slesicka slesicka komentáře u knih

Hory, peklo, ráj Hory, peklo, ráj Are Kalvø

Moc milá oddechovka plná nadsázky a ironie, super :))

19.05.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Uff brr, tak tohle byl těžký příběh. Dlouho mě kniha tak nepohltila a na konci nerozplakala.

13.05.2023 5 z 5

Šéf - biografie Zdeňka Pohlreicha Šéf - biografie Zdeňka Pohlreicha Zdeněk Pohlreich

Líbil se mi styl psaní, hovorově, bez uhlazených frází. Navíc za mě skvělé názory, se kterými se ztotožňuji. Příjemné počtení :)

11.09.2022 5 z 5

Sběratel vůní Sběratel vůní Dominique Roques

Tak krásná kniha! Úžasně napsaná, plná zajímavých informací nejen o složkách parfémů. Tohle byla pro mě lahůdka :)

28.08.2022 5 z 5

Sestry Foxovy Sestry Foxovy Lucie Hlavinková

Achjo, tohle se nepovedlo. Z velmi zajímavého tématu přešel děj do červené knihovny. Kniha mě zklamala.

17.11.2018 2 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Kniha mě neskutečně bavila. Skvěle napsané, pomalé poodhalování tajemství, do toho spousta informací o houbách. No jsem nadšená. Dávám plný počet!

03.10.2018 5 z 5

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

Nebylo to snadne cteni, spoustu veci si pamatovat nebudu, ale spoustu zase ano. Za me uzasny pohled do historie Brna. A vystava byla taky perfektni :)

28.09.2018 5 z 5

Dovolenkáři Dovolenkáři Emma Straub

Od knihy jsem očekávala příjemné letní čtení a taková taky byla. Příběh hezky plyne, sem tam se něco děje a vžila jsem si i do prázdninové atmosféry ostrova. Za mě spokojenost.

15.07.2017 4 z 5

I to se veterinářce může stát I to se veterinářce může stát Cathy Woodman

Knížky z veterinárního prostředí mám ráda, tato je navíc hezky a čtivě napsaná. Ovšem obě hrdinky mi byly dost nesympatický, takže jsem se při čtení občas rozčilovala. Ale když kniha budí emoce, je to dobře :) Za mě pěkná letní oddychovka.

11.07.2017 4 z 5

Tajemství porodních bab Tajemství porodních bab Sally Hepworth

Taková slaďárna, ale hezky čtivě napsaná.

06.07.2017 3 z 5

Bůh v renaultu Bůh v renaultu Michal Viewegh

Tak já myslím, že tyto povídky už jsou zase ty pravé Vieweghovské :) Bezva, jen tak dál!

02.07.2017 4 z 5

Můj dědeček by mě popravil Můj dědeček by mě popravil Nikola Sellmair

Vůbec si neumím představit, že bych zjistila něco tak otřesnýho ve své rodině. Jennifer mi bylo líto a její stavy úplně chápu. Mně se kniha moc líbila, mám tyto skutečné příběhy ráda.

30.06.2017 4 z 5

Nové povídky o ženách Nové povídky o ženách Michal Viewegh

Milé povídky na jedno odpoledne :)

25.06.2017 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Krásná kniha o strašných věcech. Velmi citlivě napsaná, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Jedna z těch, na které dlouho nezapomenu.

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Krásný příběh! Skvěle popsané postavy a poutavý děj. Moje druhá přečtená kniha od autorky a opět plný počet hvězd. Doporučuji k přečtení.

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

No nejdřív mě starý zapšklý pán docela štval, ale jak postupně odhalujete jeho příběh, začne vám být dost sympatický :) No a nakonec i slza ukápla, takže za mě moc pěkná kniha.