knížky, jsem si prošel pár recenzí a tak nějak, jsem se sám pro sebe utvrdil v to, že to bude něco podobného jako Pohádka od Raymond E. Feista, která mě dost zaujala, a třebaže název říká něco jiného nebyla obsahem určena dětem. Zde by jsem si malé děcko v postýlce u této knihy vybavit dokázal. Jen nevím, zda by jsem ho odvážil tomuto nebezpečnému výtvoru opravdu vystavit. Opravdu Nešťastné.

04.12.2016 2 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Ani druhý díl mne nezklamal. Autor se zde více zaobírá i ostatními hrdiny, a musím říci že ani jejich příběhy nejsou nijak nudné a ani stereotypní. Boje jsou pěkně popsané, trable reálné a nuzné podmínky při putování jsem skoro cítil na vlastní kůži. Jediné co mě zklamalo, byl rychle ukončený konflikt na konci příběhu, který by mohl být na můj vkus o více jak pár stran delší. No, snad se v následujícím pokračováním mé choutky, naplní.

03.12.2016 5 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

K této trilogii jsem se dostal přes doporučení jedné známé. A jako vždy, než začínám číst novou knihu, a jeli na pokračování, musel jsem nejdříve počkat až všechny díly vydají, a poté se směle pustit do čtení. Můj skvělí plán spočíval v tom, že se pěkně zabavím o vánocích a nebudu se tak zbůhdarma poflakovat a nudit se. Bohužel tomu tak nebude, Kniha se mi čte až překvapivě dobře, a proto nejspíše hrozí ,že mi do vánoc na čtení už asi moc řádek nezbude.
Kniha má Blabla bla, blabla, bla blabla, viz. níže. Takže se nebudu zbytečně opakovat již zde napsaným a vyzdviženým. Knihu tak musím jen doporučit. Pokud budou i ostatní díly psané v tomto duchu, určitě se bude na co těšit.

14.11.2016 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Po škole základní, následovala škola další. Škola života. A tak nezbývalo jiné cesty, než si tuto sbírku znovu oživit. A musím říci, že ani zdaleka by mě nenapadlo, to co se mi kdysi zdálo nesmyslné a bez špetky smysluplnosti, mě tentokráte zcela pohltí.

26.10.2016 4 z 5

Mezisvět Mezisvět Neil Gaiman

Neil Gaiman patří mezi mé oblíbené autory, a tak jsem tuto knihy nemohl minout bez povšimnutí. Kniha pro mne byla menší oddychovkou, při čekání nějaký lepší a vícestránkový román, který jak doufám na sebe nadá moc dlouho čekat. Tato kniha na mě působila spíše jako pohádka pro mladší generaci, nikoli proto snad špatná.

24.04.2016 3 z 5

Un Lun Dun Un Lun Dun China Miéville

Něčím mi to připomnělo Alenku, však mluvící deštník zas až tak moc často nepotkáte. Tento svazek mi připadl jako první od tohoto autora, stejně tak jako " škatulka, New Weird " Neotřelí nápad, který mě na nějakou tu dobu příjemně zaměstnal.

19.04.2016 3 z 5

Srdce světa Srdce světa Jay Lake

Žánr: Romány, Sci-fi a fantasy. Za sebe ještě dodávám, Oddychová četba. Kniha nenudila, ale něco mi tam scházelo. Dávám za tři, a malé plus za nápad.

19.04.2016 3 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Myslím, že k tomuto dílu není moc co dodat. Snad jen to, že by jsem si toto ještě v budoucnu někdy rád znovu přečetl, jen nevím, zda jsem ještě ochoten věnovat tomu tak dlouhou dobu. Ještě stále mám v živé paměti, mou naprostou bezmoc, kdy jsem dočítal předposlední díl, a poslední ještě nebyl v prodeji. Moje bezmoc, kdy jsem nemohl skočit ihned na závěrečný kus přerůstala v paniku a stavy úzkosti, kdy jsem byl nucen oddalovat čtení knihy, na pouhých pár řádek denně, a to jen proto, aby byla mezi jednotlivými knihami pokud možno co nejmenší časová proluka. Mé čekání a plánování mi ale přineslo toužebné ovoce, a tak jsem se i já mohl posléze prolouskat posledním dílem až na konec strastiplné Rollandovi cesty. BRAVO Pane Kingu, BRAVO

