Slanka Slanka komentáře u knih

Faja Faja Petra Stehlíková

Výborné čtení, moc jsem si to užila, i když tento žánr není primárně můj oblíbený. Těším se moc na další díl. Doporučuji ale číst díly v pořadí, jak jdou za sebou. Pokud byste začínali tímto druhým dílem, nerozuměli byste mu a přišli tak o ten první, který je famózní!

04.02.2020 5 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

kdyby bylo k dispozici dvacet hvězd, dám je všechny. Kniha mě naprosto uchvátila.
Dějem, popisem, samotným příběhem... Byla jedním slovem hořkosladká. Lepší a výstižnější slovo mě nenapadlo :-). Chvíli ve vás vyvolá tolik naděje, že svobodně létáte jako pták, aby vám ji za zatáčkou všechnu sebrala a totálně vás zlomila.
Uvěřila jsem spisovatelce každé slovo, hltala stránku po stránce a přála si, abych z té Aljašky nikdy nemusela "odejít".
Miluju Aljašku, divokou, neúprosnou a nespoutanou, miluju dceru sněhu...

17.09.2015 5 z 5

Psycho Psycho Robert Bloch

příznačný název :-D
Je dobrá, sakra dobrá...

19.08.2015 5 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

ale tak jako... námět byl zajímavý, postavy celkem sympatické, slang mi nevadil, prostředí tajemné, ale ten styl... ten styl, prostě a jednoduše se mi nelíbil. Jako kdyby mě něco pohánělo dopředu, to zase jó, těšila jsem se na další čtení, ale i když jsem převracela stránky a četla jako divá, neustále mi tam "cosi" chybělo :-(. Říkám si, to někde bude a pak.. byl najednou konec. Hm...
Ale druhý díl si s chutí přečtu ;o)
Za mě lepší tři hvězdy :o)

13.08.2015 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Geniální, jedním slovem.
Miluju ji se vším všudy. I s tou matematikou a fyzikou a se všemi příklady a ponaučeními, kterých je v knize opravdu požehnaně ;op
Víc než doporučuji, kniha je skvělá!!!!!!!!!!

12.07.2015 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

nejlepší díl z celé série, Keplerovi opět nezklamali a já musím bez mučení přiznat, že mi Joona po dočtení knihy tolik chybí, že začínám zase od začátku... prostě musím!
Za mě, prosím pěkně, nejlepší kniha ze všech Joonovic počinů ♥ Dokonalá, naprosto, užila jsem si ji se vším všudy, nemohla jsem vůbec přestat číst...

12.07.2015 5 z 5

Murakami je prostě jenom jeden. Neznám jiného spisovatele, který by uměl takhle nitěrně "zvláštně" popsat emoce, duševní pochody, myšlenky... Já vlastně asi ani nevím. Mám ho jako pisatele ráda, nebo jsou mi naopak jeho do posledního puntíku popsané děje a příběhy (ne)sympatické? Příběhy bez konce?
Tahle kniha mi ale sedla, ohromně mi sedla, byla úchvatná, pro mě tak snadno pochopitelná. Jako kdyby Mukarami "vytvořil" příběh Cukurua jen proto, aby mi dal najevo, že ví jak se někdo (já) může cítit. Překvapil mě, mile ♥

22.06.2015 5 z 5

Oběti Oběti Jonathan Kellerman

napínavé, hlavní postava mi byla sympatická a to je oč tu běží :)
Čtivá, příběh má spád, mě to bavilo.

01.06.2015 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

skvělá, skvělá kniha! Asi budu jedna z prvních, která veřejně prohlásí, že příběh "Muž z ostrova Lewis" se mi líbil ještě víc, než Skála ;o)
Napnutá jako struna, celou dobu do poslední řádky zahalená vtíravým pocitem chladu, ta neustálá přítomnost větru a deště, May to prostě umí...
Prima zážitek, doporučuji zalézt pod peřinu a číst ;op

07.05.2015 5 z 5

Skála Skála Peter May

famózní počtení, styl autora je mi velmi blízký. Umí krásně, velice čtivě vykreslit atmosféru, charakteristiku postav, prostředí... úplně mě ta vůně rašeliny šimrala v nose!:-)
Určitě stojí za přečtení. Ne, stojí přímo za koupi, tuhle knihu musíte mít v knihovně :-D
Letím na další díl, jak to vlastně všechno bude?:)

