slapr slapr komentáře u knih

Případ Azazel Případ Azazel Boris Akunin (p)

Tato kniha byla moje první seznámení s tvorbou Borise Akunina, jeho forma psaní mi docela sedla. Ze začátku jsem se trochu ztrácel v rozeznávání všech těch jmen, ale dalo se to. Příběh se zajímavou konspirační kriminální zápletkou. Po přečtení pár severských krimi z poslední doby, jsem byl rád, že se v knize detailně nepopisuje násilí s potoky krve.

01.03.2016 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Knihu jsem si šetřil na putování po Portugalsku, poslouchal jsem ji v audio provedení a občas kolemjdoucí nechápali čemu se směju, některé pasáže jsou opravdu vtipné, ale párkrát mi přišlo, že snaha za každou cenu o vtip trochu dře. Malinko taky Ladislava podezírám, že některé věci nejsou úplně podle skutečnosti, sám jsem měl už čest Turecko i Izrael navštívit a trochu procestovat. Každopádně pokud se Ladislav rozhodne napsat o další cestě, může se mnou počítat, že si to rád přečtu.

20.02.2016 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

S knihou jsem měl trochu problém, protože několik věcí mi tam nesedlo a moc nechybělo, abych jí neodložil, ale nakonec jsem rád, že jsem to neudělal. Myslím, že autor má velký potenciál a dokážu si představit, že jednou napíše takovou knihu, která bude jedna z mých nejoblíbenějších. Rozhoduji se zda tři nebo čtyři hvězdy. Ove mi charakterově připomíná jednoho mého kamaráda. Tak to bude za 4 :-)

24.01.2016 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Paní Tučková si musela dát spoustu práce s přípravou a napsáním této knihy. Příběh je to drsný a ukazuje v plné síle ukrutnosti fašismu a posléze možná ještě ukrutnějšího komunistického režimu s vypracovaným systémem STB, který fungoval bezpečně jako DDT , takže následky v lidech pořád přetrvávají. Osobně to hodnotím, že se jí kniha velmi povedla a určitě si budu chtít přečíst nebo poslechnout od ní i jiné díla.

12.01.2016 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Knihu jsem poslouchal namluvenou. Chvíli mi trvalo než jsem pochopil, že tentokrát se Harry opravdu neukáže, ale nakonec to ani moc nevadilo. Jo Nesbø má obrovský talent a prostě umí.

22.12.2015 5 z 5