14.04.2016 5 z 5

Trpaslíci Trpaslíci Markus Heitz

Příjemné doplnění všeho co se odehrávalo na druhé straně při při obléhání trpaslíků, a celého kraje na který zaútočili Alfy z předešlého díly "Legendy Alfů" Nejdříve jsem se chtěl této serii zdaleka vyhnout, teď už ale vím, že by to byla velmi velká chyba, jsem rád, že jsem tak neučinil a vzal jsem si trpaslíky pod drobnohled. Opět jsem měl možnost zažít pěkné a pestré vyprávění, v kterém hodlám pokračovat i v následujících dílech.
o dva měsíce později . . .
Uff, to jsem ale předběhl. Výše psaný komentář jsem psal na větší 3/4 knize, kdy jsem se ještě nestihl dobrat, k tomu velkému úpadku, která tato kniha přinesla. Nebudu tu zdlouhavě rozepisovat co vše mě zklamalo, počínaje stejně stejným dokola se opakujícím problémem, jedním a tím samým klackem hozeným do cesty malé skupince v čele s pidi Thungilem.
Druhý díl proskákán jednou za 5 stránek, jednou za 10 stránek, jednou za 20 stránek atd. Třetí díl přeskočen na konec. Dopadlo to jak to dopadnout mělo. Ten komu zvítězit bylo souzeno, také zvítězil.

05.01.2016 2 z 5

Knihu jsem nečetl, pouze jsem málem uslyšel pár epizod, které byli odvysílané na nějaké ubohé rádiové stanici, přičemž pokaždé když jsem zaslechl byť jen začátek slova Den.... ihned jsem kolem sebe mlátil vším co mi přišlo pod ruku, ve snaze do zkurvený radio rozmlátit na kusy, doufaje, že to samé se stane i autorovy těchto rádoby vtipných hovadin a postřehů z jeho už tak ubohého a nudného života. K neuvěření, že někdo může klesnout tak hluboko, aby se k tomuto dostal, zdárně to přečetl, a ještě to oštemploval pětihvězdou. Vážně smutné. Tomuto velkému omylu, kterého se vydavatel dopustil, se budu do konce svého života vyhýbat zásadně v nepravidelných a náhodných kruzích, v pevné víře, že tyto mé cesty tak zůstanou neodhaleny. Knize dávám zářících - mínus5homohvězd.

22.12.2015

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Jak už bylo níže mnohokráte napsáno a zmíněno, tento příběh patří mezi ty smutné, a dojemné a v našem světě nemálo se vyskytující se zkurvené náhody. A ještě jedno k tomuto dodat musím, ano je to tak. Po přečtení této knihy, jsem se propadl do sebestředného rozjímání. Nad okolo mi žijícími bytostmi a nad sebou samým, nad nikdy nekoupenými křečky, a přehlíženými rodiči, přes mnou málo navštěvující nej nej nej kamarády, až po strach z nevědomí. Z toho, jak málo pro tyto blízké dělám, a jak málo se jim věnuji. Z toho, že až tu jednou nebudu, a může to být klíďo píďo třeba hned teď

23.11.2015 5 z 5

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

No, tak nevím. Je to takové . . . že prý ať si to přečtu, super knížka a super spisovatel, ASI TĚŽKO. Vetší zábavu jsem si užil u vyprávění v naší malé a zahulené hospůdce, mezi těmi ožrali, kteří se ani nebyli sto, odpotácet se na wc a vše co si tam měli odnést sebou, zanechali pod stolem, na stole, i na přísedících ženách, pospolu zvracejících a močících pánech, jenž po sobě z dlouhé chvíle mazali exkrementy své i svých čtyřnohých mazlíčků, očichávající si a olizující si pospolu genitálie a anální otvory. Další knížku od tohoto, naštěstí už v zemi hnijícího a rozkládajícího se rádoby pisálka, zaručeně nepřečtu: v opačném případě, by jsem se musel zavdat, k perverzním hrátkám, se svým necro-zoofilním sousedem, který po večerech z dlouhé chvíle očichává záchodové mísy, které po mé návštěvě vylizuje do super bílé. Toliko ke sprostému, a neurvale morbidnímu humoru, který tento vychlastaný mozek chtěl napsat, ale nějak se k tomu nikdy nedostal. K mé smůle si tedy na toto budu muset, ještě nějakou chvíli počkat.

