slezmon slezmon komentáře u knih

Co by se stalo, kdyby... Co by se stalo, kdyby... Daisy Mrázková

Knihu jsem dostal v roce jejího vydání jako dárek od paní ředitelky k ukončení mateřské školy. Vždy když ji vidím, vracím se do dětství. Díky čtenářské výzvě jsem se vrátil i letos ;-) Co by se stalo kdyby... se vrátilo dětství :-)

15.01.2024 5 z 5

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Mika Waltari

Forrest Gump ve středověku. Dlouho mi trvalo, než jsem se prokousal začátkem knížky, několikrát ji odložil a zase zvedl. Už se těším na Šťastnou hvězdu

08.09.2023 5 z 5

Město v oblacích Město v oblacích Anthony Doerr

Velké překvapení, můj nejoblíbenější Atlas mraků v nové podobě. Opět jsem díky čtenářské výzvě narazil na poklad. Celou knížku i mou životní filozofii nacházím v názvu 22. kapitoly: "Všechno, co máš, je mnohem lepší než to, co tak zoufale hledaš" Od Doerra si ještě určitě něco přečtu.

10.04.2023 5 z 5

Tajemný závoj Tajemný závoj Dominik Dán

Další skvělá knížka od DD. Na vyšetření jednoho případu si sice budeme muset do prosince počkat (Dáma kontra střelec) , ale to nevadí :-)

24.11.2022 5 z 5

První osoba jednotného čísla První osoba jednotného čísla Haruki Murakami

Pro mě zatím nejslabší Murakamiho kniha.

16.06.2022 3 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Naprosto úžasné, víc hned po přečtení nemůžu dodat...

11.05.2022 5 z 5

Utopia Avenue Utopia Avenue David Mitchell

Opět výborný Mitchell. Kdo ho ještě nečetl, asi některým částem neporozumí. U jinak výborného překladu mi vadily názvy kapel a písní v češtině, hlavně Cesta do Tramtárie.

09.01.2022 5 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Moc pěkná knížka, utvrdila mě v tom, že jdu správným směrem.

19.01.2021 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Všechny HH jsem přečetl během roku, popořadě ???? Nůž mi přišel jako velmi dobrá tečka, překvapivé, pochopitelné, dobře napsané. Jdu si poslechnout The Ramones.

13.01.2021 5 z 5

Paní Dallowayová Paní Dallowayová Virginia Woolf

Na čtení této knížky je potřeba klid a já ho bohužel neměl. Veškerá imprese vyšuměla s rušivými elementy a prolínajícími se myšlenkami. Asi ji budu muset přečíst ještě jednou, v jiné době, nejlépe v zavěšené sítí, během jednoho odpoledne.

05.04.2020 4 z 5

První padlí První padlí Volker Kutscher

Opět výborně napsaná detektivka. Už se těším na Lunapark a doufám, že brzy přeloží i Marlowa.

28.12.2019 5 z 5

Stařík mě opět pobavil.

20.03.2019 5 z 5

Válka v Jugoslávii - Slovinsko a Chorvatsko 1991-1995 Válka v Jugoslávii - Slovinsko a Chorvatsko 1991-1995 Nigel Thomas

Spíše jen popis, dislokace jednotlivých vojenských jednotek a jejich uniforem. Pro milovníky uniformy ok, ale o samotném průběhu, příčinách a následcích války se člověk dozví víc i z Wikipedie.

12.03.2019 3 z 5

Krv nie je voda Krv nie je voda Dominik Dán

Další výborná detektivka DD

12.03.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Pro mě velké zklamání. Připomínalo mi to mou seminární práci ze střední školy, kdy jsem psal podle vyprávění spolužákova dědečka o firmě, ve které pracoval za první republiky - velké téma, úžasný příběh, ale stylistické zpracování velmi špatné, strohé, krátké věty, bez osobní vazby na danou dobu, nedotažené, v některých případech přitažené za vlasy. Píšu samozřejmě o té mojí práci, ale pokud tato paní ještě něco napíše, já to s nějvětší pravděpodobností číst nebudu.

28.02.2019 odpad!

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Jedna z nejúžasnějších knih, které jsem četl.

20.02.2019 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Super knížka, už mi od "Keplera" chybí jen Lazar a tato kniha mi zatím přišla ze série nejlepší.

17.01.2019 5 z 5

Komturova smrt Komturova smrt Haruki Murakami

Doufám, že budeme mít ještě dost příležitostí setkávat se s dalšími úžasnými příběhy Haruki Murakamiho.

14.01.2019 5 z 5

Věznice Falconer Věznice Falconer John Cheever

Další pěkná knížka, kterou jsem z knihovničky vytáhl snad jen díky čtenářské výzvě. Diky.

06.01.2019 4 z 5

Smrť na druhom brehu Smrť na druhom brehu Dominik Dán

Opět výborná detektivka od Dominika Dána.

15.10.2018 5 z 5