17.04.2015 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

podle mého názoru nejlepší ze série, vážně třída :-)

09.04.2015 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

napínavá až do poslední stránky, Olsen je prostě borec ;o)

16.03.2015 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

má první přečtená Nesbova kniha, to jsem ale knihomol, že :-)
Ani nevím, proč jsem tak dlouho Nesbovi odolávala, každopádně stačilo pár prvních kapitol, abych si Nesba oblíbila. Jeho styl psaní se mi líbí a postavu Harryho jsem si zamilovala okamžitě.
Těším se, že se mi v knihovně jeho sbírka brzy rozroste a já se stanu jeho velkým fanouškem. Pro teď šlape na paty mému dalšímu oblíbenci A. Olsenovi ♥
Přízrak si přečtěte, stojí za to ;o)

19.12.2014 5 z 5

geniální, geniální! Bavilo mě to, i když místama byly pasáže delší, ale vcelku jako celku bych dala klidně pěkných pět hvězd :-D
Chvílema jsem se řehtala jako blázen, úžasná odreagovací kniha, takhle po ránu...

23.10.2014 5 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

a ne a ne a ne. Mě se ta knížka prostě moc nelíbila. Snažím se přijít na to, proč? Neoblíbila jsem si ani jednu z hlavních postav, což mě samotnou velice překvapilo, protože si v knize vždy najdu alespoň jednu. Naopak mi přišly postavy málo vykreslené, je to psychologická kniha a ty emoce, které by tam být měly, ty já tam prostě "nevidím". Je depresivní, což já mám ale ráda, tak proč vlastně? Nelíbil se mi ani styl psaní, prostředí, temné a dusivé, ale prvoplánově!... Nemastné, neslané, chvílema jsem se přistihla, že přemýšlím o něčem jiném, než o knize :-o
Zklamala mě.
Jenže, víte co je na tom všem nejhorší? Že jsem tak zvědavá jak to nakonec dopadne, že si i ten druhý díl půjdu neochotně koupit :-)

10.10.2014 3 z 5

Jsem Jsem Marta Foučková

Jednoduše je tato kniha něco jako stavební kámen pro duchovní "pochopení" vyšších souvislostí ♥
Měl by si ji přečíst každý, hned jak se naučí číst.
Úžasná...

24.09.2014 5 z 5

Dlouhá cesta z ráje Dlouhá cesta z ráje Leah Chishugi

Nemohu uvěřit, že se tohle všechno stalo teprve před "několika" lety... hrůzné, neuvěřitelné, nepochopitelné, tak realistické... a temné. Máte "problém"? Opravdu máte nějaký "problém"? Přečtěte si tuhle knížku, zjistíte, že řešíte totální prkotinu, tak moc je tento příběh opravdový, protože on se, bohužel, opravdu stal...
Spolu s filmem "Hotel Rwanda"http://www.csfd.cz/film/182289-hotel-rwanda/ doporučuji přečíst. O tomhle by člověk měl vědět :-(

07.09.2014 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Ó ano, hezky pěkně ukládám do mé skromné knihovničky na polici další skvost v podobě šedých tónů. Tohle já mám prostě ráda a od příběhu vyžaduji přesně to, co nám tato kniha nabízí. Je ohromující. Ladně čtivá, syrová, přímá, chvilkama při vzpomínkách Liny melancholická, prostě... srdcová.
Rozhodně doporučuji připsat si ji na seznam, určitě stojí za to. A jelikož já jsem knihomol - sběratel, nedá mi než zvolat: "kupte si ji taky", nebudete litovat.
A kapesníky, prosím, mějte při ruce... a teplou peřinu! Já jsem jim tu Sibiř(skou) zimu věřila i v létě, já ji snad i cítila v kostech.

01.08.2014 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

čím dál lepší, řekla bych, že se spisovatelův styl tříbí každou knihou víc a víc. Nemohu se dočkat, až si koupím do knihovny další díl :-)
Ke Carlovi s Asadem přibyla posila, protivná, sympatická Rose :-) Je to vážně skvělá trojka!!!

01.08.2014 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

parádní jízda, která mě opravdu nenudila. Přečteno jedním dechem...

02.05.2014 5 z 5