23.11.2015

Papírová města Papírová města John Green

Čtivé a snad i vtipné, pro mne spíše taková oddychovka před něčím, něčím. No něčím jiným, kniha se ale líbila a tak rád mrknu na další titul od autora. A hele, problém vyřešen.

18.11.2015 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

A zase ten Král. K této knížce jsem se dostal na malé doporučení známé,"sháněl jsem se tenkrát po nějakém hororu" která ji vychvalovala tak až mi z toho bylo špatně. A tak jsem se rozhodl, že to risknu na "vostro". Na Kinga jsem neměl zrovna náladu a tak po na kouknutí do obsahu jsem vybral pouze dvě povídky: 1922 a Dobré manželství. Příběhy to byli celkem zajímavé a takové všeobecně líbivé, zkrátka takové ze života. Oproti jiným knížkám od Kinga se mi zamlouvalo ukončení každé ze story, a néé jako se mu občas stává, a není to vyjímkou, že konec lehce až nudně odbude. Což se mi po přečtení 394 - 493 stránkách knihy nikdy moc nezamlouvalo. Jsem tedy rád, že se mistr rozhodl pro tentokráte kouknout pod pokličku osobám v celkem všedních situacích, které se stejně jako jim, tak i nám, stávají skoro každý den, že? Suma sumárum: Řadky jsem tedy přetrpěti nemusel, a nevolnu jsem se tedy tímto zdárně vyhl. Knížku tedy mohu s klidným svědomím doporučit a třemi, ale ne, raději čtyřmi hvězdami ověnčit.

15.10.2015 2 z 5

Drsný spasitel Drsný spasitel Miroslav Žamboch

Nejdříve jsem se do této knihy nechtěl nikterak nutit, posléze jsem zjistil, že tohoto není zcela vůbec třeba.
Ano, je to tak. Tento Spasitel, byť nemám tušení, proč a odkud se vzal, mě zachránil od pár nudných a stereotypních večerů, kdy by jsem se jen tak bezcílně poflakoval tmavými ulicemi, v příšeří zapadlé uličky vyhledávajíce společnost špinavé děvky.
Bravo Spasiteli, Bravo.

23.09.2015 5 z 5

Dobrák Dobrák Jiří Kulhánek

Nejdříve jsem si myslel, že tu napíšu něco jako: "Zase až tak dobrá knížka to nebyla." "Chceš mi snad namluvit, že se ti nelíbila. Výš ty co, jdi za roh a tam se propleskni." Řekl mi ten druhý. ALE. Víš ty co? Postupem času jak jsem se do tohoto neuvěřitelného příběhu začítal, mi začalo neskutečně lézt na nervy, jak Maxíkovi vše tak pěkně vychází. Odevšad vyskakují nabíté zbraně, sednoucí pěkně do ručky, packy či jiného pařátu, aby vzápětí mohl někomu vystřelit kdoví co, od kdoví odkud. Z ničeho nic se v zemi oběvují díry, to aby se tam mohl Maxík expresně schovat před balistickou střelou, či jinou mega rozšťaňovačkou. Všechny dveře, na celém světě se zavřou, ihned jakmile vycítí, že po Maxíkovi někdo vyslal dávku, něčeho z něčeho. Jednou jsem si už už dokonce myslel, že se chtějí snad vysadit z pantů, už, už . . . . no naneštěstí se tak nestalo, včas zasáhla prkenná podlaha. Taky měl super kočár, tó jó . . . .Sakra, měli jste někdo někdy bouračku v autě? Zcela určitě si pak dovedete představit, když s vámi 300tun fláká do té koule, které se říká země. Jeden soudeček: "Díky bohu za ty pásy". Druhý soudeček: "A kurva, zlomená klíční kost". Třetí soudeček: "Naštěstí mi dorůstají zuby jako žralokovy, a tak si můžu zase pěkně zaskřípat do rytmu". Čtvrtý soudeček: "Jonáš je zase ponevímužkolikáté napresovanej pod sedačkou jako kus schnilího hadru. To nic, bude v pohodě". Pátý soudeček, pádím raději do postele, hlava se mi z toho točí, a tak ji raději z lehka pokládám na polštář s neochvějnou vírou v Maxíka a jeho neuvěřitelné štěstí v tak nehostíném místě, jako je Kulhánkova leb.

23.09.2015 3 z 5